A mi studenti možemo da pocrkamo...

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Situacija je sledeća: škole su na produženom raspustu, koji će se produžavati sve dok se neko ne seti da objavi da se situacija sa novim gripom ne stabilizuje. Vrtići se polako raspuštaju. A FAKULTETI? Mi, studenti, ne tretiramo se kao deca, pa više nismo "najugroženija kategorija stanovništva". Na najvećem broju predavanja, prisustvuje više desetina studenata, a predavanja moraju da se održe. Sa druge strane, na mom faksu konkretno, sednice nastavničkog veća, gde najčešće prisustvuje manji broj ljudi nego na predavanjima, su zabranjene, jer se zvanično tretiraju kao javni skup... TO JE BESMISLICA, najveća mera koju je faks preuzeo je prskanje kvaka sredstvima za sterilizaciju, kao i isticanje inače potpuno istog radnog vremena, uz zabranu noćnih dolazaka. Tako je, bravo dekanatu- virus samo čeka noć, pa da navali na studente...
Inače, samo na mom odseku, barem dvoje ljudi je bilo prvi kontakt sa obolelima od novog gripa...
 
Ni meni nije najjasniji taj odnos prema studentima. Slazem se da osnovci treba da su na raspustu, ali kada se oni uporede sa studentima, jedina prednost su im godine. Mislim, to su deca iz slicnog mesta, zive blizu cim idu u istu skolu itd., dok studenti pune amfiteatre, a dolaze sa svih strane Srbije.
 
Хмм... и ја сам помислила на то како нас студенте нико не шиша око овог питања са грипом.
Али када боље размислим, ми стварно нисмо угрожена категорија ни по којем критеријуму.

Није ми јасно Даст шта теби конкретно смета? Хоћеш ли већу заштиту и коју или шта?

Пс. ако сам добро разумела ову целу ситуацију око новог грипа, понашамо се као и код сваке пандемије - дакле као и кад имамо онај обични грип.
 
Heh da, ne moras da ides ali ti kasnije to itekako utice na bodove.
A sta reci kad bolestan profesor dodje na fax?:confused:
Upravo to... @LP_hokica ne smeta mi ništa, imam odlične ocene i sve, nisam u prve dve godine imao ni jedan jedini izostanak, ali je cinično reći da smo mi manje ugroženi nego osnovci. Ispade sada, da, pošto je takav naš školski sistem, imamo devetnaestogodišnje maturante, srednjoškolce, a istovremeno i "poranele" studente sa po 16-17 godina. To znači da oni, po Bolonji, MORAJU na predavanja, dok su ovi slobodni. I nije tačno da se ne mora na predavanja, Bolonja je Bolonja... Mada je na mom faksu takođe anarhija, pola profesora ne dolazi... Bolje je da sada pravimo pauzu, nego, kako je navodno najavljeno, kad krene pandemija, što će biti u januaru-februaru, u sred ispitnog roka.. Bolje je malo sve odložiti, tj. prolongirati, da bi se u startu izbegla katastrofa...
 
Па ок, тако ти мислиш. Ја нисам ни за какве паузе. Онај се разболи не долази, здрави чили долазе нормално.

У осталом. још једном, овај нови грип је потпуно исти као обичан грип.
Ванредне мере код пандемије и овог и обичног су исте.
Није време да се губимо и постајемо хипохондри... :)


Пс. што се бодова за долажење тиче. мачку о реп са тим.. бар на правном у Бг-у.
 
Па ок, тако ти мислиш. Ја нисам ни за какве паузе. Онај се разболи не долази, здрави чили долазе нормално.

У осталом. још једном, овај нови грип је потпуно исти као обичан грип.
Ванредне мере код пандемије и овог и обичног су исте.
Није време да се губимо и постајемо хипохондри... :)


Пс. што се бодова за долажење тиче. мачку о реп са тим.. бар на правном у Бг-у.
Pa, što se mene tiče, bolje sprečiti nego lečiti...
O, da, pravni... Znam dosta ljudi odatle... Bez ljutnje, ali večito uveseljavate celu državu: odatle su i neki veliki umovi naše države potekli, ali to je više za pdf. "Politika", ili "Natprirodne pojave i misterije" :lol:
Šalu na stranu, jer imam poentu: ako se ne varam, od vas je i krenulo to sa bolonjskim bodovima, a to se najmanje kod vas poštuje...
 
Radi se najvise o tome sto su to deca i njih treba cuvati. Kako mozes da poredis studente i decu?

Mi smo punoletni izmedju ostalog, odgovorni smo, znamo da se cuvamo... a sta deca znaju, pipkaju sve i svasta, uglavnom zaborave pre jela da operu ruke... i tako to, kontas sta hocu da kazem.

Nemoj odma da kukas :), ima vremena, kazu da nezgode dolaze kad primis vakcinu :mrgreen:

Inace zabranili su posete u domovima.
 
