TRST

drgrbic

Zainteresovan član
Poruka
172
da li je neko skoro bio?Kako je ici kolima?Da li je jos interesantan za soping?Kada su tamo rasprodaJE?ILI ZA NEMACKU ,KADA SU RASPRODAJE,KADA JE NAJBOLJE ICI?:)
 
Low cost iz Budimpešte ili Temišvara za 60-tak eura, povratna, sa svim taksama i jednim koferom.Wizzair do Venecije, a odatle je Trst blizu.Ako ti treba smeštaj, odradi to preko nekog booking sajta.Mislim da su najpovoljnija sniženja oko božića.Trst više nije ono što je bio 70.-tih i početkom 80.-tih, za one malo starije koji se sećaju tih vremena.
 
da li je neko skoro bio?Kako je ici kolima?Da li je jos interesantan za soping?Kada su tamo rasprodaJE?ILI ZA NEMACKU ,KADA SU RASPRODAJE,KADA JE NAJBOLJE ICI?:)
bila sam pre nekoliko godina, ne znam kako je ici autom, avionom je bas blizu, a mislim da ni avionska karta sada nije tako skupa, jedino sto od aerodroma imas jedno sat voznje do Trsta
Trst je bas sladak, ja nisam ocekivala da ce mi se dopasti, ali ima sharma...za soping mi nije bio bas sjajan, ne moze se uporediti sa Nemackom, koju spominjes, takodje, nemas nesto epohalno da viids tamo, ali ako ti je iskrslo da mozes da skoknes, obavezno idi..kao sto rekoh, slatko je, mada nista vise od toga...
gradski prevoz im super funkcionise, btw...
vodi racuna jedino o tome sto su im supermarketi ispod zemlje, ako kupujes hranu, mi smo se sludeli u jednom trenutku, nigde nismo uspeli da pronadjemo prodavnicu :lol:..moguce je da se sad nesto izmenilo....
 
Prolazim svake nedelje pored Trsta,svraćao sam par puta,nema pojma sa Trstom iz 80ih,po meni prilično skup grad,kolima se stiže brzo,imaš oko 650km od Beograda,sve je autoput osim nekih 30km kroz Sloveniju,putarina kroz Hrvatsku 15 eura u jednom pravcu i 15 eura kroz Sloveniju ali vinjeta za 7 dana,ako ideš zbog šopinga imaš lep autlet centar u Palmanovi nekih 30 km od Trsta,sve je dosta jeftinije i sve na jednom mestu,isto to imaš i ispred Beča,autlet centar Parndorf,pored samog autoputa,jeste autlet ali je sve brendirano i nekoliko puta jeftinije nego kod nas..
 
Koliko sam ja uspeo da vidim, iz Trsta nema low cost avio kompanija.Sledeća najbliža destinacija ti je iz Venecije i Treviza.Odavde imaš low cost za Rim.
 
Bezveze je danas ici u soping u Trst, pored toliko drugih gradova. Inace, Trst je lep grad, razlikuje se od ostalih italijanskih gradova, koji su vise renesansni.
Ako ipak odete, posetite Miramare, obliznji letnjikovac Habzurgovaca.
 
Treba da idemo (krajem maja - početkom juna) u Trst.

Čuo sam da sad ima i nekih jeftinijih letova. Nisam leteo
ranije preko JAT-a, a povratna karta Surčin-Trst je bila
kako kažu 190 eura. To mi je definitivno preskupo.

Sada navodno ima znatno jeftinije. Nešto sam surfovao,
ali ništa nisam pronašao.

Ima li neko iskustva i informacije o tome?
 
Treba da idemo (krajem maja - početkom juna) u Trst.

Čuo sam da sad ima i nekih jeftinijih letova. Nisam leteo
ranije preko JAT-a, a povratna karta Surčin-Trst je bila
kako kažu 190 eura. To mi je definitivno preskupo.

Sada navodno ima znatno jeftinije. Nešto sam surfovao,
ali ništa nisam pronašao.

Ima li neko iskustva i informacije o tome?

Postoji jako povoljna karta iz Temisvara za Milano,wizzair je u pitanju,povratna karta sa sve taksama 15Eura!
 
Ljudi, pa to su super informacije!!

Moracu da se okachim na njihov sajt, da to malo prostudiram.

