Windows 7 i programi za rezanje

tatanka_iyotaka

Zainteresovan član
Poruka
129
Interesuju me misljenja iskljucivo korisnika 7-ice.Koji program korsite?
Ja sam probao Nero Lite i Nero portable i ni jedan nisam uspeo da pogrenem.Javlja se greska.
Cak sam probao i ImgBurn ali mi je njegovo koriscenje totalno nejasno. Kao nareze disk, izbaci napolje cd a na ekranu kao da i dalje reze.Kad ocu da ugasim jednostavno ne mrda.Kad uspem da ugasim on ostaje u procesima.I ako to uradim 5x imacu 5 procesa a ni jedan otvoren program.Stvarno ne znam u cemu je problem
 
Ha, reinstal sam win i sve prodje ok. I krenem da ubacim CD sa driver-ima i nece ga otvori.I ostavim laptop i predjem na desktop da malo proguglam kad ono vidim na laptopu pojavi se Autorun.Pokrenem instalaciju i sve ide kako treba.Za probu instalirah prvo VGA driver.Restart i td.,pokrene se ponovo win i ubacim neki drugi cd da vidim da li radi.Kad ono corak! Ni da mrdne. E sad moja predpostavka je da je citac otiso...ali buni me to sto je intslacija win-a prosla bez problema. Ima li neko drugu ideju u cemu bi mogao biti problem ili mozda neki program za testiranje optike?
 
Koji DVD RW je u pitanju. Ako je PIONEER, ja sam imao problema sa narezivanjem, počeo je skoro svaki drugi disk da mi kvari, problem sam rešio nadogradnjom firmwaer-a koji može da se skine sa njihovog zvaničnog sajta,a ceo postupak se svodi na pokretanje skinutog programčića koji sam sve odradi.Nakon eksperimentisanja sa mnogim programima ja sam se na kraju opredelio za ImgBurn 2.5.0.0 koji mi pod Win7 RTM Ultimate perfektno radi.
 
Poslednja izmena:
Interesuju me misljenja iskljucivo korisnika 7-ice.Koji program korsite?
Ja sam probao Nero Lite i Nero portable i ni jedan nisam uspeo da pogrenem.Javlja se greska.
Cak sam probao i ImgBurn ali mi je njegovo koriscenje totalno nejasno. Kao nareze disk, izbaci napolje cd a na ekranu kao da i dalje reze.Kad ocu da ugasim jednostavno ne mrda.Kad uspem da ugasim on ostaje u procesima.I ako to uradim 5x imacu 5 procesa a ni jedan otvoren program.Stvarno ne znam u cemu je problem

Ja imam windows 7, a od Nera, jedino mi radi verzija 8.3.2.1
 
Koji DVD RW je u pitanju. Ako je PIONEER, ja sam imao problema sa narezivanjem, počeo je skoro svaki drugi disk da mi kvari, problem sam rešio nadogradnjom firmwaer-a koji može da se skine sa njihovog zvaničnog sajta,a ceo postupak se svodi na pokretanje skinutog programčića koji sam sve odradi.Nakon eksperimentisanja sa mnogim programima ja sam se na kraju opredelio za ImgBurn 2.5.0.0 koji mi pod Win7 RTM Ultimate perfektno radi.
optiarc ad-7560s.Za godunu dana koliko imam laptop sam narezao mozda 15 diskova i tako da bi mi bilo cudno da je vec prso. Fora je u tome sto on kad procita disk radi sve normalno.Al dok ne procita treba mecku da rodis(5-10 minuta mu treba).Vec rekoh da instalacija sistema prodje bez problema, al cim je u win-u nastaje katastrofa. Dakle van sistema radi ok, dok u sistemu ne.-sasvim je moguce da je firmware.
 
Brzina prenosa (čitanja) podataka sa DVD-a treba da bude podešena na UDMA-2 ili UDMA-4, zavisi od matične ploče, ukoliko je podešena na PIO mod dolazi do velikog pada u performansama DVD-a. Ponekad se zna desiti da se ovi parametri u Windowsu poremete, isti se podešavaju u BIOSU-u ili iz Device Manager-a (IDE ATA/ATAPI kontroleri).
 
