Uvrnuti ljudi koje srećemo po gradu

Truman

Elita
Poruka
22.709
Nekome će se ova tema učiniti sličnom onoj o Jurodivima, ali ovo je malo prizemnije ( mada nikad se ne zna ).
Da počnem od onoga što sam video danas...

1. Neki ludi mali starac koga sam danas drugi put video u autobusu. Priča sam sa sa sobom, smeje se na svoje glupe šale i to sve veoma glasno. Ljudi oko njega se ili smeju ili sablažnjavaju. Ostavlja utisak prostaka - poluludaka i veoma je neugodno slušati, a bogme čuje ga ceo autobus. Spominje razne gluposti od Tita do nekog Pere i to valjda u njegovoj uvrnutoj glavi zvuči smešno. Pitam se...šta nije u redu s njim, ali zaista bi voleo ozbiljnije da ga definišem ( kao i čudake o kojima ćete čuti u nastavku ).

2. Neki ludi ulični klošar iz mog naselja. Belac, obučen u helanke, a na glavi ima one naočare za ronjenje. Video sam ga par puta kako kopa po kontejnerima, a jednom je sa crnom maramom preko lica hodao trotoarom. Ovo me naginje da verujem da je nekada bio normalan, da sada umišlja da je neki nindža ili šta već...

3. Čudan, psihički poremećen čovek koga gotovo redovno viđam u Knez Mihajlovoj. A zašto ga redovno viđam? Pa zato što po ceo dan šparta uzduž Kneza, napred - nazad. Imam 55-60 godina poluotvorena usta, stalno nosi ranac i bulji u zemlju do hoda. Pitam se da li ga iko osim mene primećuje kao ''enterijer'' Knez Mihajlove. S obzirom da je uvek sveže obrijan moguće da živi s nekim članom porodice koji brine o njegovim potrebama, ali ga tokom dana pusti da šeta po Knezu jer je u suštini bezopasan.

4. Jedan primitivac koji mi najviše liči na brata Tome Zdravkovića pa sam par puta pomislio da nije on. Video sam ga jednom u autobusu kako prosipa bolesno perverzne šale i lupa čvrge nekom klincu i jednom ispred mog faksa gde najčešće ordiniraju jeftine *****. Prišao je jednoj, ali nije imao dovoljno para. To znam jer mi se požalio u prolazu da ta mnogo traži. Ima oko šezdeset godina, mislim da je neoženjen i da je ODVRATNA OSOBA. Nadam se da ga više neću viđati.

Ovo su neka moja zapažanja. Voleo bih više da znam o tim ljudima, da li ih još neko primećuje i razmišlja o njihovim sudbina. I zbog čega ih ja primećujem.

Pišite o neobičnim ljudima koje ste vi zapazili...Ne moraju biti psihički bolesnici :) nego da ih tako viđate u prolazi i da primećujete nešto kod njih...
 
Poslednja izmena:
zaista bi voleo ozbiljnije da ga definišem ( kao i čudake o kojima ćete čuti u nastavku

За оног који се одрекао своје слободе је једина квалификација да је "луд". Одрицање од одговорности је одрицање од слободе живљења, то је све. Ту нема ништа разносврсно што би се дало дефинисати, чак и кад би то било могуће
 
3. Čudan, psihički poremećen čovek koga gotovo redovno viđam u Knez Mihajlovoj. A zašto ga redovno viđam? Pa zato što po ceo dan šparta uzduž Kneza, napred - nazad. Imam 55-60 godina poluotvorena usta, stalno nosi ranac i bulji u zemlju do hoda. Pitam se da li ga iko osim mene primećuje kao ''enterijer'' Knez Mihajlove. S obzirom da je uvek sveže obrijan moguće da živi s nekim članom porodice koji brine o njegovim potrebama, ali ga tokom dana pusti da šeta po Knezu jer je u suštini bezopasan.

