Ima li šanse za balkanske narode...???

ima li sanse za balkanske narode koje pretenduju da postanu deo evrope da pocnu da dele ljude po njihovim sposobnostima i pozitivnim vrednostima a ne po naciji i veri..krace receno da dele ljude na dobre i lose a ne po naciji koja je uzgred vrlo diskutabilna s obzirom na istoriju balkana...???

Tema je dobra, ali mislim upućena na pogrešnu adresu.
Probaj je otvoriti na nekom od foruma ...malo zapadnije od Srbije.
 
ima li sanse za balkanske narode koje pretenduju da postanu deo evrope da pocnu da dele ljude po njihovim sposobnostima i pozitivnim vrednostima a ne po naciji i veri..krace receno da dele ljude na dobre i lose a ne po naciji koja je uzgred vrlo diskutabilna s obzirom na istoriju balkana...???

Ima sanse,ali takvo vreme jos uvek nije doslo...Treba vremena da se zaboravi sta se sve dogadjalo a to se tesko radi...
 
da ...a i uvek se podsecamo svega...

Ne da trebamo, mi moramo da se podsećamo, našu decu da učimo,
kako ne bi nikada zaboravili i došli u poziciju u kojoj su bili naši preci i mi.
Mi moramo dase sećamo zbog svih žrtava iz raznih ratova izazvanih od strane onih koji su pokušavali istrebiti srpski rod.
Nama sećanje mora da bude obaveza.....da bude deo života,
jer onda kada zaboravimo sva nedela učinjena nad nama, onda nas više neće biti.
 
Ne da trebamo, mi moramo da se podsećamo, našu decu da učimo,
kako ne bi nikada zaboravili i došli u poziciju u kojoj su bili naši preci i mi.
Mi moramo dase sećamo zbog svih žrtava iz raznih ratova izazvanih od strane onih koji su pokušavali istrebiti srpski rod.
Nama sećanje mora da bude obaveza.....da bude deo života,
jer onda kada zaboravimo sva nedela učinjena nad nama, onda nas više neće biti.

u redu je za secanja...ali zar ne treba nesto menjati na balkanu..?? taman se balkanci oporave od jednog rata...dodju do nekih ljudskih kvaliteta...iskoluju decu koja stasaju u ljude...zadoje ih nacionasovinizmom i tu mladost posalju na front da izgine...najbolje ljude najpostenije,najpametnije i najvrednije zatrli smo po bojnim poljima...prvoklasne unistavamo a gajimo drugu,trecu ili najgoru klasu da nam produzava naciju...zar nije to nepopravljiv gubitak koji vodi u kontra smeru ???
 

Back
Top