Josip Boljkovac: Šušak je naredio rušenje spomenika u Jasenovcu

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.087
Bio je, piše Boljkovac, svjedokom kad je danas visokopozicionirani hrvatski
general Stjepanu Mesiću prije nekoliko godina kazao da je Šušak naredio
rušenje spomenika u Jasenovcu.




"Dok je Franjo Tuđman slavio pobjedu HDZ-a na prvim parlamentarnim izborima, u
zračnoj luci Pleso iskrcavali su se niški specijalci. Za njihov dolazak među prvima
je saznao Josip Boljkovac i pohitao u sjedište stranke, na Becićeve stube, da
izvijesti Tuđmana. Ali, zbog svjetine koja se tu natiskala htijući čestitati na
izbornim rezultatima, nije se mogao probiti. Zazvao je Stjepana Mesića, koji je
čuvši ga otvorio prozor.

Kazao mu je što je doznao, a Mesić mu je odvratio da provjeri što se događa.
Kako su se dovikivali, za dolazak Nišlija čuli su i okupljeni pa je na Becićevim
stubama nastala strka, ljudi su počeli bježati gazeći pred sobom cvijeće i slike.
Boljkovac se uskoro vratio s informacijom da se radi tek o vojnoj vježbi.

Stranačko vodstvo nestrpljivo ga je iščekivalo, a neki su, poput Gojka Šuška,
u stahu od specijalaca počeli pakirati svoje torbe.


Htio uhititi Rojsa

“Valjda ga zato nije bilo ni u jednom od autobusa predviđenih za odlazak u smrt”, zaključuje.

Godinu kasnije, nakon uskršnje akcije na Plitvicama, htio je Boljkovac uhititi
Ljubu Ćesića Rojsa, u to vrijeme vozača autobusa, koji je, iako nije imao
zapovijed, prevezao autobus s policajcima preko Koranskog mosta, gdje je
u njih udarila granata koja, srećom, nije eksplodirala.

Tuđman se protivio uhićenju jer je Rojsa štito Šušak pa je umjesto pritvorenika
Rojs postao medijski junak, objašnjava Boljkovac.

U akciji na Plitvicama poginuo je tada Josip Jović, prva hrvatska žrtva Domovinskog
rata, iako Boljkovac navodi da je prva žrtva bio 1990. ubijeni Goran Alavanja.

Nakon obdukcije u Jovićevu su tijelu pronađeni američki meci za pumperice, kakvi
su za hrvatsku policiju kupovani u Singapuru. “Time, dakako, ne tvrdim da neki
srpski pobunjenik nije imao takve metke”, ograđuje se Boljkovac.

Dokazano psihički zdrav
Dan prije no što je Boljkovac smijenjen s ministarske dužnosti, u Tenji je ubijen
Josip Reihl-Kir. Upozorio je on Boljkovca da se sprema njegova likvidacija.

Još jedna smrt bila je Boljkovcu najavljena, Mate Šabić, zapovjednik obrane
osječkog naselja Jug 2, također mu je došao reći da će ga ubiti.

Kad je Šabić došao u Zagreb izvijestiti što mu se sprema, sa sobom je ponio
i dokumentaciju koja “teško kompromitira ugledne Osječane”. No, ona nikada
nije pronađena.

Legionari generala Milenka Filipovića oteli su 1991. godine Boljkovčeva sina Matiju,
a kad su razoružavali 173. brigadu, Pavlu Miljavcu stavljen je pištolj u usta. Uvjeren
je Boljkovac da su htjeli maknuti i njega, no što se sprema na vrijeme je uočio
njegov vozač Damir Belak, danas vozač Stipe Mesića. 
Legionarima je smetao u
švercu oružjem.

Prije 16 godina Boljkovac je odvjetništvu predao dokumentaciju koja za šverc
tereti generala Antu Rosu te tada carinika a danas odvjetnika Mirka Batarela,
ali do sudskog postupka nikada nije došlo.

Da je sve baš tako bilo i da ne izmišlja, Boljkovac je “nabavio” i potvrdu.

