Svi Vi koji sledite put srca...javite se

Jedan postariji rascupani covek sedeo je u autobusu drzeci u ruci buket svezeg cveca. Na sedistu sa druge strane sedela je devojka koja je svaki cas bacala pogled na to cvece. Priblizavala se stanica na kojoj je covek trebao da sidje. On je sasvim spontano spustio cvece devojci u krilo. "Primetio sam da volite cvece," - objasnio joj je - "a i mislim da bi se i moja zena radovala da ga dobijete. Reci cu joj da sm vam ga dao." Devojka je primila buket, a zatim je posmatrala postarijeg covek kako izlazi iz autobusa i prolazi kroz kapiju malog groblja...
 
igramo igru
da se pravimo
i pravimo se
da se ne
pravimo

resimo da
zaboravimo
ko smo
a onda zaboravimo
da smo
zaboravili

ko smo mi, zapravo?

srediste
koje posmatra
i razotkriva
odabira
put
kojim ce ici

JA SAM
svest
taj mocni
savrseno lep
odraz kosmosa

ali u nasem pokusaju
da se uklopimo
u ranije stanje
biramo ili nas
opcinjava ranija pozicija

da bismo izbegli
kaznu
ili gubitak ljubavi
odlucujemo da poreknemo
svoju
odgovornost
praveci se
da su stvari vec
dogodile
ili vladaju nama
ili
nas obuzimaju

sebe postavljamo
nize
i navikli smo se
na takav
mazohisticki
stav
slabost
neodlucnost
a bili
smo zapravo
slobodno
srediste kosmicke energije

vasa volja
je vasa moc

ne pravite se
da je nemate

ili ne zelite!
 
fatamorgana:
igramo igru
da se pravimo
i pravimo se
da se ne
pravimo

resimo da
zaboravimo
ko smo
a onda zaboravimo
da smo
zaboravili

ko smo mi, zapravo?

srediste
koje posmatra
i razotkriva
odabira
put
kojim ce ici

JA SAM
svest
taj mocni
savrseno lep
odraz kosmosa

ali u nasem pokusaju
da se uklopimo
u ranije stanje
biramo ili nas
opcinjava ranija pozicija

da bismo izbegli
kaznu
ili gubitak ljubavi
odlucujemo da poreknemo
svoju
odgovornost
praveci se
da su stvari vec
dogodile
ili vladaju nama
ili
nas obuzimaju

sebe postavljamo
nize
i navikli smo se
na takav
mazohisticki
stav
slabost
neodlucnost
a bili
smo zapravo
slobodno
srediste kosmicke energije

vasa volja
je vasa moc

ne pravite se
da je nemate

ili ne zelite!
Razumeh.No ne znam sto mi je ciniti. :?:
 
elendil:
fatamorgana:
igramo igru
da se pravimo
i pravimo se
da se ne
pravimo

resimo da
zaboravimo
ko smo
a onda zaboravimo
da smo
zaboravili

ko smo mi, zapravo?

srediste
koje posmatra
i razotkriva
odabira
put
kojim ce ici

JA SAM
svest
taj mocni
savrseno lep
odraz kosmosa

ali u nasem pokusaju
da se uklopimo
u ranije stanje
biramo ili nas
opcinjava ranija pozicija

da bismo izbegli
kaznu
ili gubitak ljubavi
odlucujemo da poreknemo
svoju
odgovornost
praveci se
da su stvari vec
dogodile
ili vladaju nama
ili
nas obuzimaju

sebe postavljamo
nize
i navikli smo se
na takav
mazohisticki
stav
slabost
neodlucnost
a bili
smo zapravo
slobodno
srediste kosmicke energije

vasa volja
je vasa moc

ne pravite se
da je nemate

ili ne zelite!
Razumeh.No ne znam sto mi je ciniti. :?:

[/b]Ne trebash nista ciniti jer sve shto ttreba dolazi samo od sebe.
ps.
Ako smo spremni....mi koji idemo ili ono shto dolazi.
 
elendil:
Go placidly amid the noice&haste,&remember what peace there may be in silence.As far as possible without surrender be on good terms with all persons.Speak your trouthquitly&and listen to the others,even the dull&they too have their story.Avoid loud & aggressive persons,they are vexations to the spirit.If you compare yourself with others,you may become vain&for always there will be greater&lesser persons than yourself.Enjoy your achievements as well as your plans.Keep interested in own career,however humble;it is a real possession in the changing fortunes of time.Exercise caution in your business affairs;for the world is full of trickery.But let this not blind you to what virtue there is;many persons strive for high ideals;and everywhere life is full of heroism.Be yourself.Especially,do not feign affection.Neither be cynical about love;for in the face of all aridity&disenchantment it is perennial as the grass.Take kindly the counsel of the years,gracefully surrendering the things of youth.Nurture strength of spirit to shield you in sudden misfortune.But do not distress yourself with imaginings.Many fears are born of fatigue&loneliness.Beoynd a wholesome discipline,be gentle with yourself.You are a child of Universe,no lessthan the trees&the stars;you have a right to be here.And whether or not it is clear to you,no doubt the Universe is unfolding as it should.Therefore be at peace with God,whatever you conceive Him to be,and whatever your labors&aspirations,in the noisy confusion of life keep with yoursoul.With all its sham,drudgery&broken dreams,it is still a beautiful world.Be careful.Strive to be happy.
:P :D :lol: :idea:
 
