Zločin i kazna

Scatterbrain

Aktivan član
Poruka
1.039
MAS mediji su oduvek bili 7.svetska sila, koja je krojila našu sudbinu kako god su hteli. Mnogo je ljudi stradalo zbog neistina na televiziji, radiju, u novinama i sl. Smatram da je svaki vid javnog širenja neistina i laži, krivično delo, koji bi moralo da povuče mnogo drastičnije kazne za novinare koji su se koristili lažima i manipulacijom širokih narodnih masa. Šta je sa tzv. žutom štampom(bilo kojom), Kurirom i sl. laži se stalno iznose, serviraju narodu, a tužbe se vuku u nedogled po sudovima, a obično sve bude stvar dogovora između novinara koji je izneo laži i osobe o kojoj je laž "plasirana". Novinar obično plati neku novčanu kaznu, ali zakon mu i dalje dozvoljava da širi laži.

Ja, iskreno mislim, da moramo podići medijsku etiku na mnogo viši nivo, jer pravosuđe i država nam i ovako, pomalo liče na zoološki vrt ili ludnicu, i smatram da novinari, moraju imati dozvolu za rad.Novinarima, koji se koriste teškim lažima i "nagađanjima" mora biti trajno oduzeta radna dozvola. Opšte je poznato da ljudi isuviše često poveruju u sve što piše u novinama ili što vide na televiziji, čuju na radiju. Suludo je objasniti svakom pojedincu u zemlji,koja ima, sigurno oko 9,5 miliona stanovnika, da misli isključivo svojim mozgom, a mnogo je lakše pooštriti zakone za "lažove i manipulatore"!
*********************************************************************************************************
I još jedna stvar me interesuje, ali je ovo čisto povodom fiskalizacije?
Zašto fiskalizacija nije potpuna? Tj. svako ko na "tržištu" robe, rada ili poslova vrši neku "uslugu" ili "trguje nekim proizvodom" mora biti ofiskalizovan?
Ja sam za to da pravnici, tj. advokati budu prvi na listi za izdavanje fiskalnog računa!
Ne dozvoljavam više bilo ko da me potkrada i da ga zakon štiti!!! Kako da nam pravosuđe bude dobro, kada će svi morati da izdaju fiskalne račune, a oni pak JEDINI ne moraju? Dokle će oni činiti zločin prema nama, dokle će od nas krasti, a da pred "licem pravde " skoro nikada ne odgovaraju?
*********************************************************************************************************

P.S. Na ovoj temi pričamo o "zločinu i kazni", sve je u cilju "otvaranja" očiju narodu, i poboljšanja državne politike.! Iznesite i vi neki primer zločina i nedovoljne kazne, ili zločina bez kazne, pa diskutujmo u cilju globalne državne politike, a ne partijske i stranačke!
 
Зашто у дневном листу Блиц позивају Србе на Косову да изађу на изборе,када је званичан став владе да Срби не би требало да изађу на изборе ?
 
Зашто у дневном листу Блиц позивају Србе на Косову да изађу на изборе,када је званичан став владе да Срби не би требало да изађу на изборе ?

Pa zato se i kaže da su novine 7.sila! To je očito neka manipulacija, ali jednostavno ne znam šta ima za cilj?:think: Možeš li ti da nam odgovoriš na ovo pitanje?
 
Зашто у дневном листу Блиц позивају Србе на Косову да изађу на изборе,када је званичан став владе да Срби не би требало да изађу на изборе ?

Jer Blic nije samo dnevni list . To je nemacka novina . U vlasnistvu je Nemaca . Pa Srbi citajte .
 
Bogdanović: Nema uslova za učešće Srba na izborima
09.11.2009. - 20:57


Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović ponovio je večeras da ne postoje uslovi da Srbi izađu na predstojeće lokalne izbore u pokrajini, dodavši da vlast u Srbiji neće nikome uskraćivati demokratsko pravo na izbore.

"Mi ne želimo da satanizujemo bilo koga ko izađe na izbore ili da ga proglašavamo izdajnikom. Ne možemo nikome da usrkatimo demokratsko pravo na izbore, niti to želimo, ali šaljemo vrlo jasnu poruku da ne postoje uslovi da Srbi izađu na izbore, jer su oni protivni Rezoluciji 1244", rekao je Bogdanović.
Ministar je za Televiziju B92 rekao da je vlast u Srbiji iznenađena što je za predstojeće lokalne izbore, 15. novembra, predata 21 srpska lista, s obzirom na jasan stav države o učešću Srba na njima.
"Srbi koji budu izašli na izbore treba da se zapitaju da li tim činom pomažu državi Srbiji za očuvanje Kosova i Metohije ili odmažu našoj borbi za očuvanje suvereniteta i teritorijalnog integriteta", naveo je Bogdanović i dodao da bi Srbi bili pozvani da učestvuju na izborima da je njih organizovala bilo koja druga statusno neutralna organizacija. On je dodao da su za Srbiju jedino legitimne lokalne samouprave one koje su izabrane 11. maja 2007. godine.
Ministar je istakao da Vlada Srbije vodi odgovornu i dugoročnu politiku na Kosovu i Metohiji i da je njen cilj opstanak Srba na tom prostoru i ekonomsko jačanje srpskih zajednica, te da ne želi da na bilo koji način ugrozi dalji opstanak Srba na tom prostoru.

