Problem sa gasenjem HELP

Stormmage

Početnik
Poruka
1
Kompijuter mi lepo radi dok neudjem u igricu(aion ako je bitno) koja se inace igra preko neta i posle 10 minuta pc mi se ugasi a igrao sam je nedelju dana pre toga i lepo je radila sta bi ovo moglo da bude molim vas POMOZTE
P.S.
Gasi se i kad probam da reinstaliram windows
 
Jel' izbaci neku prouku pre gasenja, ili se jednostavno samo ugasi?

Da je problem samo kod igrice mogla bi biti temperatura problem. Svakako bih prvo to proverio da sam na tvom mestu.

A virusi svasta rade... moguce je i to, mada ja nebih rekao.

Mozda ako koristis cd za igru (ne image nego normalan disk) , moze se povezati i sa rezacem... posto je problem i kada hoces da rusis sistem.
Moze da bude i hdd sa nekim bad sectorom.. ko zna. Mozda i ram... napajanje... Jedno po jedno eliminisi ako nemas nekog da pogleda, ovako kroz tvoj opis je malo teze, lakse je kada se vidi i procacka malo.
 
Gasi ti se i kada pokusavas da reinstaliras windows tj. kada botujes sa CD?
Nema to veze sa virusom i igrom nego crkava napajanje (nemoze da napoji racunar kada graficka pokusa da povuce vise struje).Posle napajanje sve redom hard,memorija.graficka itd!
 
Poslednja izmena:
nema veze sa temom , ali ima sa napajnjem

kupio ja dvd rezac, a konf. je bila GeForce 440mx 64mb, 256 ram, intel celeron 2.02 i neka gigabyte maticna, sa sve 40 gb hdd , i dvd citacem
i resim ja da stavim rezac i prvo ga zamenim sa citacem i sve odlicno, a onda ajd da ubacim citac i povezem i rezac i citac, sve ja to lepo namestim i pritisnem dugme , normalono onaj pisak , podize bios i sam ucuta ugasi se ko sveca. OD tad se nije upalio i tako ja kupih nov kom, a sta je bilo: crkla maticna, citiram lika iz servisa: " sine , spalio si je, ne znam sta si radio"
 
Hmm...malo cudan problem...mislim da je najbolje da ispitas komponentu po komponentu...ako mozes izvadi hdd i prikaci ga na neki drugi racunar pa ga tamo formatiraj iz windowsa...a ne bi bilo lose da ga istestiras na bad sectore sa npr. hd tune-om, ako nije hdd idi dalje, napajanje, grafika, itd.
 
Ala se nalupaše ljudi.... kakvi crni vrusi, kakvi bakrači... ovde je najverovatnije problem sa napajanjem, ili sa nekim pregrevanjem (mada se kod pregrevanja obično samo restartuje - kao da si pritisnuo hard reset)

Dakle, izmeri sve temeprature sa SpeedFanom, (pogotovo kad je CPU opterećen) a ako je sve ok onda probaj sa drugim napajanjem.

Ako ništa od toga ne pomaže, e tek onda imaš problem :) (onda gledaj u Event vieweru da li ima STOP error, ne valja neki drajver ili nešto drugo od hardvera)
 

Back
Top