Da li sam prevaren?

mp19246

Početnik
Poruka
18
Da li neko ko se bolje razume od mene, jer ne mogu da verujem da neko moze tako da prevari, moze da mi kaze sta je u pitanju. Naime, od doticnog gospodina sa nickom dvr sam kupio ram memoriju od 2 GB jedan modul, proizvodjaca quimonda (taj oglas jos stoji na forumu) i posteno mu platio, ali kad se ubaci u bilo koji racunar, on jednostavno pisti, kao da ga nema, ili ako se ubaci kao druga memorija jednostavno ili pisti ili vidi samo onu prvu koja je tu pored njega.Neki majstori su mi rekli da mogu da ga bacim, a ja ipak pitam, da nije potrebno jos neko dodatno podesavanje ili vec sta, ili je covek jednostavno prevarant. Ako jeste, zeleo bi da to svi ovde znaju, da ne nasednu kao ja, jer ipak su sitne pare u pitanju i brukati se za toliko je bedno, a ako nije i ako ja to nisam znao da postavim javno cu mu se izvinuti. Molim poznavaoce ovih stvari za iskren odgovor.:dash:
 
Verovatno nije ispravna... Ne znam kako si to kupio, ali i kada kupis polovnu stvar, ona ima garanciju bar pet minuta dok se ugradi i ukljuci racunar da se proveri da li radi... Ako ti je slao postom, vrati mu je, a on neka ti vrati pare... Tako je najpostenije...
 
Hvala ti na odgovoru. Kupio sam je tako, sto je moj prijatelj isao za BG, a dvr je cak ostavio i mobilni tel.cvek ga je pozvao, nasli su se u gradu, ovaj njemu dao memoriju, uzeo pare, bila je cak znaci licna primopredaja, mada je rekao 25 e ili 2500 din (lep kurs ald ajd, nisu milioni) i ja verujem da i ja i bilo ko od vas ne bi pomislio da bi neko na taj nacin uvalio nesto neispravno. Nisam je probao odmah, nisam imao vremena, ali posle neki dan kad sam je stavio:eek:. Ja nikada nikoga nisam prevario na forumu, to mogu mnogi da potvrde, a posteno ni mene niko, ovo je prvi put i ovaj forum valjda sluzi, kad je vec ovako dobar, da se poslovi i prodaje zavrsavaju fer i korektno, a ne da neko jednim potezom za bedne pare upropasti svoje ime.
Moj telefon ima, pa ako ima i malo obraza nek izvoli, u protivnom nek mu je sa alal svaki dinar koji je uzeo, idemo dalje, pozdrav svim postenim ljudima na forumu, ipak nas je mnogo mnogo vise.
 
Da li neko ko se bolje razume od mene, jer ne mogu da verujem da neko moze tako da prevari, moze da mi kaze sta je u pitanju. Naime, od doticnog gospodina sa nickom dvr sam kupio ram memoriju od 2 GB jedan modul, proizvodjaca quimonda (taj oglas jos stoji na forumu) i posteno mu platio, ali kad se ubaci u bilo koji racunar, on jednostavno pisti, kao da ga nema, ili ako se ubaci kao druga memorija jednostavno ili pisti ili vidi samo onu prvu koja je tu pored njega.Neki majstori su mi rekli da mogu da ga bacim, a ja ipak pitam, da nije potrebno jos neko dodatno podesavanje ili vec sta, ili je covek jednostavno prevarant. Ako jeste, zeleo bi da to svi ovde znaju, da ne nasednu kao ja, jer ipak su sitne pare u pitanju i brukati se za toliko je bedno, a ako nije i ako ja to nisam znao da postavim javno cu mu se izvinuti. Molim poznavaoce ovih stvari za iskren odgovor.:dash:

to sto pisti ti je signal da memorija nije ispravna... pogledaj koji bios imas pa nadji na netu koji kod pistranja znaci sta pa vidi dali je to to... pomocicu ti u trazenju... probaj u guglu da ukucas nesto tipa bip codes ili tome slicno i izbacice ti listu kako koji bios signalizira da je memorija neupotrebljiva :)...

sta da ti kazem , i mene su prevarili za maticnu plocu , ima lopova dosta , pazi se ...
 