Mislim da znam na koga misliš. Moj stari i ja smo par puta takođe videli tog tipa u Knezu, reče mi stari da ga ljudi zovu Piksi. Ako sve vreme nešto priča, i to brzo - to je sigurno on.

A da ima tih čudaka po gradu, ima ih... Ima najmanje još jedan tip koji ide Knezom i priča sam sa sobom.

Jednom, kad sam bio mlađi, išao sam s dedom na pijacu i ulicom je išao neki matorac koji je sve vreme nešto glasno govorio, a nikog pored njega. Ne znam tačno šta je govorio, znam da je nešto ili nekog kritikovao. "Sve su to ista g*vna" - rekao je između ostalog.

Ponekad u mom kraju vidim nekog tipa koji ide ulicom nekako čudno, ali ne upada to kod njega u oči, već to što se svakih 20-30 metara okrene iza sebe, pa nastavi dalje. Svaki put mu bude potpuno isti pokret, kao da je kompjuterski animiran. :) Valjda je čovek paranoičan, možda ga je neko nekad napao s leđa pa se sad svaki čas osvrće. Ko će ga znati. :mrgreen:

Vraćam se danas iz Biroa za nezaposlene i neki tip u prevozu ide od jednog do drugog putnika i nešto priča. Znači bukvalno zastane kod svakog i ispriča nešto, verovatno uvek isto. Šta priča, to ne znam jer sam imao slušalice na ušima, a iskreno, nije me ni zanimalo. :ljutko:

Ne znam, stvarno, da li neko razmišlja o njima, ili bar o nekima od njih.
 
Mislim da znam na koga misliš. Moj stari i ja smo par puta takođe videli tog tipa u Knezu, reče mi stari da ga ljudi zovu Piksi. Ako sve vreme nešto priča, i to brzo - to je sigurno on.

.

Piksi je mlađi, nema 55-60 godina.
Pre desetak godina bio je, takoreći, "atrakcija" sa svojom frulicom. I da - mnogo i nesuvislo je pričao. Ljudi su se okupljali oko njega, smatrajući ga bezazlenim ... što se ispostavilo kao pogrešna procena, jer je u par navrata ispoljio agresivnost - zaletao se i šutirao prolaznike.
 
tip srednjih godina,na rolerima..obicno u busu 83,ili tramvaju 7...
iz sveg glasa peva hitove mise kovaca i hitove osamdesetih.
pre neki dan je kod beogradjanke `iskocio` iz tramvaja,prethodno se okrenuo prema nama i rekao `hvala`.
zao mi je...ludilo je strasno
 
Pa baš vam je tema ... O uvrnutim ljudima ... A šta je definicija normalnog? Ali sam setio lude Mare, lika iz mog detinjstva. Nosila je na štapu konzervu kojom je mogla da pogodi nekog od klinaca koji su joj se stalno podsmevali ... I kad god sretnem nekog tako ... malo samosobnog ... setim se lude Mare ...
 
1. Neki ludi mali starac .... Ostavlja utisak prostaka - poluludaka i veoma je neugodno slušati...

2. Neki ludi ulični klošar iz mog naselja.... umišlja da je neki nindža ili šta već...

3. Čudan, psihički poremećen čovek ....

4. Jedan primitivac ...

Ovo su neka moja zapažanja. Voleo bih više da znam o tim ljudima, da li ih još neko primećuje i razmišlja o njihovim sudbina. I zbog čega ih ja primećujem.

Pišite o neobičnim ljudima koje ste vi zapazili...Ne moraju biti psihički bolesnici :) nego da ih tako viđate u prolazi i da primećujete nešto kod njih...

Zapazio sam da na forume i to obicno na pogresne podforume dolaze neki cudni, ludi, psihicki poremeceni mali ljudi....
 
Nekome će se ova tema učiniti sličnom onoj o Jurodivima, ali ovo je malo prizemnije ( mada nikad se ne zna ).
Da počnem od onoga što sam video danas...