Naime, nakon što ga je Vladimir Šeks nazvao “jugonostalgičarom i patološkim
lažljivcem” Boljkovac je otišao na liječnički pregled te donio potvrdu da je
psihički – potpuno zdrav."


http://www.vecernji.hr/vijesti/josi...edio-rusenje-spomenika-jasenovcu-clanak-50372
 
Hercegovački ustašoid i ljudsko đubre Gojko Šušak jedna je od najcrnjih točaka Hrvatske u novijoj povijesti.

Kao prvi i najvažniji čovjek emigracije, tuđim novcem i svojim utjecajem direktno je potpomogao dolasku na vlast HDZ-a i Franje Tuđmana.

Tokom 90. i 91. nije radio na smirivanju situacije, naprotiv, odgovoran je za smrt Josipa Reihla-Kira koji je otvoreno ukazivao na probleme koje ima sa hrvatskim ekstremistima, te za smrt još nekih ljudi koji su HDZ-u stojali na putu (recimo nekih vezanih za HSP koji je u to vrijeme uživao rastuću popularnost).

Kao Tuđmanov čovjek od povjerenja i njegova desna ruka, u septembru 91. Šušak je postao Ministar odbrane Hrvatske. Iako se do te točke uspješno branio, nedugo nakon toga Vukovar je ostavljen bez ikakve pomoći na milost i nemilost nadirućim srpskim snagama, zatim je potpuno opkoljen i uništen do temelja, iako je među narodom postojala volja da se Vukovar brani ili makar evakuišu civili. Koliko se samo dobrovoljaca iz Zagreba javilo spremnih da idu braniti Vukovar... no uzalud. Dok je Vukovar umirao (a banjalučki korpus forsiravši Savu se probijao prema Mađarskoj), Hrvatska je prodala 15 potpuno novih modernih tenkova M-84 Kuvajtu a netko je strpao milijune u džep..

Iako mu do nekih krajeva Hrvatske očigledno nije bilo baš mnogo stalo, Hercegovac Šušak se silno trudio pripojiti Hercegovinu Hrvatskoj. Glavni je i odgovorni urednik zaoštravanja odnosa između Hrvata i Bošnjaka u BiH te izbijanja rata između njih. Prije toga je (po uzoru na smaknuće Kira godinu prije) obezglavio suparničku struju u vlastitim redovima - naredio je ubistvo Blaža Kraljevića koje je i izvršeno preko Tute Naletilića (također iz Širokog brijega/Lištice kao i Šušak, bio je praktično njegovo oružje za prljave poslove na terenu), Ivana Andabaka, Vice Vukojevića, Vinka Martinovića, Mate Bobana i Brune Stojića. Nakon atentata na Blaža i njegove tjelohranitelje, Andabak je svakome ispalio metak u glavu, HOS se raspao a sukobu između ABiH i HVO tada je bio otvoren put.

Link 1 - "...po Šuškovu naređenju, Tutina bojna ubijala je loše Hrvate..."

Link 2 - Blaž Kraljević o hercegovačkom HDZ-u: "Momci, nikakva ilegala ne dolazi u obzir, ovo je moja zemlja, ja ću njome uspravno hodati dok sam živ. Drugo, i sami ste svjedoci da se s njima (vodstvom HDZ-a BiH) ne može ni razgovarati, ni dogovarati, ni pregovarati. Oni nemaju svoj stav, ni mišljenje. Zagreb misli umjesto njih, oni su tek interfoni za prenošenje zapovjedi ili puki izvršioci istih. Što se pojačanog opreza i mjera sigurnosti tiče, za njih nema potrebe. Mi nikada nećemo pucati na Hrvata, ma kakav on bio. Zar je u povijesti bilo malo međusobnog klanja? Ja se, dakle, neću kriti. Momci, ako ova glava spašava hrvatski narod, ako u tom pravcu ona nešto znači, evo je odmah. Ne trebaju me čekati po busijama i zasjedama, evo im Blaža Kraljevića na pladnju, ako je do njega. Laku vam noć!"

Link 3 - Je li Tuta platio atentatorima po pet tisuća maraka?

Šverc i privredni kriminal su posebna priča koje se neću ovdje dotaći. Šušak i njemu bliski su postali milioneri dok su Hrvatska i BiH gorjele.