Takođe iz "Blica"

Dakle, imaš i jednu i drugu stranu, a osim toga, ne vidim da je Vlada ikome ZABRANILA da glasa.
I konačno, odlučite se više da li podržavate ovu Vladu ili ne? Po ovome bih rekao da podržavate vlast
 
Bogdanović: Nema uslova za učešće Srba na izborima
09.11.2009. - 20:57


Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović ponovio je večeras da ne postoje uslovi da Srbi izađu na predstojeće lokalne izbore u pokrajini, dodavši da vlast u Srbiji neće nikome uskraćivati demokratsko pravo na izbore.

"Mi ne želimo da satanizujemo bilo koga ko izađe na izbore ili da ga proglašavamo izdajnikom. Ne možemo nikome da usrkatimo demokratsko pravo na izbore, niti to želimo, ali šaljemo vrlo jasnu poruku da ne postoje uslovi da Srbi izađu na izbore, jer su oni protivni Rezoluciji 1244", rekao je Bogdanović.
Ministar je za Televiziju B92 rekao da je vlast u Srbiji iznenađena što je za predstojeće lokalne izbore, 15. novembra, predata 21 srpska lista, s obzirom na jasan stav države o učešću Srba na njima.
"Srbi koji budu izašli na izbore treba da se zapitaju da li tim činom pomažu državi Srbiji za očuvanje Kosova i Metohije ili odmažu našoj borbi za očuvanje suvereniteta i teritorijalnog integriteta", naveo je Bogdanović i dodao da bi Srbi bili pozvani da učestvuju na izborima da je njih organizovala bilo koja druga statusno neutralna organizacija. On je dodao da su za Srbiju jedino legitimne lokalne samouprave one koje su izabrane 11. maja 2007. godine.
Ministar je istakao da Vlada Srbije vodi odgovornu i dugoročnu politiku na Kosovu i Metohiji i da je njen cilj opstanak Srba na tom prostoru i ekonomsko jačanje srpskih zajednica, te da ne želi da na bilo koji način ugrozi dalji opstanak Srba na tom prostoru.

Takođe iz "Blica"

Dakle, imaš i jednu i drugu stranu, a osim toga, ne vidim da je Vlada ikome ZABRANILA da glasa.
I konačno, odlučite se više da li podržavate ovu Vladu ili ne? Po ovome bih rekao da podržavate vlast

...
Новине које на једној страни објављују став владе да Срби не изађу на изборе,а на другој објаве апел да се на изборе изађе су у најмању руку неозбиљне.
 
E pa i ovde se, zapravo radi o veseljacima, koji rendaju "sekirama" našu staru babu, naše loše društvo i državu!
Pa ima tu podudarnosti.
Imeno doticni je bio prvenac generacije u srednjoj,vrlo inteligentan i onda...zaokret.Slika i prilika drustva.
Da ne bude zabune, slicnost je u tome sto su i ovi "videli" skolu i podjednako su odlepili.
Ma narkomani ,sta da ti kazem.
 
Зашто у дневном листу Блиц позивају Србе на Косову да изађу на изборе,када је званичан став владе да Срби не би требало да изађу на изборе ?
a sto bi dnevne novine morale da podrzavaju sve stavove vlade , mislim pa umro je SSSR evo vec 20 godina ima :think:
 
...
Новине које на једној страни објављују став владе да Срби не изађу на изборе,а на другој објаве апел да се на изборе изађе су у најмању руку неозбиљне.

E, svašta, ispada da je ozbiljnost kad se objavi samo informacija i mišljenje jedne strane.
Objektivnost, nema šta...
 
E, svašta, ispada da je ozbiljnost kad se objavi samo informacija i mišljenje jedne strane.
Objektivnost, nema šta...

Немам ја ништа против нека објављују шта хоће то је ствар њихове политике,али би барем требало да наведу у име кога позивају Србе да изађу на изборе.
 
Srbija je izgubila bitku za medije u srbiji , jos pre nekoliko godina . Ja mislim , da u Srbiji ne postoji ni jedan srpski medij .

Nije bitno da li je vlasnik iz Srbije ili ne, najbitnija je objektivnost, a nju je najteže ostvariti u novinarstvu.
Imali smo BK, vlasnik iz Srbije, pa je služila za ličnu promociju vlasnika, imamo RTS, kao srpski medij, pa eto ti kakav je
 

Back
Top