Kakvo je vashe iskustvo sa tom kompanijom? Koliko ranije
te karte morash i da kupish, i kako i gde ih podignes pre leta?

Jedino ne znam, da li mi nece praviti problem na Rumunskoj
granici, u fazonu, pa ti hoces da ides u Italiju, gde sad bash
preko nas i tako to...
 
To što se kaže da let košta 20 eura na primer, šta to znači?

Da li je to sve što treba da platim?

Nema aerodromskih taksi ni u Temišvaru, ni u Veneciji (ili Milanu)?

Kako stoji sa tim stvarima?
 
Znate kako, nisu mahom ukupne cene karata istaknute. To je malkice i marketinski trik...ali je dobra startna baza. Postavicu sajt Wizz air-a, u levom uglu pise book a flight i tamo popunite detalje vaseg puta, ispod toga pise find fligts, izacice vam ponudjeni letovi, kada markirate koji je vama najpovoljniji u desnom uglu bice vam izbacena cena (mogucnost pretvaranja u evro je odmah ispod)...letova za Trst nema ali ima za Treviso, pre tri meseca sam sletela u Treviso (u jeeeeeee kao prva Srpkinja nakon ukinutih nam viza, proslo je glatko samo sam pricekala dok su doneli dopis o ukinutim vizama), ispred aerodroma stoje parkirani autobusi Ryanair-a i italijanske kompanije, autobusku kartu kupujete na licu mesta i ona ce vas kostati samo 5evra, za 40 minuta stizete na glavnu zeleznicku stanicu u Veneciji, kupite kartu do Trsta i tamo ste veoma brzo...mozda zvuci komplikovano ali zapravo nije, ja sam letela iz Sofije za Treviso ali sam bila smestena u Veneciji i taj put od Trevisa do Venecije nisam ni osetila...znaci ako imate mogucnost pomeranja datuma slobodno probajte nekoliko varijanti kada kupujete avionsku kartu jer se moze desiti da je za danas 150evra a za sutra 40evra...Wizz air je super kompanija letela sam njima dosta puta...preporuka...

...na primer...

http://wizzair.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi?step=1
 
Cena koja izadje je samo osnova , dalje se dodaju troskovi za kupovinu preko kartice , pa osiguranja , pa preceking , pa prtljag , pa .....isteraj celu cenu do kraja....nece ti nista biti oduzeto , mozes slobodno da se igras do krajnje tacke a i tu te pitaju dali BAS zelis da platis ..............pritom dodaj i troskove odlaska do Temisvara , kao i ostale u Italiji ..............na kraju , odluka je tvoja :)
 
...jednom sam leteo Wizz Air-om...Budimpeshta - Brisel...nikakvih problema...ako letim, po EU, uglavnom idem sa Ryan Air-om, jer su najjjjjj...kako sa ponudom letova, tako i sa cenama...i kod njih nema iznenadjenja...mislim sa dodatnom kintom...na ponudjenu cenu treba uvek dodati 15Eur ( cena placcanje putem "plastike" )...sve ostalo je vash izbor ( tj. koliko prtljaga ccete nositi i gde ccete ga "smestiti", kao i putno osiguranje )
 
Ljudi, pa to su super informacije!!

Moracu da se okachim na njihov sajt, da to malo prostudiram.

Kakvo je vashe iskustvo sa tom kompanijom? Koliko ranije
te karte morash i da kupish, i kako i gde ih podignes pre leta?

Jedino ne znam, da li mi nece praviti problem na Rumunskoj
granici, u fazonu, pa ti hoces da ides u Italiju, gde sad bash
preko nas i tako to...

Moj prijatelj je leteo iz Temisvara za Valenciu,pre nekih mesec dana.Povratna karta ga je sve ukupno iznele oko 40-ak eura.Super je bio zadovoljan.Sopstveni automobil je ostavio ispred trznog centra Iullius Mall u Temisvaru,a odatle je uzeo taksi do aerodroma,sto ga je izaslo nekih 5 eura.Inace ako bi ste ostavili automobil na aerodromu u Temisvaru,nekih nedelju dana,to bi vas iznelo,ali nisam 100% siguran,oko 40-50 eura,ali ajde ovo da ostane pod upitnikom...

I da,nema nikakvih problema na granici,uopste ih ne interesuje gde i zasto idete.
 

Back
Top