Београд проглашен ''најлуђим'' градом на свету

ТЕЛЕТАБИС

Obećava
Banovan
Poruka
61
http://www.index.hr/xmag/clanak/beograd-proglasen-quotnajludjimquot-gradom-na-svijetu/459818.aspx

Beograd proglašen "najluđim" gradom na svijetu!

thumbnail.ashx


NAJPOZNATIJI svjetski turistički vodič Lonely Planet objavio je svoju godišnju prestižnu listu najboljih gradova za tulumarenje i na prvo mjesto stavio Beograd! Noćni život, restorani, barovi i klubovi balkanske prijestolnice ove godine su jako "hot" i to u prilično oštroj konkurenciji; ispred Montreala, koji se smjestio na drugo mjesto, te Buenos Airesa, koji je kraj ludog Beograda zauzeo tek treće mjesto.

Ponuda noćnog života, kaže Lonely Planet, obuhvaća sve od jazz-klubova, preko mjesta na kojima se cijelu noć može plesati tango ili salsa do irskih pubova ili klasičnih diskoklubova.

Osim spomenuta tri grada, na prestižnom popise svoje mjesto našli su i Dubai, Solun, La Paz, Cape Town, Baku, Auckland i Tel Aviv.

:hahaha::hahaha::hahaha:
Питам се, који критеријум је био,
и хоћемо ли знати искористити ову номинацију?
 
Poslednja izmena:
Pa obzirom da sam bio i u Montrrealu i u Brazilu , mogu samo da kazem da sam veoma ponosan na tu nominaciju .
U Montrealu mi je bio zaista najbolji provod u zivotu . Bio sam mesec dana , i bilo mi je sttrasno zao da spavam .
Daklem , drago mi je da neko smatra da je Beograd u prednostui na Montrealom . Da su rekli Pariz , to bi razumeo , ovako , super .
 
:dosadno:A to se bogu hvala po ostalim gradovima ne desava jel da?:roll:
Svaka zemlja ima svoje budale!

Kad su pre tri godine u Londonu pretukli na smrt dva Spanca , siladziije su pohapsene i dalje se nije o tome pricalo . U nedjuvremenu je prebijeno ko zna kolio portugalaca , francuza , belgijanaca , italijana u Londonu , pa nije bilo bog zna kakve medijske kampanje .
Ni Milosevic ,ni 90 ... ma nista .
O Parizu da i ne govorim . Pariz je jean od gradova sa najveco stopom ulicnog nasilja u evropi , uz Bratisalavu .

Siladije u zatvore , al bez mediske histerije i saopljuvanja , jer e lose da nam se vrati . Tog ulicnog nasilja , kod nas ima najmanje , kad se uporedimo sa drugim drzavama .
Dobrro , nemacka je trenutno najbezbednija drzava u Evopi . S njima se niko ne moze trenutno uporedjivati .
 
Kad su pre tri godine u Londonu pretukli na smrt dva Spanca , siladziije su pohapsene i dalje se nije o tome pricalo . U nedjuvremenu je prebijeno ko zna kolio portugalaca , francuza , belgijanaca , italijana u Londonu , pa nije bilo bog zna kakve medijske kampanje .
Ni Milosevic ,ni 90 ... ma nista .
O Parizu da i ne govorim . Pariz je jean od gradova sa najveco stopom ulicnog nasilja u evropi , uz Bratisalavu .

Siladije u zatvore , al bez mediske histerije i saopljuvanja , jer e lose da nam se vrati . Tog ulicnog nasilja , kod nas ima najmanje , kad se uporedimo sa drugim drzavama .
Dobrro , nemacka je trenutno najbezbednija drzava u Evopi . S njima se niko ne moze trenutno uporedjivati .

A ja mislio tamo sve mirno i savrseno!:sad2::mrgreen:
 
Evo, ja ću i interesu mira da pišem sporo, za one koji sporije kapiraju...
V e s t j e p r e u z e t a s a ... ma ne mogu, sporo je ovako. Ko ume da pročita napisano, nek čita dalje, ko ne ume...
Dakle, vest je preuzeta sa hrvatskog sajta, koji kao izvor informacije navodi turistički vodič Lonely Planet. Tačka.
A sam vest je dobra za naš glavni grad i trebalo bi je nekako iskoristiti. Pored dosta slovenaca i hrvata, koji ovde dolaze u provod, možemo da očekujemo još više stranaca u našem gradu. A na nama je da budemo uljudni i da se ponašamo kao pravi domaćini.
 
pa zar prebijati strane turiste po ulicama nije nešto najludje ... šta ćeš ludje od toga ?

da... navodnici dodaju dvosmislenost

ti znas vrlo dobro da je u pitanju kontekst koji je u ovom slucaju pozitivan , cim se spominju dzez klubovi , kafane i diskoteke .

Koliko je stranaca u Beogradu pretuceno u zadnjih 30 godina, da bi to bilo onio sto u svakom momentu determinise Beograd .
 
Evo, ja ću i interesu mira da pišem sporo, za one koji sporije kapiraju...
V e s t j e p r e u z e t a s a ... ma ne mogu, sporo je ovako. Ko ume da pročita napisano, nek čita dalje, ko ne ume...
Dakle, vest je preuzeta sa hrvatskog sajta, koji kao izvor informacije navodi turistički vodič Lonely Planet. Tačka.
A sam vest je dobra za naš glavni grad i trebalo bi je nekako iskoristiti. Pored dosta slovenaca i hrvata, koji ovde dolaze u provod, možemo da očekujemo još više stranaca u našem gradu. A na nama je da budemo uljudni i da se ponašamo kao pravi domaćini.

naravno . Ostaje mn samo da zalim , sto umesto onog franciza , nije bio neki hrvat .
 
To se vec odavno zna da je Beograd JEDAN OD NAJBOLJIH GRADOVA ZA PROVODE U EVROPI....Neki amerikanci sa kojima sam radela kazu da bi jaako voleli da posete pre svih gradova u Evropi,Beograd jel su gledali neke reportaze i ousevljen su nocnim zivotom,restoranima...da ne pricamo o ovima ovde gde ja radim..ljudi su odusevljeni jer ih je dosta bilo vec u BG...Naravno da sada takvu javnu objavu treba iskoristiti...samooo..treba se malo promeniti svest naseg naroda...Nasi ljudi treba da shvate da stranci uglavnom dodju da se dive lepoti nase zemlje,Beograda..a ne da nas ugrozavaju...mnogi imaju pogresno misljenje o poseti stranaca kod nas...
 
To se vec odavno zna da je Beograd JEDAN OD NAJBOLJIH GRADOVA ZA PROVODE U EVROPI....Neki amerikanci sa kojima sam radela kazu da bi jaako voleli da posete pre svih gradova u Evropi,Beograd jel su gledali neke reportaze i ousevljen su nocnim zivotom,restoranima...da ne pricamo o ovima ovde gde ja radim..ljudi su odusevljeni jer ih je dosta bilo vec u BG...Naravno da sada takvu javnu objavu treba iskoristiti...samooo..treba se malo promeniti svest naseg naroda...Nasi ljudi treba da shvate da stranci uglavnom dodju da se dive lepoti nase zemlje,Beograda..a ne da nas ugrozavaju...mnogi imaju pogresno misljenje o poseti stranaca kod nas...

Jesi li se naradeeeeela :hahaha:
 

Back
Top