1. Neki ludi mali starac koga sam danas drugi put video u autobusu. Priča sam sa sa sobom, smeje se na svoje glupe šale i to sve veoma glasno. Ljudi oko njega se ili smeju ili sablažnjavaju. Ostavlja utisak prostaka - poluludaka i veoma je neugodno slušati, a bogme čuje ga ceo autobus. Spominje razne gluposti od Tita do nekog Pere i to valjda u njegovoj uvrnutoj glavi zvuči smešno. Pitam se...šta nije u redu s njim, ali zaista bi voleo ozbiljnije da ga definišem ( kao i čudake o kojima ćete čuti u nastavku ).

2. Neki ludi ulični klošar iz mog naselja. Belac, obučen u helanke, a na glavi ima one naočare za ronjenje. Video sam ga par puta kako kopa po kontejnerima, a jednom je sa crnom maramom preko lica hodao trotoarom. Ovo me naginje da verujem da je nekada bio normalan, da sada umišlja da je neki nindža ili šta već...

3. Čudan, psihički poremećen čovek koga gotovo redovno viđam u Knez Mihajlovoj. A zašto ga redovno viđam? Pa zato što po ceo dan šparta uzduž Kneza, napred - nazad. Imam 55-60 godina poluotvorena usta, stalno nosi ranac i bulji u zemlju do hoda. Pitam se da li ga iko osim mene primećuje kao ''enterijer'' Knez Mihajlove. S obzirom da je uvek sveže obrijan moguće da živi s nekim članom porodice koji brine o njegovim potrebama, ali ga tokom dana pusti da šeta po Knezu jer je u suštini bezopasan.

4. Jedan primitivac koji mi najviše liči na brata Tome Zdravkovića pa sam par puta pomislio da nije on. Video sam ga jednom u autobusu kako prosipa bolesno perverzne šale i lupa čvrge nekom klincu i jednom ispred mog faksa gde najčešće ordiniraju jeftine *****. Prišao je jednoj, ali nije imao dovoljno para. To znam jer mi se požalio u prolazu da ta mnogo traži. Ima oko šezdeset godina, mislim da je neoženjen i da je ODVRATNA OSOBA. Nadam se da ga više neću viđati.

Ovo su neka moja zapažanja. Voleo bih više da znam o tim ljudima, da li ih još neko primećuje i razmišlja o njihovim sudbina. I zbog čega ih ja primećujem.

Pišite o neobičnim ljudima koje ste vi zapazili...Ne moraju biti psihički bolesnici :) nego da ih tako viđate u prolazi i da primećujete nešto kod njih...


Sta da se radi... Kada je neko bolestan treba ga ostaviti da ide kuda ga ta bolest vodi, ne ljutiti se ako u autobusu mrmlja nesto otkaceno... Ja samo napadam zdrave, odnosno prljave rome kada se glupiraju po prevozu, diraju devojke, kradu nesto, redovno padne tuca i izbacivanje iz autobusa...
 
1. Neki ludi mali starac koga sam danas drugi put video u autobusu. Priča sam sa sa sobom, smeje se na svoje glupe šale i to sve veoma glasno. Ljudi oko njega se ili smeju ili sablažnjavaju. Ostavlja utisak prostaka - poluludaka i veoma je neugodno slušati, a bogme čuje ga ceo autobus. Spominje razne gluposti od Tita do nekog Pere i to valjda u njegovoj uvrnutoj glavi zvuči smešno. Pitam se...šta nije u redu s njim, ali zaista bi voleo ozbiljnije da ga definišem ( kao i čudake o kojima ćete čuti u nastavku ).
Video sam tog lika ovog leta u busu izmedju Sajma i Zelenog Venca, ,mislim da je u tripu da je on Tito, Brozova reinkranacija... i stvarno jezivo lici na njega kad sam ga pogledao.. mozda mu je zaista neki rodjak ili sin :confused: .Drzao je neku stabljiku biljke ispred usta kao mikrofon da drzi govore..iritirajuce i cesto ispusta bizaran smeh "hahaaHAH"
Komunjarski fazon, prica o Titu, Htleru, izdaji Kralju Peri,. drugom svetskom ratu .itd