Tek 94. su Šuška Ameri malo spustili na zemlju, prije toga je bilo očito kako HVO gubi bitku na terenu a iz HVO-a su kmečali kako se "muslimani ne bore tako srčano protiv Srba kao protiv njih." Šušak je bio i glavni hrvatski pregovarač u Dejtonu a par godina nakon rata obolio je i umro. Danas mu se uglavnom klanjaju samo njegovi Hercegovci na potezu Lištica - Grude - Mostar - Čitluk.
 
Poslednja izmena:
To je normalno u Hrvatskoj.Ako Hrvat ubije Srbina,sudija će pokušati da zastraši svedoke ,pustiti ubicu da se brani sa slobode a na kraju ga i osloboditi krivice.Šta im znači jedan spomenik pa makar bio i u Jasenovcu?

Pa vidis da ima njih kojima i znaci, na primer jedan general i jedan tadasnji ministar, izmedju ostalih.

Medjutim u ono vreme ustase su se pitale, Susak i drugi kao sto je on.

Takvi su svuda isti, extremisti koji se preko tudje krvi obogate, svog i drugih naroda.

Iste stvari smo imali i mi, zato mi se uvek povraca kad cujem "nacionalno osvescivanje".

Nacisticko budjenje bi bio tacniji izraz.
 
Pa vidis da ima njih kojima i znaci, na primer jedan general i jedan tadasnji ministar, izmedju ostalih.

Medjutim u ono vreme ustase su se pitale, Susak i drugi kao sto je on.

Takvi su svuda isti, extremisti koji se preko tudje krvi obogate, svog i drugih naroda.

Iste stvari smo imali i mi, zato mi se uvek povraca kad cujem "nacionalno osvescivanje".

Nacisticko budjenje bi bio tacniji izraz.


Hektorijuse, posto pokusavas da sibicaris bratstvo i jsdinstvo to cu ti u vezi sa tim postaviti par pitanja:

1. Znas li za Bojkovcevu izjavu da u Kninu nece ostaviti kamen na kamenu.
2. Jesu li se u to vreme vise pitale Tudjmanove ustase poput Suska ili generali SSNOa u Beogradu.
3. Zasto oligarhe vlasti izjednacavas sa nacionalistima.
4.Zasto u proteklom ratu u SR Hrvatskoj politicku diskriminaciju, a potom nacisticko nasilje tkz. R. Hrvatske nad Srbima , stavljas u kontekst nacionalistickih sukoba.
 
Hektorijuse, posto pokusavas da sibicaris bratstvo i jsdinstvo to cu ti u vezi sa tim postaviti par pitanja:

1. Znas li za Bojkovcevu izjavu da u Kninu nece ostaviti kamen na kamenu.
2. Jesu li se u to vreme vise pitale Tudjmanove ustase poput Suska ili generali SSNOa u Beogradu.
3. Zasto oligarhe vlasti izjednacavas sa nacionalistima.
4.Zasto u proteklom ratu u SR Hrvatskoj politicku diskriminaciju, a potom nacisticko nasilje tkz. R. Hrvatske nad Srbima , stavljas u kontekst nacionalistickih sukoba.

1. Ne znam
2. Kad je rec o odlukama HR vlade u ono vreme generali SSNO nisu se nista pitali
3. Vlast u Hrvatskoj, BiH i Srbiji su izabrali nacionalisticki raspolozeni biraci, a kakva je vlast STVARNO bila nije ni vazno, niko od clanova ni jedne vlade nije opalio ni metka a stradalo je nekoliko stotina hiljada ljudi, plus cela drzava u rusevinama.
4. Zato jer jedino to i jesu - nacionalisticki sukobi, i kao takvi bili su na prostoru cele bivse SFRJ.
4a. RH nije takozvana, tako se STVARNO zove.
 
Hercegovački ustašoid i ljudsko đubre Gojko Šušak jedna je od najcrnjih točaka Hrvatske u novijoj povijesti.

Kao prvi i najvažniji čovjek emigracije, tuđim novcem i svojim utjecajem direktno je potpomogao dolasku na vlast HDZ-a i Franje Tuđmana.

Tokom 90. i 91. nije radio na smirivanju situacije, naprotiv, odgovoran je za smrt Josipa Reihla-Kira koji je otvoreno ukazivao na probleme koje ima sa hrvatskim ekstremistima, te za smrt još nekih ljudi koji su HDZ-u stojali na putu (recimo nekih vezanih za HSP koji je u to vrijeme uživao rastuću popularnost).

