PMS i sve sto ide uz njega

storm cloud

Poznat
Poruka
9.024
Sigurno je o tome vec receno dosta toga, ali mene zanimaju konkretna iskustva i misljenja. Kako se devojke ponasaju, kako razmisljaju i sta im sve pada na pamet u tom periodu, a kako njihovi partneri to podnose?

Moj slucaj: :oops: Kod mene je to pojava sa razarajuce snaznim efektima, ne toliko na telo, koliko na psihu. Nikada ne prodje bez bar jednog napada histericnog placa, :( ocajnog naleta svih mojih kompleksa, osecam se kao najdeblja, najruznija, najneshvacenija na svetu koju niko ne voli. Skoro svakog meseca u tom periodu sa deckom sam u predraskidnom stanju, jer redovno imam obicaj da ga analiziram, krivim, preispitujem njegova osecanja i ponasanje itd. I ne mogu to da kontrolisem, sprecim, ublazim. Cak i kada osetim da nadolazi, kada znam da je sve zbog hormona, nema nacina da se obuzdam. :roll:

A vi?
 
ma ima nacina da se to ublazi,kako nema, mislim bar da se sprece nagle reakcije i ispadi.
Ja sam u periodu pms uzasno nervozna, dodje mi iz koze da iskocim, strasno osetljiva i sve primam k srcu. I onda se to ispolji kroz svadje, prepirke i umem da budem uzasno teska. Skoro, pre dva meseca sam sebe tako dovela do otkaza, (mislim toliko je bila zaebana prepirka) nisam mogla da se obuzdam i preterala sam, i tada mi je koleginica dala cetvrtinu tablete (nemam pojma kako se zove, znam samo da je od 3 mg.) da se umirim i delovalo je. Od tada obavezno imam bar jednu tabletu u torbi, za slucaj da u vreme pms dobijem te napade nervoze, bolje da sprecim nego da lecim. :)
Ne treba moja okolina da ispasta zbog mojih napada nervoze, a vala i ne zeli.
 
Eh da... :)
Večita tema i večiti problem...PMS, koji se moze opisati kao promenljivo raspoloženje zbog hormonske neravnoteže u ženskom telu kada se bliže ¨oni¨ dani...
¨promenljivo raspolozenje¨ my ass...:D to su pre neartikulisani ispadi, preuveličane reakcije i predozirana osećanja... :roll:
Nosim i ja u torbi ¨Demetrin¨ od 2 mg, ali uglavnom zaboravim da uzmem... a onda bude.. :twisted: :evil: :x :x :twisted: :twisted: :cry:

:wink:
 
Evo nekih stavki , moze da pomogne:

Limit salt intake and avoid salty foods in your diet. Drink a lot of water or low-sodium juices 1–2 weeks before your period begins.

Do aerobic exercises (e.g., walking, biking, swimming, or skating) for 20 minutes, 3 times per week.

Take a warm bath, use a heating pad or a hot water bottle, and drink herbal tea if you’re suffering from cramps.

Take a nonprescription (over-the-counter) PMS medication to help relieve your headache, bloating, and cramps.

Avoid alcohol 1–2 weeks before your period begins.

Track your symptoms in a journal for a few months.

Eat smaller, more frequent meals. Don’t skip meals. Eat at the same time each day, if possible.

Take a daily calcium supplement or increase the amount calcium-rich foods in your diet.

Take a daily multivitamin with magnesium, B6, and B12.

Reduce your stress level as much as possible. Yoga or deep-breathing relaxation techniques can help you manage stress.

Talk with your family and friends about how you are feeling. Join a PMS self-help group. You can get referrals from your doctor, local health agencies, and hospitals.

Maintain a healthy weight.

Avoid or limit caffeine. If you normally consume a lot of caffeine, reduce your intake gradually to avoid caffeine-withdrawal headaches.

Consult with your primary healthcare practitioner about whether natural progesterone therapy, nonsteroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs), such as aspirin or ibuprofen, or medications, such as birth control pills or antidepressants, will help.

