Pregrevanje procesora

Elektrik

Obećava
Poruka
56
Procesor mog racunara uglavnom radi dobro, medjutim desava se da on pocne da pregreva iako ja nisam menjao njegova podesavanja, sam se restartuje i ja moram da ga iskljucim ne bi li se ohladio.Posle nekog vremena ukjucim ga normalno i on radi bez pregrevanja.Inace procesor je intelov 2,6 ghz mada sam ga stavio na 2,0 ghz, a on i dalje pregreva.
Ako neko ima neki savet hvala unapred.
 
Zašto se procesor pregreva to je osnovno pitanje.
- pasta između procesora i hladnjaka se stvrdla i više ne sprovodi toplotu na hladnjak, - kupi se pasta (košta oko 500 din u radnji) skine se hladnjak , sa procesora se očiste ostaci stare paste i namaže se tanko na njega nova pasta ne deblje od 1 milimetar , zatim se očisti i hladnjak od ostataka stare paste , i onda se on vrati na procesor .
- hladnjak je pun prašine i ne vrši svoju funkciju odvođenja toplote - izduvati rebra na hladnjaku ili ga usisati usisivačem ,
- ventilator se ne vrti na hladnjaku procesora - zameniti ventilator ,ako je neispravan , ili ga vezati direktno na napajanje ako je neispravan kontroler obrtaja koji se nalazi na matičnoj ploči
- neispravan procesor - zameniti procesor
 
ne podjebavaj ga :)
promeni pastu, a ne moras da ga skidas na 2.0, bitno je da ne dizes volltazu na procesoru..
i skini speedfan izmeri temp, cisto me zanima na kolko se ( predopostavljam pentijum 4 ) pregreva..
ja sam mom sad nabio sa 1.55 V na 1.9 V radi i do 70 C na ovu zimu i nista :D
 
Evo prije 5 minuta sklopih PC nakon ciscenja. Nisam ga cistio od maja mjeseca ove godine. I bogami se nakupilo dosta prasine obzirom da je kuciste dijelom bilo otvoreno i da je prasina komotno mogla ulaziti unutra.
Sto se tice pregrijavanja nikada nije bilo problema.
Trenutna temperatura je 41 C mjereno Central Brain Identifier - om.
Moram napomenuti da procesor malo stariji AMD 1.67 GHz i da je kuciste "prepuno" hard diskova (3)

Eh, evo u ovom trenutku temperatura ode na 43 C
 

Back
Top