Kada kazem Rock! pomislim na.............

bRu zLi !

Obećava
Banovan
Poruka
85
Koja vam licnost padne na pamet sto domaca sto strana kada se spomene taj cudesni termin ROCK! ? Tj.koja licnost po vama moze da predstavlja celokupnu subkulturu i globalnu pojavu cudno nazvanu Rock and Roll........

Koja to licnost po svom oblacenju,izgledu,stajlingu,mogucnostima,talentu,muzici,harizmi idejama i ideologiji moze da predstavlja celu ovu subkulturu........Jel postoji licnost koja ima sve ove karakteristike?????

Tj kad bi neki vanzemaljac posetio zemlju i pitao vas da mu pokazete poznatog profesionalnog "Rokera" koga bi mu pokazali?????????????


Bilo bi pozeljno da okacite slike + objasnjenje zasto tako mislite.......
 
AC/DC
Angus+Young.jpg


nemam sta za njih da kazem...oni su ikone :):):)

i EKV
ekv2.jpg


njima se divim...mislim da su oni taj spoj svega toga sto treba da se zove rock muzika
 
C, bruzli, de me nadje s ovim pitanjima u ses izjutra. Da je sest ,al dogledno vreme sad bi ti napisala post znas kakav , da ga okitis lampionima da svetli, al ipak cu da odgovorim odma. Imam penchant da odgovaram na topike kad osetim da trebam.

Prekjuce sam opet gledala Grace of my heart, znas taj film? To je film iz '96 igraju Met Dilon i Ilijana Daglas. Super film sa jos boljim saundtrekom. Prica pricu o zivotima rok muzicara i kantautora soft rock muzike s kraja sezdesetih i tokom sedamdesetih. Ja kad sam ga odgledala bila sam pod impresijama dobrih nedelju dana, ako nisi dosad, skidaj to i upijaj svaki insert. Film je, ko sto pricam, ostavio jaci utisak na mene, kad je u pitanju poimanje samih pocetaka rok muzike , pa izmedju ostalog pomislim i na njega kad cujem rnr.
Osim toga, huh, svasta jos nesto.
Jedno vreme mi je ideal roka bio T rex,jer ja sam ja inace fan progressive i folk rocka, a t rex su fenomenalan bend bili onda. Eto, na njih. i na dramaticnu smrt Marka Bolana, i na one verzije solid gold hitova s jutjuba sto sam gledala, a gde sviraju zajedno s Elthonom Johnom.
E kad reko' Elthon, i on mi padne na pamet, isto. Ne mozda on , koliko oni moji omiljeni iz dekade osamdesetih. Otkad eventualno klasifikujem muziku po decenijama, ejtiz su moj definitivni favorit, pa me zbog toga kozni kombinezoni,minival, kokain, teska sminka i odsustvo laznog morala jednako asociraju na rokenrol.
Znas sta jos, britanski boy bendovi i ridji tinejdzeri ogrezli u punku i lakim narkoticima. Mada , to me mozda vise podseca na drugi pravac, ne bas rokenrol, cak ni pank rok
Apsolutno i osnivanje mtv-ija. Treci spot po redu koji je pusten tad je bio Rod Stewartov she wont dance with me,a i on mi je rokenrol smernica.
Pat Benatar isto, mindjuse na klips isto, filmovi sa Burt Raynoldsom me upucuju na rokenrol, al to je nesto jako licnog dojma. I top of the pops takodje, to mahom zbog nastupa Billy Idol-a.
I tako to...al ,e , ne mogu kacim slike, mrzi me, mozda editujem sutra kad odspavam turu.:]
 
pa da...zato što je neverovatan kad je na sceni...:super:


Ma da ima sve - odlicnu pojavu,izuzetnu harizmu, onaj Neklosarski stajling a da opet deluje mocno i rokerski.....Samo drzanje na sceni,drzanje mikrofona,mimika glavom,facijalna ekspresija,pogled samouverenost.....kosa (bez toga za mene roker nije roker) - prava definicija sta je Rokaj end Rolaj.......
 
Evo ga jedan od najvecih smekera u roku....bio je sa najvise manekenki od svih ostalih rokera......i potvrdio i onu devizu rok end rola koja i nema toliko veze sa muzikom koliko sa.........:rumenko::rumenko::rumenko:



Ladys and gentlemen
Dame i Gospodje

Gene Simmons iz grupe Kiss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(i to iz vremena kad je mator,nisam mogao da nadjem sliku kad je bio mladji a bez maske)

gene-simmons-family-jewels-1.jpg
 

Back
Top