Pomoc nasusnu mi dajte

Poruka
65
Skoro sam kupio konfiguracuju na prvu .Neka ploca ,WDC 500GB,3GB rama,grafika Asus Ati EAH 4650 1GB, bez OS -a.Elem kad sam dosao kuci napakovao sam na to XP sp2 koji sam imao i sve ostalo od instalacija koje sam dobio uz komp.
Brzo sam stavio neke novonabavljene igrice tipa Dragon rajzing ili Prototajp i neke za malu decicu.Sve to radi lepo sat dva ili malo vise dok jednostavno ne izgubim sliku na monitoru.Kad prebacim kabl TFT -a na konektor na maticnoj ploci dobijem sliku sa otvorenim prozorom u kome pise da mi displej drajveri ne rade dobro i da instaliram druge -odgovarajuce za moj hardver.
I tu pocinje moja golgota.Grafika mi podrzava i radi samo na DX10 a DX 10 ne radi na XP -u i skinuh neki falsh DX 10 fork i najnovije drajvere za VGA seriju 4600 i igrice idu sa ocajnom grafikom i to opet do trena dok drajveri ne prsnu naravno sa istovetnom porukom .Ima li nekog da zna nesto o tome ili mi je jedini spas legalni OS (mozda Vista ?).Unapred zahvalan plemenitom znalcu .:dash:
 
Nema to veze sa diretx,tvoja graficka podrzava i dx9 a ne samo dx10.
Ti imas problem sa driverima graficke,znaci sa driver cleanerom izbrisi stare drivere,posle toga skini najnovije http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp i instaliraj!
Ako i posle toga bude problema moguce da je problem do same graficke kartice.

p.s - obavezno obrisi stare drivere (ako ne znas sa driver cleanerom reinstaliraj sistem)
 

Back
Top