gde je po vama najjaci burek u bgd-u???

posto sam veliki ljubitelj bureka,odgovorno tvrdim da je naj naj burek u pekari u savskoj (na uglu sa risanskom).
pekara je u suterenu.i ne samo burek nego im je i lebac i sve ostalo ekstra!peku na drvima.mislim da to drzi neki stari pekar aca iz balkanske.
ako naidjete savskom-obavezno probajte (ali ako naidjete kada je pauza u palati pravde-red je podugacak)
 
Zasto jedete burek pored zive gibanice?
562113301_ef751a85f4.jpg
 
Poslednja izmena:

bilo je mlevenih cvaraka kod njega u bureku sa mesom, stapic sa m.uljem i b.lukom mu je skup, ali generalno nije za zaobici

pravi burek mora i da zamirise,

bio je dobar na bulevaru, sa desne strane, jedna stanica pre liona

ja sam bio navikao na one tepsije velikog precnika, a burek na merenje. ovo danas, cetvrtine, kao da smo u nis
 
Poslednja izmena:
Чеда у Мутаповој, беше некад одличан, сад је... хм... како кад, али и даље генерално спада у боље. Што значи да је општи ниво бурека данас...:think: Био је и Гвозден у Синђелићевој, мада је он чувенији по својим кифлама. У ствари, био би то пристојан бурек, да ставља мало више од три мрвице сира. :mrgreen: Али, све у свему, данас то није ни близу као некада.
 
Zanimljiva tema. :) A s obzirom da nisam doručkovao i aktuelna. Retko jedem burek u poslednje vreme, ali ponekad se zaželim. Kao klinac kupovao sam u dve pekare: Zlatna Kruna i jedna mala pekarica u Kumodraškoj. U gradu je tu bila Trpković na Slaviji.

Danas, uđem u prvu pekaru u blizini, dobro promotrim na šta liči burek i tek onda odlučim da li da ili ne. U ovom trenutku nemam omiljenu. Sve pekare koje znam su u najmanju ruku samo solidne. Nema ni jedna koja me je baš oduševila kvalitetom peciva ili bureka. :)
 

Back
Top