Hvala ti na odgovoru. Kupio sam je tako, sto je moj prijatelj isao za BG, a dvr je cak ostavio i mobilni tel.cvek ga je pozvao, nasli su se u gradu, ovaj njemu dao memoriju, uzeo pare, bila je cak znaci licna primopredaja, mada je rekao 25 e ili 2500 din (lep kurs ald ajd, nisu milioni) i ja verujem da i ja i bilo ko od vas ne bi pomislio da bi neko na taj nacin uvalio nesto neispravno. Nisam je probao odmah, nisam imao vremena, ali posle neki dan kad sam je stavio:eek:. Ja nikada nikoga nisam prevario na forumu, to mogu mnogi da potvrde, a posteno ni mene niko, ovo je prvi put i ovaj forum valjda sluzi, kad je vec ovako dobar, da se poslovi i prodaje zavrsavaju fer i korektno, a ne da neko jednim potezom za bedne pare upropasti svoje ime.
Moj telefon ima, pa ako ima i malo obraza nek izvoli, u protivnom nek mu je sa alal svaki dinar koji je uzeo, idemo dalje, pozdrav svim postenim ljudima na forumu, ipak nas je mnogo mnogo vise.

Ne pravi problem gde ga nema. Ako ti je covek dao broj telefona, bilo bi korektno da ga kontaktiras. Mozda se i dogovoris s njim. Malo je bez veze da coveka ispljujes na forumu a da ga nisi ni kontaktirao. Ko se i malo bavi racunarima zna da se hiljadu puta desilo da izvadis graficku, memoriju ili nesto trece, da bi eto samo ocistio racunar , i da neka od tih komponenti ode u vecna lovista. Znaci telefon u ruke, razgovor, pa tek onda pljuvanje.

Pozdrav!
 
to sto pisti ti je signal da memorija nije ispravna... pogledaj koji bios imas pa nadji na netu koji kod pistranja znaci sta pa vidi dali je to to...

Tacno tako, imas opis nesto slicno kao za one sirene za uzbunu sto smo slisali za vreme bombardovanja.

Ne pravi problem gde ga nema. Ako ti je covek dao broj telefona, bilo bi korektno da ga kontaktiras.

Ovo narocito treba istaci!

Sta ako covek nije hteo da te izradi, sta ako memorija radi, sta ako si je usput ostetio, sta ako bilo sta sto je u pitanju nema veze s njim??

Zoves coveka i razgovaras.

Ako je to onaj dvr koji je pisao na krstarici pre sto godina, cisto sumnjam da bi bas ovde gde ga mnogi poznaju uvaljivao cak iako ima nameru da uvali mada cisto sumnjam.



Meni se desilo slicno sa nekom prastarom sdram.. od 128.
Pisti isto kao kod tebe gde god da je ubodem, drugi komp, drugi slot.. nikakve veze nema. Samo u mom kompu u kombinaciji sa jendom drugom memorijom nema pistanja, ali nema ni prepoznavanja. Sa drugom memorijom prepoznaje i jednu i drugu i sve je ok.
Bilo koja treca memorija, drugi racunar, sama ili sa jednom ili dve... pistanje.
Trazio sam tumacenje zvuka ali nisam bas mogao da procenim i nisam imao volje da se mucim. Ali jos uvek je na polici tako da mogu proveriti, samo onaj stari komp nije u zivotu.
 
Ne pravi problem gde ga nema. Ako ti je covek dao broj telefona, bilo bi korektno da ga kontaktiras. Mozda se i dogovoris s njim. Malo je bez veze da coveka ispljujes na forumu a da ga nisi ni kontaktirao. Ko se i malo bavi racunarima zna da se hiljadu puta desilo da izvadis graficku, memoriju ili nesto trece, da bi eto samo ocistio racunar , i da neka od tih komponenti ode u vecna lovista. Znaci telefon u ruke, razgovor, pa tek onda pljuvanje.

Pozdrav!

Tacno tako, imas opis nesto slicno kao za one sirene za uzbunu sto smo slisali za vreme bombardovanja.



Ovo narocito treba istaci!

