FONTOVI (Photoshop)

Ima fora sa Windows Vistom, zeza me samo tako... jer zaboravim da instaliram nesto kao administrator, pa onda sledeci put kada ukljucim pc vise nemam instalirane te fontove... dakle, bitno je instalirati kao administrator ili ako to radis preko nekog font managing software-a da uradis desni klik i "run as administrator" kada otvaras program... inace ce da odu pa pa fontovi
 
Kad je već tema izvučena, mogao bih da dodam.. Ako imate veliku kolekciju fontova, nije pametno instalirati ih sve u windows/fonts jer će OS sporije da radi.
U tom slučaju, fontove možeš kopirati u C:\Program Files\Common Files\Adobe\Fonts
 
Gde moze da se skine dobra kolekcija fontova ? Znam da ih ima na hiljade na netu ali treba mi neka preporuka. Ne treba mi gomila slicnih fontova ali recimo 50 kvalitetnih. Takodje pitanje gde bih mogao da skinem font koji Politika koristi u stampi ?
 
Pa u Windows imam 100-ak fontova al kad otvorim Photoshop nema ih ni pola. Instalirala sam u windows nove fontove i sad je ok, imam ih u Photoshopu
U sustini fontove mozes uskladistiti na dva mesta. Jedan je taj windowsov folder fonts a drugi je unutar program files i photoshopovog foldera (tu iskopas folder sa fontovima) u okviru foldera Adobe. Meni se dogadjalo da kada ubacim neke fontove u taj windowsov folder fonts photoshop ne vidi te neke fontove. Problem se najcsce resavao ubacivanjevam i u drugi folder.
 

Back
Top