Poslednja izmena:
Brzina prenosa (čitanja) podataka sa DVD-a treba da bude podešena na UDMA-2 ili UDMA-4, zavisi od matične ploče, ukoliko je podešena na PIO mod dolazi do velikog pada u performansama DVD-a. Ponekad se zna desiti da se ovi parametri u Windowsu poremete, isti se podešavaju u BIOSU-u ili iz Device Manager-a (IDE ATA/ATAPI kontroleri).
U biosu nema opcije da mogu menjati to. Pise samo: SATA Port 1 [AUTO]a to AUTO mogu promeniti samo u [Not Instaled].
A u Device manageru:
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    4,1 KB · Pregleda: 3
Ja sam se opredelio za "Power Iso Verzion 4,6" iz prostog razloga sto ima kompatibilni Virtual Drive (i to 8 kom.) sa sedmicom...:think:
Program je velicine nekoliko megabajta i ima sve sto je potrebno za CD/DVD rezanje a i brisanje...:per:
Windows 7 (barem kod mene) ne podrzava:Nero Virtual Drive;Alcohol 120;DAEMON Tools...:sad2:
 
Interesuju me misljenja iskljucivo korisnika 7-ice.Koji program korsite?
Ja sam probao Nero Lite i Nero portable i ni jedan nisam uspeo da pogrenem.Javlja se greska.
Cak sam probao i ImgBurn ali mi je njegovo koriscenje totalno nejasno. Kao nareze disk, izbaci napolje cd a na ekranu kao da i dalje reze.Kad ocu da ugasim jednostavno ne mrda.Kad uspem da ugasim on ostaje u procesima.I ako to uradim 5x imacu 5 procesa a ni jedan otvoren program.Stvarno ne znam u cemu je problem

Nema problema...win 7 je sranje...ne podrzava brda drajvera,tako da je bolji xp...bar jos neko vreme dok ne izbace drajvere za win 7
 
Nema problema...win 7 je sranje...ne podrzava brda drajvera,tako da je bolji xp...bar jos neko vreme dok ne izbace drajvere za win 7

Windows 7 je najblolji i naj optimizovaniji sistem do sada, postoje drajveri za 99.9% hardvera, testirano je i rade sve verzije Nera od 6 pa novije....problem je naj verovatnije sto ima neku modifikovanu(piratsku verziju) windowsa koja je skinuta sa ko zna kog torenta....neko gore napisa da mu neradi alkohol i daemon tools skinite naj noviju verziju pa ce da vam radi.....mada moze i stara da se namesti ali je malo komplikovano....:)
 
Windows 7 je najblolji i naj optimizovaniji sistem do sada, postoje drajveri za 99.9% hardvera, testirano je i rade sve verzije Nera od 6 pa novije....problem je naj verovatnije sto ima neku modifikovanu(piratsku verziju) windowsa koja je skinuta sa ko zna kog torenta....neko gore napisa da mu neradi alkohol i daemon tools skinite naj noviju verziju pa ce da vam radi.....mada moze i stara da se namesti ali je malo komplikovano....:)

zamena za deamon tools je vitual clone drajv ili te ovcica a ashampoo burninig studio radi super kod mene na sedmici
 
Windows 7 je najblolji i naj optimizovaniji sistem do sada, postoje drajveri za 99.9% hardvera, testirano je i rade sve verzije Nera od 6 pa novije....problem je naj verovatnije sto ima neku modifikovanu(piratsku verziju) windowsa koja je skinuta sa ko zna kog torenta....neko gore napisa da mu neradi alkohol i daemon tools skinite naj noviju verziju pa ce da vam radi.....mada moze i stara da se namesti ali je malo komplikovano....:)
Mislim da je problem do rezaca:nekompatibilan sa sedmicom ili je poceo da crkava. A OS je originalan - Windows 7 Professional
 

Back
Top