Sta ako covek nije hteo da te izradi, sta ako memorija radi, sta ako si je usput ostetio, sta ako bilo sta sto je u pitanju nema veze s njim??

Zoves coveka i razgovaras.

Ako je to onaj dvr koji je pisao na krstarici pre sto godina, cisto sumnjam da bi bas ovde gde ga mnogi poznaju uvaljivao cak iako ima nameru da uvali mada cisto sumnjam.



Meni se desilo slicno sa nekom prastarom sdram.. od 128.
Pisti isto kao kod tebe gde god da je ubodem, drugi komp, drugi slot.. nikakve veze nema. Samo u mom kompu u kombinaciji sa jendom drugom memorijom nema pistanja, ali nema ni prepoznavanja. Sa drugom memorijom prepoznaje i jednu i drugu i sve je ok.
Bilo koja treca memorija, drugi racunar, sama ili sa jednom ili dve... pistanje.
Trazio sam tumacenje zvuka ali nisam bas mogao da procenim i nisam imao volje da se mucim. Ali jos uvek je na polici tako da mogu proveriti, samo onaj stari komp nije u zivotu.

Primamljive su ponude polovnih komponenti i isto tako opasne jer su nesigurne bas zbog ispravnosti. Prvo skoci pa reci hop. Mozda je kod doticnog radila, mozda nisi upario memoriju dobro, mozda je nesto trece
 
Zato se uvek prvo proveri pa tek onda daju pare.

U ovako nekoj situaciji nije ljudski to sto je neko pokusao da prevari kupca, a ni kupac nije normalan i treba da se opece. Kada nece da uci na iskustvima drugih, da koristi mozak, da shvati kako ljudi globalno postaju sve pokvareniji, kako zivot nije bajka, da nije pametno ziveti u nekom svom idealnom svetu kad je onaj koji nas okruzuje izuzetno surov nekada, verovati ljudima koje nikada nije video...
Ovo je sitnica, manje stete nego da je nesto krupnije (vrednije) , tako da ako izvuce neku pouku, opet je dobro prosao. :)
 
Sa kupovinom i razmenom preko neta nikada nisam imao problema.
Za svaku polovnu stvar se daje radna garancija od 3-7 dana i ljudi su to uvek postovali (srecom, nije ni bilo puno takvih slucajeva).

Dosta puta se desava da ljudi imaju staru memoriju (plocu ili procesor) koju ne mogu da isprobaju kod sebe, jer su uzeli nov racunar i onda ti uzimas na slepo, ali uzimas i br. telefona i dajes neke sitne pare za koje ce te retko ko prevariti, jer taj neko verovatno ima nameru i dalje da prodaje preko foruma, a ne nekih oglasa po netu.
 
Tacno tako, imas opis nesto slicno kao za one sirene za uzbunu sto smo slisali za vreme bombardovanja.



Ovo narocito treba istaci!

Sta ako covek nije hteo da te izradi, sta ako memorija radi, sta ako si je usput ostetio, sta ako bilo sta sto je u pitanju nema veze s njim??

Zoves coveka i razgovaras.

Ako je to onaj dvr koji je pisao na krstarici pre sto godina, cisto sumnjam da bi bas ovde gde ga mnogi poznaju uvaljivao cak iako ima nameru da uvali mada cisto sumnjam.



Meni se desilo slicno sa nekom prastarom sdram.. od 128.
Pisti isto kao kod tebe gde god da je ubodem, drugi komp, drugi slot.. nikakve veze nema. Samo u mom kompu u kombinaciji sa jendom drugom memorijom nema pistanja, ali nema ni prepoznavanja. Sa drugom memorijom prepoznaje i jednu i drugu i sve je ok.
Bilo koja treca memorija, drugi racunar, sama ili sa jednom ili dve... pistanje.
Trazio sam tumacenje zvuka ali nisam bas mogao da procenim i nisam imao volje da se mucim. Ali jos uvek je na polici tako da mogu proveriti, samo onaj stari komp nije u zivotu.