Kao Tuđmanov čovjek od povjerenja i njegova desna ruka, u septembru 91. Šušak je postao Ministar odbrane Hrvatske. Iako se do te točke uspješno branio, nedugo nakon toga Vukovar je ostavljen bez ikakve pomoći na milost i nemilost nadirućim srpskim snagama, zatim je potpuno opkoljen i uništen do temelja, iako je među narodom postojala volja da se Vukovar brani ili makar evakuišu civili. Koliko se samo dobrovoljaca iz Zagreba javilo spremnih da idu braniti Vukovar... no uzalud. Dok je Vukovar umirao (a banjalučki korpus forsiravši Savu se probijao prema Mađarskoj), Hrvatska je prodala 15 potpuno novih modernih tenkova M-84 Kuvajtu a netko je strpao milijune u džep..

Iako mu do nekih krajeva Hrvatske očigledno nije bilo baš mnogo stalo, Hercegovac Šušak se silno trudio pripojiti Hercegovinu Hrvatskoj. Glavni je i odgovorni urednik zaoštravanja odnosa između Hrvata i Bošnjaka u BiH te izbijanja rata između njih. Prije toga je (po uzoru na smaknuće Kira godinu prije) obezglavio suparničku struju u vlastitim redovima - naredio je ubistvo Blaža Kraljevića koje je i izvršeno preko Tute Naletilića (također iz Širokog brijega/Lištice kao i Šušak, bio je praktično njegovo oružje za prljave poslove na terenu), Ivana Andabaka, Vice Vukojevića, Vinka Martinovića, Mate Bobana i Brune Stojića. Nakon atentata na Blaža i njegove tjelohranitelje, Andabak je svakome ispalio metak u glavu, HOS se raspao a sukobu između ABiH i HVO tada je bio otvoren put.

Link 1 - "...po Šuškovu naređenju, Tutina bojna ubijala je loše Hrvate..."

Link 2 - Blaž Kraljević o hercegovačkom HDZ-u: "Momci, nikakva ilegala ne dolazi u obzir, ovo je moja zemlja, ja ću njome uspravno hodati dok sam živ. Drugo, i sami ste svjedoci da se s njima (vodstvom HDZ-a BiH) ne može ni razgovarati, ni dogovarati, ni pregovarati. Oni nemaju svoj stav, ni mišljenje. Zagreb misli umjesto njih, oni su tek interfoni za prenošenje zapovjedi ili puki izvršioci istih. Što se pojačanog opreza i mjera sigurnosti tiče, za njih nema potrebe. Mi nikada nećemo pucati na Hrvata, ma kakav on bio. Zar je u povijesti bilo malo međusobnog klanja? Ja se, dakle, neću kriti. Momci, ako ova glava spašava hrvatski narod, ako u tom pravcu ona nešto znači, evo je odmah. Ne trebaju me čekati po busijama i zasjedama, evo im Blaža Kraljevića na pladnju, ako je do njega. Laku vam noć!"

Link 3 - Je li Tuta platio atentatorima po pet tisuća maraka?

Šverc i privredni kriminal su posebna priča koje se neću ovdje dotaći. Šušak i njemu bliski su postali milioneri dok su Hrvatska i BiH gorjele.

Tek 94. su Šuška Ameri malo spustili na zemlju, prije toga je bilo očito kako HVO gubi bitku na terenu a iz HVO-a su kmečali kako se "muslimani ne bore tako srčano protiv Srba kao protiv njih." Šušak je bio i glavni hrvatski pregovarač u Dejtonu a par godina nakon rata obolio je i umro. Danas mu se uglavnom klanjaju samo njegovi Hercegovci na potezu Lištica - Grude - Mostar - Čitluk.

gdje smisljate ove izraze,oko begove dzamije?
 
brinem se da se ne razneses u mojoj blizini

ne pratim nogomet

Zato ja pratim . Ništa ne brini - navijaću i za tebe.
A Šušak je koliko vidim volio nogomet:
Nakon mature 1963. upisuje Pedagošku akademiju u Rijeci, a pred pozivom za služenje vojnog roka u JNA bježi preko granice ostavljajući na Krku suprugu i tek rođenu kćerku. Put ga preko Austrije vodi sve do Kanade. U Kanadi je pomagao u organiziranju hrvatskih škola i sudjelovao u različitim hrvatskim organizacijama. Petkom popodne skupljao je hrvatsku djecu dok bi njihovi roditelji odlazili u kupovinu i odvodio ih na sate hrvatskog jezika. Zajedno sa Augustom Brekalom i svojim bratom Brankom organizirao je i nogometni klub Jadran.

