Koliko mogu da dobijem za ovu konfiguraciju?

Sve preko 80e smatraj premijom!

ne pretjeruj
cijene hardvera su skochile u zadnje vrijeme
kako novog (memorije) tako i polovnog doduse nije mnogo ali su pak skochile
sama graficka kartica vrijedi 30 evra jer vise niko nece da proda takvu pa drze cijenu
disk je 15
ploca 15
procesor 15
memorije ddr su isto skupe znaci 20e minimum
ja bi trazio minimun 100evra
znaci ladno da ga proda
monitor ne racunam jer ko jos kupuje takve monitore
taj racunar je jos upotrebljiv za prosjecnog korisnika
 
ne pretjeruj
cijene hardvera su skochile u zadnje vrijeme
kako novog (memorije) tako i polovnog doduse nije mnogo ali su pak skochile
sama graficka kartica vrijedi 30 evra jer vise niko nece da proda takvu pa drze cijenu
disk je 15
ploca 15
procesor 15
memorije ddr su isto skupe znaci 20e minimum
ja bi trazio minimun 100evra
znaci ladno da ga proda
monitor ne racunam jer ko jos kupuje takve monitore
taj racunar je jos upotrebljiv za prosjecnog korisnika

sve to stoji, al kad pogledas ponude u novinama za 180 e dobijes nov racunar koji dosta brzi..
sve ti je jasno ;)
 
Sumnjam... Mnogo je to... Niko nece da da preko sto evra za ovo sto se nudi... HDD ekstremno mali... Memorija 3 puta po 256... Monitor mator... itd.
Pa sta bi ti? To je sasvim obican polovan zastareo racunar.

Govori se o 100e a ne 200-300.

chika doktor je u pravu sto se tice cena komponenti. Racunar moze da se proda za 100e sigrurno.
U oglasima ima racunara slicnih ovom za 110 (verovatno se spusti na 100) ali bez monitora, sa 512 rama, sa nekom 9200 ili 9250...

180 i 100 eura nije bas blizu. Skoro pa dupla razlika. Naravno da je brzi i bolji taj za 180.
Ali da vas pitam, zasto ljudi kupuju polovne racunare? Sta mislite?
Dva kljucna razloga.
Nemaju dovoljno za nov/bolji. I drugi, imaju vec racunar koji zadovoljava njihove potrebe, ali im je potreban jos jedan "prateci" (da se neko od ukucana polako upoznaje sa racunarima, pravi mrezu, download, hoce jedan komp za net drugi za rad, zeza se...).
Prema tome 100e se mnogo bolje uklapa u njihov budzet. Bolje nego 180 narocito jer je polovan i jedan i drugi i nema garancije.

U pravu je i Ivan.. za 180 ima bolji. Ali i za 220-250 moze da se kupi vrlo pristojno kuciste (office varijanta). DDR2 2giga, 320hdd, procesor neki osrednji ili malo ispod ali sa dva jezgra, ploca na koju moze svasta da se stavi, graficka integrusa (ali u rangu nekih agp u polovnjacima)... ali to je za tu cenu ok.
Zasto onda ljudi kupuju i te od 180 kada za jos malo imaju dual core, 2 giga, 320 hdd i 2-3 godine garancije? Takav komp oduva te za 100 i 180.. i to 2 puta.

Iz istog razloga ce neko uzeti gore pomenuti za 100.

Tako da, pustite te price plafon 80. Moze on da proda i za 50, ali je fora da dobije sto je vise moguce.
 
Pa sta bi ti? To je sasvim obican polovan zastareo racunar.

Govori se o 100e a ne 200-300.

chika doktor je u pravu sto se tice cena komponenti. Racunar moze da se proda za 100e sigrurno.
U oglasima ima racunara slicnih ovom za 110 (verovatno se spusti na 100) ali bez monitora, sa 512 rama, sa nekom 9200 ili 9250...

180 i 100 eura nije bas blizu. Skoro pa dupla razlika. Naravno da je brzi i bolji taj za 180.
Ali da vas pitam, zasto ljudi kupuju polovne racunare? Sta mislite?
Dva kljucna razloga.
Nemaju dovoljno za nov/bolji. I drugi, imaju vec racunar koji zadovoljava njihove potrebe, ali im je potreban jos jedan "prateci" (da se neko od ukucana polako upoznaje sa racunarima, pravi mrezu, download, hoce jedan komp za net drugi za rad, zeza se...).
Prema tome 100e se mnogo bolje uklapa u njihov budzet. Bolje nego 180 narocito jer je polovan i jedan i drugi i nema garancije.

U pravu je i Ivan.. za 180 ima bolji. Ali i za 220-250 moze da se kupi vrlo pristojno kuciste (office varijanta). DDR2 2giga, 320hdd, procesor neki osrednji ili malo ispod ali sa dva jezgra, ploca na koju moze svasta da se stavi, graficka integrusa (ali u rangu nekih agp u polovnjacima)... ali to je za tu cenu ok.
Zasto onda ljudi kupuju i te od 180 kada za jos malo imaju dual core, 2 giga, 320 hdd i 2-3 godine garancije? Takav komp oduva te za 100 i 180.. i to 2 puta.

Iz istog razloga ce neko uzeti gore pomenuti za 100.

Tako da, pustite te price plafon 80. Moze on da proda i za 50, ali je fora da dobije sto je vise moguce.

Ja mu zelim da dobije i 200... Nemam nista protiv... Ja sam samo izneo svoje misljenje...

I druga stvar, mozda ono i jeste realna cena kada bi prodavao deo po deo... Ali, u paketu, cena je uvek niza...
 
Ja mu zelim da dobije i 200... Nemam nista protiv... Ja sam samo izneo svoje misljenje...

I druga stvar, mozda ono i jeste realna cena kada bi prodavao deo po deo... Ali, u paketu, cena je uvek niza...

Pa tamo kod pojedinacnog procenjivanja nije racunat monitor. Tako da i ako bude islo ispod posto je u kompletu, monitor je tu da ispegla i navuce do 100 sigurno.

Inace taj samsung je od 20 do 25-30e, s tim sto niko nece kupiti za 30 iako imaju opasno ostru i kvalitetnu sliku. Prava stvar za one koji nece ili nisu u mogucnosti da uzmu neki tft.
Znaci, da kazemo 2000.

Kazem vam, a vi proverite, ima slicnih racunara za 100-110 eura bez monitora, sa 9200-9250 grafickom.. 512 rama..
Za 90e bi prodavac takav komp sigurno prodao kroz par dana.
 
Poslednja izmena:

Back
Top