Andjela Anakonda...

Deco moja,
Cek da vam teta Mirka nesto kaze.

Posmatramo temu iz dva ugla.
Vi iz tinejdzerskog , ja iz ugla roditelje malog deteta.
Zato nismo kompetentni sagvornici i necemo se sloziti ..
Vi mozda i treba da gledate te crtace , jer umete da ih spakujete u valjani folder ...moja klinka i klinci poput nje to ne umeju , pa se zato mi roditelji bunimo protiv.
 
Ja preporucujem svoj deci SImpsonove:D Oni su Bog i batina za sve.
Roditeljima ce,ukoliko odluce da odsede sa detetom i odgledaju neku epizodu,biti podjednako zabavno.
Inace gledala sam Angelu kada sam bila mala,ne mala ali sa nekih 11 godina jer je tad taj crtani poceo,izgleda da ga ponavljaju...nije mi se neshto dopao.
 
Anđela je super crtani. Gledam je sa svojom ćerkom koja ima 10 godina i koja vrlo dobro razume sve likove jer su kao preslikani iz stvarnog života. Dovoljno je "odrasla" i već sad nailazi u školi na razna "saplitanja", u tom uzrastu su se iskristalisale razne Anđele i Nanet. Budimo realni, i meni se sviđaju Tom&Jerry, ali i oni se po ceo dan jurcaju i tabaju i upadaju u nezamislive situacije, i opet su nam taj mišić i macan omiljeni junaci iako, realno koja je poenata-najbolji drugari koji su stalno u konfliktu i u gardu jedan prema drugom? Hoću da kažem, svaka generacija ima neke svoje crtane (priznajem, i sama sam ćerki neke zabranila) i svaki od njih se može tumačiti na razne načine.Uh, nadam se da ovo nije previše konfuzno.
Pozzz za sve roditelje i tinejdžere:D
 
Anđela je super crtani. Gledam je sa svojom ćerkom koja ima 10 godina i koja vrlo dobro razume sve likove jer su kao preslikani iz stvarnog života. Dovoljno je "odrasla" i već sad nailazi u školi na razna "saplitanja", u tom uzrastu su se iskristalisale razne Anđele i Nanet. Budimo realni, i meni se sviđaju Tom&Jerry, ali i oni se po ceo dan jurcaju i tabaju i upadaju u nezamislive situacije, i opet su nam taj mišić i macan omiljeni junaci iako, realno koja je poenata-najbolji drugari koji su stalno u konfliktu i u gardu jedan prema drugom? Hoću da kažem, svaka generacija ima neke svoje crtane (priznajem, i sama sam ćerki neke zabranila) i svaki od njih se može tumačiti na razne načine.Uh, nadam se da ovo nije previše konfuzno.
Pozzz za sve roditelje i tinejdžere:D

Nije konfuzno upravo sam i ja to objasnjavala da koliko mi zeleli nasoj deci dobro opet u skoli pa i ovako u zivotu naidju na slicne situacije kao u tom crtacu.Bas eto u odeljenju mog sina postoji slicna situacije, naravno to je vise zastupljeno kod curica, kao i u crtacu , tako da je zapravo slika stvarnosti.Zato uvek crtac pogledam zajedno sanjim i kao sto sam vec rekla i meni se dopada.
 
MRZIM TAJ CRTANI !
I ukinucu ultru majke mi moje.To nije crtani to je dete mrtvak , sa blajhanom kosom.
Imbecilno je , sablasno i jezim se od nje.
A moja klinka je gotivi.

Bas bi volela da vidim tog koji je odkupio ovaj crtac i resio da ga emituje.
Ako neko zna doticnog neka mu da moj broj imala bi par reci da mu kazem ....:evil:

ja je ukinula na svim televizorima u kuci, na televizorima kod bake i deke, napravila dogovor sa ekipom iz vrtica da to urade i oni i tako :manikir:
 
MRZIM TAJ CRTANI !
I ukinucu ultru majke mi moje.
To nije crtani to je dete mrtvak , sa blajhanom kosom.
Imbecilno je , sablasno i jezim se od nje.
A moja klinka je gotivi.

Bas bi volela da vidim tog koji je odkupio ovaj crtac i resio da ga emituje.
Ako neko zna doticnog neka mu da moj broj imala bi par reci da mu kazem ....:evil:

Joj ja se vise i ne secam koji je crtani bio sto je gledala Mindjusica, koji organski nisam podnosila, isto na Ultri (koja btw emituje stvarno problematicne ctrace) gde su bili neki mrtvaci, neke duse i sl.:sad2:
Grozno:sad2:
Sad vise ne gleda toliko crtace, pa sam zaboravila, ali cu je pitati
Da li neko uopste bira sta ce da emituje nasoj deci?:dontunderstand::sad2:
 
MI smo Ultru i jos neke slicne kanale ukinuli(ne pamtim imena), gledamo diznijeve crtace, citamo knjige koje su sad hvala bogu mogle da se kupe na svakoj trafici.
Nisam primetila ni najmanje da joj fale-Andjela Anakonda, Pokemoni, Winx vile i slicno...
 