Ne znam šta bi sa svinjom , i zašto drušvo za zaštitu životinja nije reagovalo - ipak je to Kanada :

'Političko djelovanje ostvaruje u suradnji s norvalskim franjevcima s kojima je u hrvatski franjevački samostan u Chichagu slao pisama-bombe. Svoja politička stajališta izražava i tako da svinju na kojoj je napisao Tito zatvara u mrtvački sanduk i osobno nosi po Ottawi. '

http://www.moljac.hr/biografije/susak.htm
 
Da sam znao da će ti se svidjeti, ne bih ga ni napisao. :lol:

Šalim se, znam kakvo mišljenje forumsko srblje ima o meni, no neke stvari nisu kakvim se čine.

pripadnice donjih, smjesan si:lol::lol::lol: tvoj post nije rekao nista novo, to svaki srbin zna o hrvatskoj. preskocio si poentu : SVE ONO STO STE RADILI 90 i 91 IMALO JE ZA CILJ DA IZAZOVE GRADJANSKI RAT I PROTJERIVANJE SRBA. TAJ PROJEKAT I DANAS ZIVI. ti nazvao suska ovako ili onako nece promjeniti tvoju sliku na ovom forumu, jer to ne mjenja cinjenice i dogadjaje do kojih se boljkovcevom pricom dolazi i koji se sklapaju u nepobitnu cjelinu o kojoj ugl svi srbi na ovom forumu pisu a nasto vi reagujete lazima. mislim, u odnosu na vasu pricu koja se ne poklapa sa boljkovicevom, jasno je da lazete. npr. rojs, vozac autobusa..ma prezvakan..bla,bla, sve se zna, pa prva zrtva josip jovic? ubili ga kompanjoni jer je mozebitno bio objektivan? znaci, ubili su ga hrvati 100% jedino o razlogu mozemo nagadjati sto se kod josipa rajhela kira nema potrebe: ubijen je zato sto nije htjeo rat. boljkovac posredno nije rekao da je samo susak djubre, iz njegove price je jasno da je cjeli drzavni vrh jedna ustasoidna masinerija. kako to "zamotati":think:

tesko, imate samo laz
 
pripadnice donjih, smjesan si:lol::lol::lol: tvoj post nije rekao nista novo, to svaki srbin zna o hrvatskoj. preskocio si poentu : SVE ONO STO STE RADILI 90 i 91 IMALO JE ZA CILJ DA IZAZOVE GRADJANSKI RAT I PROTJERIVANJE SRBA. TAJ PROJEKAT I DANAS ZIVI. ti nazvao suska ovako ili onako nece promjeniti tvoju sliku na ovom forumu, jer to ne mjenja cinjenice i dogadjaje do kojih se boljkovcevom pricom dolazi i koji se sklapaju u nepobitnu cjelinu o kojoj ugl svi srbi na ovom forumu pisu a nasto vi reagujete lazima. mislim, u odnosu na vasu pricu koja se ne poklapa sa boljkovicevom, jasno je da lazete. npr. rojs, vozac autobusa..ma prezvakan..bla,bla, sve se zna, pa prva zrtva josip jovic? ubili ga kompanjoni jer je mozebitno bio objektivan? znaci, ubili su ga hrvati 100% jedino o razlogu mozemo nagadjati sto se kod josipa rajhela kira nema potrebe: ubijen je zato sto nije htjeo rat. boljkovac posredno nije rekao da je samo susak djubre, iz njegove price je jasno da je cjeli drzavni vrh jedna ustasoidna masinerija. kako to "zamotati":think:

tesko, imate samo laz

Zar Hrvatska nije imala Feral Tribune , i dosta ličnosti koje se, na tvoju žalost, ne uklapaju u ovu tvoju istinu.
 

Back
Top