Propagiranje u serijama

mikus018

Početnik
Poruka
10
Zanima me da li je neko od vas primetio da se u američkim serijama koje uglavnom gledamo propagiraju homoseksualci (Will i Grace) i Jevreji (The Nanny(Dadilja)).Naravno , ima tih serija mnogo više ali meni su u ovom trenutku pale na pamet samo ove dve.

Čak se i kod nas na "Farmi" desio jedan presedan, a to je da su slavili "Noć veštica" , pre svega to je satanistzički praznik, a takođe vrlo popularan u Americi.

Nigde još nisam video ovakvu temu , verujem da će veliki broj ljudi imati šta da kaže zanimljivo o svemu ovome.
 
Zanima me da li je neko od vas primetio da se u američkim serijama koje uglavnom gledamo propagiraju homoseksualci (Will i Grace) i Jevreji (The Nanny(Dadilja)).Naravno , ima tih serija mnogo više ali meni su u ovom trenutku pale na pamet samo ove dve.

Čak se i kod nas na "Farmi" desio jedan presedan, a to je da su slavili "Noć veštica" , pre svega to je satanistzički praznik, a takođe vrlo popularan u Americi.

Nigde još nisam video ovakvu temu , verujem da će veliki broj ljudi imati šta da kaže zanimljivo o svemu ovome.

Ne kapiram zašto si to shvatio kao propagandu :hahaha:. Will i Jack su...jednostavno...likovi! Zbog čega lik Grace nisi shvatio kao propagiranje heteroseksualnosti???A što se tiče Jevreja, jel to znači da svi likovi američkh serija moraju biti Amerikanci, nemačkih serija Nemci, avganistanskih serija Avganistanci? Jel to znači da se u našoj seriji ,,Seljaci'' propagira seoski način života???
 
Poslednja izmena:
Dobra je tema, a ja licno mislim da su narocito homoseksualci ali i ostale manjinske grupe danas u daleko boljoj drustvenoj poziciji upravo zbog tih serija i filmova...Ako obratite paznju danas u 80% serija postoji bar jedan gej lik...Mislim da su serije koje svakodnevno gledamo doprinele da se njihov status promeni u ocima javnosti (u pozitivnom smislu naravno)...
 
Ja bih ti još dodala seriju Prijatelji scena u kojoj svi prijatelji slave Božić osim Rosa koji je jevrej i slavi Hanuku i to objašnjava svom detetu.
Kao i serija Sex and the City kada se Šarlot zaljubljuje u jevreja i hoće da postane jevrejka i ide u singogu i pokušava da se preobrati.
 
Zanima me da li je neko od vas primetio da se u američkim serijama koje uglavnom gledamo propagiraju homoseksualci (Will i Grace) i Jevreji (The Nanny(Dadilja)).Naravno , ima tih serija mnogo više ali meni su u ovom trenutku pale na pamet samo ove dve.

Čak se i kod nas na "Farmi" desio jedan presedan, a to je da su slavili "Noć veštica" , pre svega to je satanistzički praznik, a takođe vrlo popularan u Americi.

Nigde još nisam video ovakvu temu , verujem da će veliki broj ljudi imati šta da kaže zanimljivo o svemu ovome.

narocito ****** ...posebno sto sve izgleda slatko i duhovito... smejes se i usvajas kao normalan model ponasanja...sto mozda i jeste..ne znam...al kad vidim dva tipa da se ljube bar u ovoj novoj seriji na b92.... ma bre bljak :sad2:
 
Primetila sam, ali sam primetila nesto jos gore, a to je da se kod nas u serijama, koje su tragedije, a trebalo bi da budeu komedije, propagira radikalska (radikalsko naprednjacka demagogija). Da li je to neko primetio. Primetila sma i da se ovde propagira satanizam u tim serijama, ali mislim d aje pogubnije delovanje radikalske (radikalsko naprednjacke, posto je to isto) sekte.
 
nisam primetila,a i da jesam gledam samo ono sto me zainteresuje i zanima,tako da mi ne smeta.Film,serija...sve je to umetnost a poznato je da umetnost nema ganica tako da smatram da svako moze sam da izabere sta ce gledati.Ne moze serija bas u tolikoj meri da utice na svest,osim ako neko nije psihicki ostecen.U spanskim serijama ne znas ko je kome mama,tata,sestra,cerka,baba...svako sa svakim i na kraju iskrena ljubav pobedi,ali pre toga orgije...pa nikom nista,to se i dalje gleda i niko ih ne spominje.
 
Evo baš juče sam na TV OBN gledao seriju "Vil i Grejs" pa pošto me je neko gore "prozvao" oko te serije hoću da dodam da recimo Grejs igra Jevrejku u toj seriji...dakle, ova serija je APSOLUTNO pravi primer promovisanja gej populacije i Jevreja.

A za ovo što je neko iskomentarisao da se promovišu neke sekte nisam baš primetio, jer serije koje ja gledam nisu tog karaktera (više od 90% serija koje gledam su komedije) a te sekte bi trebalo (po meni) da budu zastupljene u nekim SF ili horor serijama, koje ja uopšte ne gledam..međutim ,verujem osobi koja je to primetila, definitvno nije govorila napamet.

Nije tačno uopšte da serije nikako ne utiču na ljude, utiču i to veoma mnogo... po meni najbolja humoristička serija svih vremena su "Mućke" (Only fools and horses)...kada sam posle te serije počeo da gledam recimo "Prijatelje" ili "Simpsonove" u početku sam se čudio kako neko može da se nasmeje tim glupim forama u serijama (obično je neki geg vezan za pokret ili hranu ili tako nešto glupo, ali stvarno gluuupo)..međutim, vremenom se čovek prilagodi i u nekom trenutku su mi i te dve serije postale simpatične...

Šta hoću da kažem?

Kad je reč o propagandi, stvar posmatram na sledeći način : Ako hoćete da skuvate žabu i stavite je u ključalu vodu, ona će iskočiti odmah ali, ako je stavite u hladnu vodu i polako je zagrevate, postepeno će voda postajati sve toplija i toplija u žaba će se u jednom trenutku skuvati a da toga neće biti ni svesna .

Nadam se da razumete šta sam hteo da kažem.
 
A zasto to isto ne primetiste za alo alo?will&grace je jedna od retkih serija koju sam pratio redovno i nikad nije dosadila..dok istripovanim homofobima ta serija budi gadjenje..samo ograniceno posmatranje i ne razumevanje takvog humora
 

Back
Top