Mene drma na psihickoj bazi uzasno, ali samo 2-3 puta godisnje, al' bude grozno! Kofein i cigarete jos vise razdrazuju u tom periodu!
 
s obzirom da je histerija zenska pojava, hormoni, psiha, telo, geni, sve se moze ukrotiti... volja je nesto nasta ne moze niko da mi utice, a to nas sve i pokrece...znoje mi se dlanovi koliko volim zivot, ali za vreme pms nemam mogucnost ni za sta, sport, ljubav, ono sto najvise volim je tada u drugom planu, e sada nastupa zelja, pet dana se pripremam za nastavak, taj period dozivljavam kao posmatrac, mali godisnji odmor od svih aktivnosti, u fazonu ....jauuuu sta cu sve da radim kad mi ovo prodje ...nekako mi dodje kao suzdrzavanje od orgazma,...eto to je kroz moju prizmu....mozda se na takav nacin samo tesim da ne puknem...ali za sada vredi, da mirno docekam normalno stanje
 
ja mojoj okolini kad osetim da me drma samo smirenim glasom kazem da je 90% zlocina pocinjenih od strane zena pocinjeno pod pms-om, i da se ne sale da mi izlaze na crtu, jer moze da bude fatalno... :evil:
u svakom slucaju, trudim se da obuzdam zelju da lomim sve oko sebe i vrednije stvari dajem prijateljima na cuvanje... :(

ajde nek neko iscima dr (ili nekog psy) da nam da strucni savet na ovu temu ...!
 
divlja-u-srcu:
Evo nekih stavki , moze da pomogne:

Limit salt intake and avoid salty foods in your diet. Drink a lot of water or low-sodium juices 1–2 weeks before your period begins.

Do aerobic exercises (e.g., walking, biking, swimming, or skating) for 20 minutes, 3 times per week.

Take a warm bath, use a heating pad or a hot water bottle, and drink herbal tea if you’re suffering from cramps.

Take a nonprescription (over-the-counter) PMS medication to help relieve your headache, bloating, and cramps.

Avoid alcohol 1–2 weeks before your period begins.

Track your symptoms in a journal for a few months.

Eat smaller, more frequent meals. Don’t skip meals. Eat at the same time each day, if possible.

Take a daily calcium supplement or increase the amount calcium-rich foods in your diet.

Take a daily multivitamin with magnesium, B6, and B12.

Reduce your stress level as much as possible. Yoga or deep-breathing relaxation techniques can help you manage stress.

Talk with your family and friends about how you are feeling. Join a PMS self-help group. You can get referrals from your doctor, local health agencies, and hospitals.

Maintain a healthy weight.

Avoid or limit caffeine. If you normally consume a lot of caffeine, reduce your intake gradually to avoid caffeine-withdrawal headaches.

Consult with your primary healthcare practitioner about whether natural progesterone therapy, nonsteroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs), such as aspirin or ibuprofen, or medications, such as birth control pills or antidepressants, will help.

Mene drma na psihickoj bazi uzasno, ali samo 2-3 puta godisnje, al' bude grozno! Kofein i cigarete jos vise razdrazuju u tom periodu!
De ovo prevedi, časti ti.
 
malecka:
storm cloud:
A sto samo Dlakavi od muskog sveta? Gde ste junaci? Kako vi podnosite PMS, da li znate da je to to ili mislite da vam je devojka odjednom odlepila (kao sto moj momak misli za mene)?

tako je!!! i da li je pazite u tim danima???

Pazim, ali ne u tim danima! :lol:

Ako mislis na ponasanje i da ne nerviram - pa naravno, mada to moze sa strane da izgleda k'o shlihtarenje...

P.S. ono za Demetrin mi je zanimljivo - sta je njegova "prava", bolje reci kompletna uloga (zasta sve sluzi)?
 
ima tu jos nesto...čini mi se da sam stalno napaljena kad dobijem,kako bese :?: to zivotinje tako rade, :?: neko gore pomenu da u ovoj temi treba dok, podrzavam ...doktore javi se,upravo sam dobila dodje mi da te rastrgnem kao zivotinja..kako da sputam ovaj nagon, dooooktoooreeee :twisted: :twisted:
 
Bad_Wolf:
P.S. ono za Demetrin mi je zanimljivo - sta je njegova "prava", bolje reci kompletna uloga (zasta sve sluzi)?

Ih.. ja bash i nisam neki konzument bilo kakvih lekova, ponajmanje sedativa i antidepresiva, pa nisam najkompetentnija osoba... mozda ti apotekarka kaze nesto vise.
S obzirom da sam bacila papiric iz kutije(sa primenom, doziranjem i kontraindikacijama :roll: :) ), ovako napamet znam da za razliku od ostalih "sedativa" ne uspavljuje.. ne umrtvljuje... Cak naprotiv, poboljsava koncentraciju, razbistri um... a osnovno je da smanjuje razdrazljivost i napetost... jednostavno umiri nervni sistem, opusti ga...
Naravno, ne moze se dobiti bez recepta, cak ni u privatnim apotekama.
 

Back
Top