Anđela je neobična devojčica bujne mašte, koja gaji preterani prezir prema "drugarici" iz razreda Nanet. Netrpeljivost je obostrana, pa Nanet neretko uspeva da gurne Andjelu u različite nevolje. Tu su i Anđelini drugari Đina i Džoni ..




sta mislite o ovoj slatkici:D?vidim da se deca danas primaju na nju(pogotovo moja mladja sestra)...i decaci i devojcice...bar je tako kod mene u kraju...:bye:


heh...pravi forumski...crtani...:mrgreen:
 
MI smo Ultru i jos neke slicne kanale ukinuli(ne pamtim imena), gledamo diznijeve crtace, citamo knjige koje su sad hvala bogu mogle da se kupe na svakoj trafici.
Nisam primetila ni najmanje da joj fale-Andjela Anakonda, Pokemoni, Winx vile i slicno...

Meni se na Ultri jako sviđao crtać "Elenin svet" (zbog samog sadržaja, a ne zato što Elenin otac nije sposoban da razgovara sa detetom)

"Pepa prase" je OK crtani.

Kanal Minimax povremeno ima baš dosta dobrih crtaća (trenutno i ne baš, to dolazi i odlazi u talasima). Recimo "Živeo Hakl" je + + +, "Artur" je takođe jako dobar
 
Ima na ultri finih crtaća. Eto, neko spomenu Elenin svet, strašno sladak crtani :) Elena je predstavljena kao pravo dete - u svemu vidi avanturu, mašta joj radi 100 na sat, slatka je , nasmejana... zaista mi se dopada crtani.
Onda, Fifi isto je lep crtani.
Ima tu i Poko, ali lično mi je malo... bez veze. Poko uopšte ne progovara, ceo tekst govori narator, a Poko ništa. Ipak je osveženje bez agresije, pucanja, tuče...

A što se tiče Andjele... ne znam, možda je za stariju decu, kojoj se može objasniti. Ni meni lično se ne dopada previše, ali svakako da je bolji od Dilajle i Džulijusa :confused: Baš sam sa suprugom razgovarala, Dilajla i Džulijus nije crtani za decu, već animirani film za odrasle :confused: Drago mi je što su ga konačno izbacili iz programske šeme, ali su umesto njega i super špijunki ubacili Naruta i Pokemone :think:
Ma, o čemu da diskutujemo, kada današnja deca ne znaju ko je Branko Kockica!!! Ali znaju da se "biju" laserskim strelama i energetskim poljem... :sad2:
Meni je to pomalo tužno...
 
Kako je pjesma prevedena? Nema na youtube jel'? :)
Tj, hoces da kazes da postoje epizode na srpskom, samo nisu postavljene na tube :mrgreen:

Pa pesma je "Jasam An đela dobrodošlisvi, o-voje mojnovi šou, tussu drugari moji svii, Ooo ne! tu je i odvraatna Nanett itd. shubidubi, auaua, jasam Andjella, atti ovde, odVRATna Nanet! ni si poz va na... U danasnjoj prici sam zvezda JA a ne odvratna Nanet Menoar!..."
:whistling::hvala:
 
Ova Andjela Anakonda je po meni, uzasan crtani... Likovi su strasni i mracni, ne vidim nista pozitivno u njemu... :neutral:
Ja ne mislim da su likovi mračni nego realni. Posebno je pitanje kojem uzrastu dece ga treba puštati. Neko već reče da deca u nekom četvrtom razredu već žive u takvom svetu. Uznemirujuće je da postoji učiteljica koja se ponaša na onaj način, ali deca se ponašaju kao prava živa deca.
 
A što se tiče Andjele... ne znam, možda je za stariju decu, kojoj se može objasniti. Ni meni lično se ne dopada previše, ali svakako da je bolji od Dilajle i Džulijusa :confused: Baš sam sa suprugom razgovarala, Dilajla i Džulijus nije crtani za decu, već animirani film za odrasle :confused:

Mislim da bi možda trebalo osnovati neki NGO panel roditelja koji bi pogledao svaku crtanu i igranu seriju i odredio za koji uzrast je odgovarajuća tj. koliko godina bi njihovo dete trebalo da ima da osećaju da smeju da mu puštaju taj film.

Čini mi se da je teško onome ko trenutno nema dete u tom uzrastu (ili učitelju koji predaje baš tom razredu) da proceni za šta je dete u recimo trećem razredu taman zrelo da gleda. Recimo Artur (lik iz crtane serije Artur) ide otprilike u treći razred, i ako se bolje pogleda zapleti nisu baš toliko različiti od zapleta u Anđeli, samo su dramatično pročišćeni i politički korektni.
 

Back
Top