Zamena IE

Emce:
Cao svima.Hoce li neko da bude ljubazan pa da mi kaze kako se menja IE za neki bolji.Hvala :oops:


Vidis, mozilla pravi nekoliko browsera - ok sve je to na isti fazon, tj isto im je 95% koda - ali se drugacije sitribuiraju.

U pocetku je bio kompletni Mozilla paket, sa browserom, html editorom, e-mail-om i chat-om, a sada su to razdelili: browser izdvojili i zovu ga FireFox (a e-mailizdvojili u Thinderbird)

Pa, ako trazis samo browser - skini FireFox, jer je bolje da ne instaliras e-mail klijente koje neces koristiti - znas da znaju da se otimaju i kolju oko prvenstva! (programi za net su tu najgori!) Ja evo upravo sada trenutno koristim FireFox, a i Thunderbird sam stavio za e-mail...

Inace, besplatni su i jesu brzi od IE i imaju mnogo zgodnih opcija koje nisam ni slutio, a IE ih nema ni na kraj pameti...


eto, valjda je pomoglo...
 
U PC WORLDMIKRO novinama(7/8 2004) imaš CD sa OPEROM instaliraj, a sa njihovog sajta skini fajl da ti radi i na srpskom . Jednostavan je za upotrebu a opet, radi perfektno. Instalacioni disk DVD sa Operom imaš u PC CHIPu.Vredi zameniti za IE i OE.
 
Кулиража:
Ako koristis Windows ne savetujem ti ni jednu Mozilu (ako ti se vec svidja njen izgled uzmi Netscape), a ako koristis Linux tu Mozilla nema ravnog sebi.
Kulirazo koristim Windows a u pravu si za Netscape.Sta mislis o OPERI?
 
emce:
Кулиража:
Ako koristis Windows ne savetujem ti ni jednu Mozilu (ako ti se vec svidja njen izgled uzmi Netscape), a ako koristis Linux tu Mozilla nema ravnog sebi.
Kulirazo koristim Windows a u pravu si za Netscape.Sta mislis o OPERI?
Konkretno ja koristim Operu 7.51 (do skora 7.11), Netscape ne podnosim zbog par losih trenutaka i to je jedan jedini program koji ne podnosim zbog njegovog izgleda (zasto nije bitno).
Opera je mnogo brza od Netscape-a, ali je Netscape mnogo stabilniji i nesto malo sigurniji od Opere.
Pa sad vidi sta ti je bitnije, ja sam za Operu ali kao sto celavko rece instaliras sebi a ne meni pa isprobaj sve mogusnosti i vidi sta ti najbolje odgovara.
U svakom slucaju za sta god da se odlucis bice ti mnogo, mnogo bolje nego IE.

Srecno!!!
 
AxeZ:
ZoNi:
ma, kakva Mozilla i slicni "bakrachi"!

Lepo instaliraj Maxthon i uzivaj! :D

http://www.maxthon.com
http://maxthon.zoniweb.com

Ti mora da se salis kad predlazes obicnu sminku za onaj izdrk od browsera zvan internet exploder?
pih... naravno da se ne salim - sa Maxthonom dobijas "spoj" dva sveta:
1. sve stranice ti se prikazuju kao u IE (sto znaci da ce ti prakticno SVE strane raditi kako treba)
2. dobijas sve opcije koje imaju tzv. alternativni browseri (tabovi, mouse gestures, filtere za popup prozore i reklame na stranama...)

nema bolje od toga! (naravno, imam instalirane Operu 7.51 i FireFox 0.9)

uzgred, Maxthon moze da koristi i Gecko engine umesto IE!!! :idea:
 

Back
Top