Kao prvo, Zimba, nije mi do para, necu izaci jedno vece u kafanu i kraj.
Kao drugo, po tebi, ko koristi mozak, ne bi trebalo nista da kupi, da li je bas tako?
Kao trece, memorija je probana na cetiri racunara, sama, u paru sa drugom, u jedan pa u drugi pa u treci slot, sve moguce kombinacije, na kraju i kod majstora i ne radi, neispravna je.
Dalje, ko kaze da ga nisam kontaktirao, jesam, naravno i ne bi posumnjao u coveka koji ima toliko poruka i pisao je pre 100 godina na krstarici. I dvr. kaze da su moje reci teske i nepotrebne, jer memorija nije njegova:worth:, nego je ucinio uslugu nekom clanu pod nikom Enport, cini mi se. I kaze "hvala ti na poruci, vise nikada necu ciniti usluge ovakve vrste". Pa koji je to njegov prijatelj ili sta vec, kad mu je uvalio pokvarenu stvar, a da napise da je ispravna, valjda ga je pitao da li to radi, a ne da tako na slepo kvari svoje ime, jednim potezom. Ako je sve to ustvari i tacno.
.Zar ne bi bilo posteno, opet kazem, ne pricam o parama i nije mi vazno, da onaj sto je postavio oglas za "nekoga" a taj neko je ENPORT (cudi me sto on nije postavio oglas) , da ga on kontaktira i pita ga cemu sve to. Bolje on, jer vi me opet "mudro" savetujete da ga kontaktiram, a covek se naravno ne javlja, slao sam mu i poruku na mobilni, naravno ne odgovara:lol: Jel ti to nesto govori zimba 150
Ne treba mnogo mozga za ovo, hocu samo njegovu adresu, da mu vratim memoriju, pa nek radi s njom sta hoce, na kraju krajeva mozda je kod njega stvarno radila.( pare mi ne trebaju, skupio sam nekako za drugu.:)
Jednostavno sam trebao kad sam se uverio da ne radi da je bacim u djubre, zaboravim i ne napisem ni jednu rec o ovome, ali nesto me je kopkalo, ne znam ni sam sta mi je bilo, mozda samo zato, sto me ovde na KRSTARICI niko nikada nije prevario kao ni ja bilo koga, ali za sve postoji prvi put, pa i za ram memoriju, jel tako Zimba 150.
Pozdrav..
 
Poslednja izmena:
Jednostavno sam trebao kad sam se uverio da ne radi da je bacim u djubre, zaboravim i ne napisem ni jednu rec o ovome
Upravo tako. Ako ti nije problem za pare (kazes da nije) osim blacenja i pisanja u prazno nista neces postici.
Rekao sam ti za moju memoriju... ali to si vesto ignorisao. Ok, proverio si u nekoliko racunara i to jeste dovoljno da se utvrdi da nije uopste ili nije potpuno ispravna. Ali sta nam to moze reci? Da je mozda kod prodavca radila? Kazem ti iz licnog iskustva tako nesto moze da se desi, sanse su sigurno male ali postoje.

Stvarno, sta postizes sa ovim? Ovo je najnizi oblik komunikacije sa prodavcem koji te je mozda izradio. Neka bude da te je sigurno izradio, opet nista neces postici na ovaj nacin. Imas broj, zovi ga, pricaj s njim. Ako nece da se javi, zaboravi ukoliko nemas adresu ili broj fiksnog. Cak i da neko ovde zna njegovu adresu cisto sumnjam da ce ti dati. Polazim od sebe, recimo da znam adresu, nemam pojma sta se tacno desilo, nemam pojma ko si ti i da li mozda iza ove price ima nesto sasvim deseto, necu da se petljam nisu hiljade eura u pitanju. Necu uopste da razmisljam o tome jer si kupio stvar koju nisi proverio. Ako ti neces da mislis o sebi i svom novcaniku, ko ce?

Kao drugo, po tebi, ko koristi mozak, ne bi trebalo nista da kupi, da li je bas tako?
Nemoj kapirati kako tebi odgovara, nego onako kako je ispravno, kako je receno. Ako tako rezonujes onda je najbolje da se zavrsi diskusija jer takvim zakljucima jos vise da zakomplikujes.
 
Poslednja izmena:

Back
Top