Testovi lichnosti na razgovoru za posao...

gost 171789

Elita
Poruka
16.594
...koliko vas je bilo u situaciji da pored raznih testova jezika radi i psiho testove:) tj testove lichnosti na razgovoru za posao? I koje ste tipove testova radili?
Interesuju me bash vasha iskustva i mishljenja ;) da li je moguce folirati na takvim testovima i ako jeste chemu onda to?
Ja sam evo pre par dana, nakon testa engleskog radila i 4 psiho testa...provalila sam koji je za shta tj na shta se odnosi, ali bash mi se mozak umorio za tih 25minuta:eek: glava mi bila ko ta sala gde smo ih radili...ma missim..zar ih stvarno interesuje moj odnos sa majkom, ocem ili to da li su mi sexualna iskustva bila zadovoljavajuca:dontunderstand: pa necu se baviti nuklearnom fizikom ili raditi otvorene operacije srca...:roll:...
Razumem ja da sve to ima neku svrhu, ali brate mili.....
 
zar ih stvarno interesuje moj odnos sa majkom, ocem ili to da li su mi sexualna iskustva bila zadovoljavajuca ..Razumem ja da sve to ima neku svrhu, ali brate mili.....

Razumi, mladi & perspektivni HR manageri u firmama moraju nekako da pravdaju svoju platu & 10 godina koje su proveli na studijama. Elem, jednom sam radio grupni test (testira sposobnosti rukovodjenja, odlucivanja, rezonovanja, mozda jos necega :eek:) gde je nas 4 trebalo za 15min da se dogovorimo kako da unapredimo poslovni proces. Pre toga nam je mlad, zgodan HR kadar procitao text o imaginarnoj radnoj organizaciji, poslovnom procesu (neka proizvodna traka & radnici koji tu rade, te njihove osobine i afiniteti prema poslu & ljudima). Imali smo 10 minuta da se pripremino & odstampan text pred nama, pitanja na koja treba da odgovorimo (koji covek je za koji posao, zasto, koga treba odpustiti, koga premestiti, gde vise ljudi treba da radi...) i onda svako da obrazlozi svoje odgovore, ostali da isprave gde misle da treba & zajedno da donesemo odluku. Samo smo se slozili da otpustimo jednog lika, za kojeg je pisalo "da je 2x kaznjavan, da je neradnik & da voli samo da rukovodi". Ni oko cega vishe. Nakon isteka vremena, za koje je HR sluzbenica nesto, ocigledno bitno, zapisivala u notes rekose da ce nas pozvati za nedelju dana. Valjda toliko treba da se "obrade podaci & sumiraju utisci" :dash:
 
:) pretpostavljam, tj ubedjena sam da mene taj grupni test tek ochekuje...vec vidim zamishljenu situaciju: "Gost od vas trazi da mu u roku od pola sata obezbedite pratnju(poslovnu):per: Imate 15 minuta da se dogovorite o vashem planu delovanja." :zcepanje: Zaboravih napomenuti da je u pitanju posao recepcionera u hotelu, tako da ta situacija i nije nemoguca...:roll:
Ako me uopshte pozovu...kako sam se verno predstavila u tim testovima:dash:
 

Back
Top