Smajliz

Joj, i ja volem smajlije
luv.gif
- koje od mila nazivam "smajljiki" (po ruski) - neki su od njih tako izražajni i veseli
spin.gif
...

DabaMAN, ako budeš pravio stranice sa smajlijima, potrudi se da napraviš tako da je lako kopirati URL. Pogledaj kako sam ja to uradio
smart.gif
, tek toliko da bio dobio ideju...

http://www.neobee.net/~algol/sm/smajljiki.html

Pošto ćeš ti na jednu stranicu verovatno staviti veliki broj smajlija, onda bih ti preporučio da se URL kopira (u clipboard) klikom na samog smajlija. (sakriješ text CSS stilom). To je samo predlog, ti ćeš verovatno uraditi kako misliš da je najbolje :)
U svakom slučaju, pozdravljam ideju i trud
clap.gif


Smajljiki rulez
headbang.gif
 
Svatam ja tebe, ali ja sam imao na umu neki veci projekat, znaci na hiljade smajlija
dance.gif
pa iz tog razloga nebi bilo prakticno pisati URL za svaki, jelda?
poke.gif
. Ja sam mislio nesto na istom principu kao kad se pravi galerija za slike, znaci ubacim smajlije, a program sam napravi galeriju sa nekih 100 smajlija po strani, otprilike.
whip2.gif
. Kopiranje ce biti staromodno, ali sta je tu je...
hug.gif

PS stranica ti je super!
 
А ѕасто уопсте копирање....
једноставно стави на страницу табелу са две колоне
у левој нека буде смајли, а у десној url који ће да се убаци овде [img source = "www.nesto.com/slika.jpg"] ako ne gresim. ili si i ti tako to zamislio...
ako treba pomoc za dizajniranje sajta tu sam, i uopste tu sam da pomognem ovako nesto.zvuci interesantno a i verujem da ima buducnost
 
Zašto kopiranje? Pa zbog jednostavnosti i brzine. Lakše je samo kliknuti na dugme, pri čemu ti skripta i selektuje kod i kopira ga u clipboard - i onda ga samo Ctrl V (paste) u text koji pišeš.
Ovako, ako bi samo pored smajlija postavio kod za kopiranje - njega moraš prvo selektovati mišem, pa kopirati sa Ctrl C pa pastovati sa Ctrl V... Ode dosta vremena na sve to...
A i sam text koda za kopiranje uzme dosta prostora na strani.

Ono što sam ja predložio DabaMANu jeste da napravi stranicu na kojoj bi se videli samo smajliji i eventualno reč koja ih opisuje. Kod bi se kopirao klikom na samog smajlija pomoću Java Scripta. To bi bilo veoma elegantno rešenje...

Mislio sam na nešto ovakvo:

http://www.neobee.net/~algol/sm/smajljiki2.html

Ovo radi u Operi 7, IE 4+ i Mozilla Firefoxu. Ne znam radi li u NN-u...
 
Ej Đenka ovo si dobro napravio
clap.gif
, ali kod mene se ne kopira klikom na samog smajlija, ja koristim Operu 7.5. Ali ono sto ja tebe pitam jesi li ti morao za svaki smajli da rucno pises URL, tj. to
, posto meni to nebi bilo prakticno ukoliko ih bude bilo jako puno
smart.gif
.
 
Na žalost, da. I ne samo to. Svaki smajli ima svoj vlastiti form sa (obavezno) različitim imenom, iz koga skripta selektuje i kopira kod (
) u clipboard.
Za svaki smajli potrebno je promeniti čak 5 stvari: URL smajlija, kod za kopiranje, ime forme, ime text imputa i ime objekta koji skrita koristi.
Sve je to stvarno low-tech i uopšte nije pogodno za veći broj sličica. Nisam siguran da bi se dalo lako složiti sa nekim od programa za kreiranje web galerija.
Mada, nisam siguran ni da je uopšte pametno koristiti skriptu za selektovanje i kopiranje ako želiš da ti strana bude upotrebljiva sa baš svim OS-evima i brauzerima koji se danas koriste.... Ovo što sam ja napravio nisam planirao za javnu upotrebu, već samo za mene.
Ako se upustiš u taj posao, pre toga dobro razmisli šta ćeš i kako ćeš, zatim napravi uzorak strane sa desetak smajlija i testiraj je sa što više brauzera i operativnih sistema (ne zaboravi Mac, Linux naravno)pa tek onda pređi na veliki posao.

Da bi znao o čemu stvarno govorim, uzmi onaj Polarisov CD koji verovatno imaš i pokušaj da ga koristiš pod Mandrake Linuxom i videćeš - linkovi ne radi! Propast...

pozdrav i srećno!
 
DabaMAN:
Ej Đenka ovo si dobro napravio
clap.gif
, ali kod mene se ne kopira klikom na samog smajlija, ja koristim Operu 7.5. Ali ono sto ja tebe pitam jesi li ti morao za svaki smajli da rucno pises URL, tj. to
, posto meni to nebi bilo prakticno ukoliko ih bude bilo jako puno
smart.gif
.
ma i ja koristim operu... samo click na copy prozor i onda ctrl+v u post.. dobro je osmisljeno...
i kada napravite stranicu, obavezno dajte link... :wink:
 
Aha...znaci tako copy/paste...svidja mi se...
E sad ova stranica na neobee... - ne valja sto imas onaj edit box pored svakog smajla
2. zasti ukucavas rucno url
jednostavno nazovi samjlije sm1,sm2,sm3 itd... i onda lepo u php-u odradi niz...neznam kako ovo lepo da objasnim,al' nadam se da si bar sustinu shvatio
 
Ma da, sve je to u redu, ali ja baš i ne govorim PHP
doh.gif


Što se tiče tog boxa sa desne strane svakog smajlija...eto, to se dobije kad prerađuješ tuđe skripte. Ne mogu da ga uklonim display:none stilom jer skripta ne može da kopira iz neprikazanog elementa, a ni širina mu se ne može smanjiti na manje od 1...i tako...
 
A ja se samo pitam kad cu dobiti te smajlije
bored.gif
i ocu li ih uopste dobiti :( . Nesto sam poceo vec da radim, npr. zavrsio sam main page, i jos neke pratece stranice, ma ima da bude svetsko! :wink:
 

Back
Top