Sedma godina je fatalna-mit ili istina

Neosnovan mit.Bracna godina kao i svaka druga


Нетачно. Брачне године нису и не могу ни бити све исте. Већина бракова пролази кроз одређене фазе и не могу бити исте друга и двадесет друга година брака...:confused:

Постоји неколико (у основи сличних) временских подела брака...али сви психолози се углавном слажу да фаза која обично наступа између 6. и 9. године брака означава велику промену о односима међу партнерима, и да је најчешће зато критична.

То не значи да сваки брак тачно у 7. години брака мора да пролази кроз кризу, али ипак постоје научна оправдања за то ''народно веровање'' о кризи у том периоду.;)
 
Нетачно. Брачне године нису и не могу ни бити све исте. Већина бракова пролази кроз одређене фазе и не могу бити исте друга и двадесет друга година брака...:confused:

Постоји неколико (у основи сличних) временских подела брака...али сви психолози се углавном слажу да фаза која обично наступа између 6. и 9. године брака означава велику промену о односима међу партнерима, и да је најчешће зато критична.

То не значи да сваки брак тачно у 7. години брака мора да пролази кроз кризу, али ипак постоје научна оправдања за то ''народно веровање'' о кризи у том периоду.;)

Nisam ni mislila da su sve bracne godine iste jer je to naravno,nemoguce.Samo sam poredila sedmu sa svim ostalim godinama braka iskljucivo kao odgovor na temu.
 
Interesuje me vaše mišljenje o toj fatalnoj sedmoj godini braka ili veze.
Naime prvi razvod braka mi se desio baš u toj sedmoj godini a u sadašnjoj vezi se ponavljaju neke stvari i neki događaji (naravno u sedmoj godini)
pa me zanima vaše mišljenje...

Mislim da nema veze sa ‚‚magičnim‚‚ brojem 7...... ja sam imala dosta lomova za 10 godina veze, uglavnom su to bile faze,dok jednom nije došla nula.Ne znam ali kao što već rekoh duge veze su kao porođaj, što duže traju veća je mogućnost da se izgube i majka i dete.Verovatno ti posle tolikog perioda dosadi taj neko s kim si.... nisu svi ljudi isti.
 
Interesuje me vaše mišljenje o toj fatalnoj sedmoj godini braka ili veze.
Naime prvi razvod braka mi se desio baš u toj sedmoj godini a u sadašnjoj vezi se ponavljaju neke stvari i neki događaji (naravno u sedmoj godini)
pa me zanima vaše mišljenje...

to nije narodno verovanje nego nesto potkrepljeno nekim analizama parova koje su radili neki tamo negde. i po podacima najgora je sedma pa deveta. a nekako i nije zacudo, mislim, jednom mora da krene nizbrdo, ma koliko dobro bilo pre toga.
 
Ne verujem u magične brojke, pa tako ni u famoznu 7. godinu braka samu po sebi. Međutim, 7 godina je dosta vremena provedeno u vezi, i normalno da će postojati etape, faze i pitanja kuda vodi ova veza, da li smo zadovoljni, da li je to osoba sa kojom želimo da provedemo život...
 
U mom slučaju je bila loša ta 7. godina. Oboje smo se ponašali nenormalno (tada nam to tako nije uzgledalo), i mislio sam da će sve otići u majčinu, ali nije mi ni bilo stalo. No, nije otišlo. Nekako smo je prebrodili, i kao da smo se probudili iz nekog čudnog transa, nastavili smo da živimo normalno.

Možda je slučajnost, a možda...
 
Interesuje me vaše mišljenje o toj fatalnoj sedmoj godini braka ili veze.
Naime prvi razvod braka mi se desio baš u toj sedmoj godini a u sadašnjoj vezi se ponavljaju neke stvari i neki događaji (naravno u sedmoj godini)
pa me zanima vaše mišljenje...

To ono kao svakih 7 godina ti je novi rodjendan, chakre i to? Potpuno ti se obnovi krv i druga si osoba..neam pojma, ja sam ista i sad i sa 14 i sa 21, sad sam malo pametnija mozda :mrgreen:
 
Interesuje me vaše mišljenje o toj fatalnoj sedmoj godini braka ili veze.
Naime prvi razvod braka mi se desio baš u toj sedmoj godini a u sadašnjoj vezi se ponavljaju neke stvari i neki događaji (naravno u sedmoj godini)
pa me zanima vaše mišljenje...

sedma godina braka je zapisana u svetim magijskim knjigama kao godina dolaska Razvodikusa,to je mitcko stvorenje koje dolazi svaku notj u krevet i nevidljivom rukom spusta jarbole jubavi i ispija svo mazivo,da ne kazem picin soktij i nastaje sexualna nemotj...sedma godina braka nije za zez lol
 
Interesuje me vaše mišljenje o toj fatalnoj sedmoj godini braka ili veze.
Naime prvi razvod braka mi se desio baš u toj sedmoj godini a u sadašnjoj vezi se ponavljaju neke stvari i neki događaji (naravno u sedmoj godini)
pa me zanima vaše mišljenje...

Bila je loša... ali, kad bolje razmislim ni one pre nje nisu bile idealne... možda je sedma prelomna., u tvom slučaju. Mada ne vidim neku vezu sa brojkama... ali ako upoređuješ, sigurno ćeš sebe dovesti do onoga što slutiš... jer ideš ka tome.
 

Back
Top