Pa, što se mene tiče, bolje sprečiti nego lečiti...
O, da, pravni... Znam dosta ljudi odatle... Bez ljutnje, ali večito uveseljavate celu državu: odatle su i neki veliki umovi naše države potekli, ali to je više za pdf. "Politika", ili "Natprirodne pojave i misterije" :lol:
Šalu na stranu, jer imam poentu: ako se ne varam, od vas je i krenulo to sa bolonjskim bodovima, a to se najmanje kod vas poštuje...

Ето видиш знаш и сам :)
 
  • Podržavam
Reactions: DJM
Па ок, тако ти мислиш. Ја нисам ни за какве паузе. Онај се разболи не долази, здрави чили долазе нормално.

У осталом. још једном, овај нови грип је потпуно исти као обичан грип.
Ванредне мере код пандемије и овог и обичног су исте.
Није време да се губимо и постајемо хипохондри... :)


Пс. што се бодова за долажење тиче. мачку о реп са тим.. бар на правном у Бг-у.

Mladja sestra studira po bolonjskom sistemu, a taj sistem zahtijeva redovna prisustvovanja vjezbama i predavanjima...
desilo se da im se pola grube porazbolijevalo... profesori su bas burno reagovali, sa rijecima da prehladjeni studenti ne dolaze na fakultet i sire prehladu... decko koji je zaglavio sa tezom gripcinom nije se pojavio nakon toga citavih deset radnih dana... a onda su isti ti profesori njemu zabranili da izadje na kolokvijume, iz razloga sto ima vise od dva odsustva na predavanju, iako je imao i ljekarsko uvjerenje da je bio bolestan...

Znaci, nemojte ici na predavanja, ali, znajte da od kolokvijuma nema nista...
 
Mladja sestra studira po bolonjskom sistemu, a taj sistem zahtijeva redovna prisustvovanja vjezbama i predavanjima...
desilo se da im se pola grube porazbolijevalo... profesori su bas burno reagovali, sa rijecima da prehladjeni studenti ne dolaze na fakultet i sire prehladu... decko koji je zaglavio sa tezom gripcinom nije se pojavio nakon toga citavih deset radnih dana... a onda su isti ti profesori njemu zabranili da izadje na kolokvijume, iz razloga sto ima vise od dva odsustva na predavanju, iako je imao i ljekarsko uvjerenje da je bio bolestan...

Znaci, nemojte ici na predavanja, ali, znajte da od kolokvijuma nema nista...

Мораш ипак да нагласиш на који се то факс односи, на државни правни сигурно не.
Сад већ има јако мало људи на предавањима..
 
Mladja sestra studira po bolonjskom sistemu, a taj sistem zahtijeva redovna prisustvovanja vjezbama i predavanjima...
desilo se da im se pola grube porazbolijevalo... profesori su bas burno reagovali, sa rijecima da prehladjeni studenti ne dolaze na fakultet i sire prehladu... decko koji je zaglavio sa tezom gripcinom nije se pojavio nakon toga citavih deset radnih dana... a onda su isti ti profesori njemu zabranili da izadje na kolokvijume, iz razloga sto ima vise od dva odsustva na predavanju, iako je imao i ljekarsko uvjerenje da je bio bolestan...

Znaci, nemojte ici na predavanja, ali, znajte da od kolokvijuma nema nista...

Ovo boldirano je nemoguce. Svaki profesor je duzan da ti izadje u susret ako imas crno na belo lekarsko uverenje. Kod mene, ne vezano za grip, cim profesoru pomenes da si bio bolestan, odmah prihvataju sve...
 
pax aeterna...
Situacija je sledeća: škole su na produženom raspustu, koji će se produžavati sve dok se neko ne seti da objavi da se situacija sa novim gripom ne stabilizuje. Vrtići se polako raspuštaju. A FAKULTETI? Mi, studenti, ne tretiramo se kao deca, pa više nismo "najugroženija kategorija stanovništva". Na najvećem broju predavanja, prisustvuje više desetina studenata, a predavanja moraju da se održe. Sa druge strane, na mom faksu konkretno, sednice nastavničkog veća, gde najčešće prisustvuje manji broj ljudi nego na predavanjima, su zabranjene, jer se zvanično tretiraju kao javni skup... TO JE BESMISLICA, najveća mera koju je faks preuzeo je prskanje kvaka sredstvima za sterilizaciju, kao i isticanje inače potpuno istog radnog vremena, uz zabranu noćnih dolazaka. Tako je, bravo dekanatu- virus samo čeka noć, pa da navali na studente...
Inače, samo na mom odseku, barem dvoje ljudi je bilo prvi kontakt sa obolelima od novog gripa...

Warum einfach wenn Man kompliziert kann??? Glupe komunjare...
Pih, ja i onako ne idem na predavanja. A grip me ne brine uopste. Ako manjkam, onda moji geni i ne zasluzuju da se prenesu na narednu generaciju.

Belaca je danas 8%, a nekad nas je bilo 35%. Naučnici kažu da će već u XXI veku biti samo 3 % belih ljudi. Ako je to tačno, mi smo načisto ugasili. Semiti nas već drže u šaci...
 
Poslednja izmena:

Back
Top