Edilili:
Jedan postariji rascupani covek sedeo je u autobusu drzeci u ruci buket svezeg cveca. Na sedistu sa druge strane sedela je devojka koja je svaki cas bacala pogled na to cvece. Priblizavala se stanica na kojoj je covek trebao da sidje. On je sasvim spontano spustio cvece devojci u krilo. "Primetio sam da volite cvece," - objasnio joj je - "a i mislim da bi se i moja zena radovala da ga dobijete. Reci cu joj da sm vam ga dao." Devojka je primila buket, a zatim je posmatrala postarijeg covek kako izlazi iz autobusa i prolazi kroz kapiju malog groblja...
:roll: :shock:
 
Lako je čitati kartu kada na legendi imate objašnjenja znakova koji vam se nalaze na putu. Slažem se da ne možeš znati šta je tamo iza ugla dok ne proviriš glavu ,ali da li je humano neuko dete bacati u vodu da bi naučilo da pliva. Na svom putu najvažnije je naći dobrog vodiča, dobrog pripovedača i dobru sreću. Nije strašno plašiti se puta, strašno je planirati a ne uraditi. Svestan sam da je ljudi mnogo i da je sudbina odavno van naših ruku otišla u ruke mnogih, ali ne treba kukati. Ja sam sebi zacrtao cilj, bar to bio onaj koji vodi ne daleko od kuće, ali mic po mic, onim malim nesigurnim i neuravnoteženim koracima, umarširaću tamo gde sam se zaputio. Ni na mojoj legendi ne piše ništa, pa moram sam da ucratavam znakove, samo ja imam ljubav da mi greje leđa dok poguren pišem pa precrtavam znake, i imam malo svetla da mi pokaže koliko želim da stignem tamo gde sam se zaputio. Samo dok hodam, hodam uspravno da ostali ne bi videli da su mi leđa grbava i da neznam gde idem.
 
elendil:
Svi Vi koji razmisljate o zivotu,koji osecate unutrasnji poziv da istrazujete,da sledite Stazu,koji volite Galeba Dzonatana Livingstona,koji ste procitali Sidartu,koji mozda meditirate,radite odredjene tehnike samorazvitka,meditaciju ili neradite nista ali imate neki impuls...Javite se...put srca je samo Vas i vama znan...da se druzimo i jedni drugima damo podrsku... :o[/quote
:cry: :cry: :roll: :cry: :cry:
 
put srca je jedini pravi i nepogresivi put :D, a impulsi koje ono salje, daju pravu vrednost i potpunost zivotu :D

...i jos nesto - nikad neces pogresiti ako ga slusas, makar ti govorilo sve ono sto ne zelis prihvatiti i ne zelis cuti - ono je sigurno (100% iskustveno provereno) uvek na tvojoj strani i kucka jedino za tvoje dobro ... :wink:
 
elendil:
Ono sto je draga Ona rekla ti govori o srzi ali evo i ja da ti odgovorim.Naslovih ovaj odgovor moj put...put beliog oblaka.Da li ti to nesto govori.Odrediste (pod znakom navoda)nse putesestvije je takvo da poput zmije skidamo kozu.Bolno ili ne nevazno.Ona je divno objasnila ono o cemu ti govorim.Na ovo zemaljskoj putanji,nema vezivanja,treba odbaciti nsve korene,dubinu,vlastite strahove,VEZANOST za druge i drugo.Odbaciti ideju da ti je neko potreban i da ti nekome trebas.Bez korena,bez sudbe,bez Zelja...znam kako je to prokleto tesko i kao je bolno...Ali mi nemamo pravo nista da IMAMO i ZELIMO...Pogotovu da se vezujemo za zelje i ciljeve nasega malog ovozemaljskog Ja.

MIslim da se ne moze "ODBACITI" nesto sto postoji jer odbacivanjem postajes zauvek vezan za to...Ustvari i ne znam da li si mislio na shvatanje sustine i (ne)vaznosti predmeta pa na odbacivanje samim otpadanjem nebitnog predmeta???Onda se slazem sa tobom...pozdrav
 
uveknasmejana:
put srca je jedini pravi i nepogresivi put :D, a impulsi koje ono salje, daju pravu vrednost i potpunost zivotu :D

...i jos nesto - nikad neces pogresiti ako ga slusas, makar ti govorilo sve ono sto ne zelis prihvatiti i ne zelis cuti - ono je sigurno (100% iskustveno provereno) uvek na tvojoj strani i kucka jedino za tvoje dobro ... :wink:
Mislim da impulsi srca mogu siroko da se shvate,ponekad i kao slabost...
 
Dragi putnici na Stazi srca ubedjena sam da će dolenavedeni predlozi prijati vasem duhovnom apetitu, (preporuka jedne fine duse sa srbiancafe-a) :

Pre ulaska, predjite misem preko slike ;), posle 'enter', a za dalje listanje stranice svaki put kliknite na stepenice, koje se nalaze pri dnu...

http://www.thegreatillusion.com/index.shtml
Uzivajte!

I jos malo uzivanja - ( obavezno ukljucite zvucnike...i kliknite na prezentaciju):

http://www.theinterviewwithgod.com/
http://www.pathways-to-peace.com/
 
Poslednji ciklus je doba sve veceg nasilja i mraka.To je doba kada..."vise niko nece dizati pogled prema nebu;pobozan covek bice smatran ludakom,a bezboznik mudracem...Dusa i sva verovanja da je ona po prirodi besmrtna,bice izvrgavana podsmehu...Bogovi ce se odvojiti od ljudi:zalostan razilazak!"
 

Back
Top