images


Ovog leta najmanje 5 puta sam primetio sve od Ade do Pivskog festifala i centra grada jednu cudnu devojku..20/30god, stalno celavo ili kratko osisanu , mrsavu, bledu crno uglavnom nosi.. mozda i nije toliko nenormalna ali nekako mi je sablasno delovala.

e da, takodje dva puta sam video jednu zenu sa nekom cudnom maskom i haljinom ili nekom novom modom kao sa modnih pista silu, kao vanzemaljkina iz starih holivudskih filmova.

Ne treba zaboraviti kad se prica o cudnim ulicnim likovima i legende poput Kaleta i Ziku Obretkovica.

i naravno da samo uvrnuti i vide uvrnute.. :bye:
 
1. Neki ludi mali starac koga sam danas drugi put video u autobusu. Priča sam sa sa sobom, smeje se na svoje glupe šale i to sve veoma glasno. Ljudi oko njega se ili smeju ili sablažnjavaju. Ostavlja utisak prostaka - poluludaka i veoma je neugodno slušati, a bogme čuje ga ceo autobus. Spominje razne gluposti od Tita do nekog Pere i to valjda u njegovoj uvrnutoj glavi zvuči smešno. Pitam se...šta nije u redu s njim, ali zaista bi voleo ozbiljnije da ga definišem ( kao i čudake o kojima ćete čuti u nastavku ).

Rekao bih da je to Sinisa iz Jajinaca, opis odgovara...ali se zestoko protivim tvojim strucnim definicijama...Taj Sinisa je teska zrtva titovog rezima, i postoji tuzna prica iza...kao, najverovatnije,i iza svakog od LJUDI koje si pomenuo...Budi oprezniji sa kvalifikacijama.
 
ne znam da li je uvrnut,ali svakako je covek vrlo,vrlo nervozan i cudan.

u posti na zel.stanici,radi na salteru.stariji covek,malo lici na voditelja marka jankovica.
prosto je strasno koliko je nervozan,imam utisak da je prosto alergican na stranke.x puta sam slusala kako se bez ikakvog razloga izdire na stranke i cim zavrsi,besno im vracao recimo uplatnice,pali cigaru i `izlece` ispred poste da ispusi,pri tom mrmlja non-stop (jednom sam i ja bila zrtva...doduse nije se drao,ali je vrlo zivcano kucao po tastaturi,psovao kad pogresno ukuca i sl).
pitam se zasto odgovorni coveku ne pomognu,i ne sklone ga sa saltera.jezivo.

p.s.ne znam da li je za ovu temu...ali je svakako cudna pojava...a verujem i ne retka
 
Jednog dečka sam zapazila u gradu pre nekoliko godina i viđam ga s vremena na vreme. zašto sam ga uočila? Zato što je najavio povratak air max patika :zcepanje: ne šalim se.

Izgleda kao dizelaš. Nosi neku čudnu odeću i te patike. svuda sam ga viđala i ne vezujem ga za neki određeni deo grada. Kad ga sretnem, imam osećaj da izbegavam nekog kome ne želim da se javim, kao da i on mene zna. :confused: Neprijatno mi je da ga gledam, a opet, kad ga vidim, ne mogu da prestanem da buljim.:confused: Ne znam zašto mi je neprijatno kad ga vidim, ali jeste.

Ima i jedan mali Ciga koji peva po autobusima i često ga viđam kod mene na stanici. Taj mali mi se javlja kad ga vidim i nudio mi je žvake. :sad2:
 
Poslednja izmena:

Back
Top