Ameri i siptari u akciji!!!

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.290
piletina-v.jpg

Veterinari: čuvajte se švercovane piletine
Bataci opasnost za decu!!!
Ponedeljak - 09.11.2009
Nedavna zaplena 1.750 kilograma smrznutog mesa u ataru sela Lučane kod Bujanovca potvrđuje da je ova opština najveći evropski distributivni centar švercovane piletine iz SAD.

Još strašniji je podatak Veterinarske inspekcije da prekomerne količine hormona u švercovanoj piletini iz Amerike prouzrokuju kod dece stomačne i druge tegobe, prevremeni pubertet i maljavost!

- Švercovana piletina bez deklaracije, koja preko crnogorskih luka iz Amerike stiže u Gnjilane, štetna je za zdravlje dece zbog prevelike količine hormona. Oni prouzrokuju prevremeni pubertet, a kod devojčica je izražena maljavost. Pileći bataci su opasni jer se u toku transporta više puta odmrzavaju, zbog čeka su hemijski i bakteriološki neispravni, što može da prouzrokuje upalu grla ili stomačne tegobe - kaže direktor bujanovačke veterinarske stanice Miodrag Milković.
On i njegov kolega Dejan Tričković ističu da se na nekoliko mesta porozne administrativne linije sa Kosmetom u Srbiju svake sedmice ilegalno unese dvadesetak tona smrznutih pilećih bataka.
- Švercom pilećeg i svinjskog mesa iz SAD i Brazila bavi se stotinak ljudi iz preševske, bujanovačke i vranjske opštine, kao i sa Kosmeta. U ovoj vrsti kriminala zajednički učestvuju Srbi i Albanci - kaže Milković.

Duboko zamrznuto meso, upakovano u kutije od po pet kilograma, šverceri malim kombi vozilima ilegalno dovoze prolazeći kroz pogranična sela između Kosmeta i Srbije na mestima gde nema carine i policije. Za jednu turu transporta dobija se 200 evra. Piletina iz distributivnih skrovišta u Bujanovcu u druge gradove Srbije odlazi neispravna. Nevolja je u tome što zbog siromaštva mnogi žitelji u jelovnik uvrste jeftine sumnjive pileće batake.
- Meso ne može da bude ispravno ako se nekoliko puta odmrzava. Kristali leda razaraju tkivo mesa, zbog čega je ono podložno kvarenju. Simptomatično je što je u mnogim ugostiteljskim objektima za vreme velikih veselja sve više na meniju piletina sa Kosmeta. Veterinarska stanica u Vranju ima samo nadležnost nadzora u proizvodnji, a delom i u prometu živinskog mesa - kaže Tričković.


Amerikanci ih ne jedu

Vranjski i bujanovački veterinari došli su do saznanja da se zbog ubrzanog tova u Americi pilićima daju prevelike količine hormona kroz hranu ili špricanjem u batake. Amerikanci jedu pileće meso, ali ne i batake u koje su ubrizgani hormoni. Veterinari navode da zbog toga oni batake izvoze. http://www.alo.rs/vesti/21129/Bataci_opasnost_za_decu

I sta reci na sve ovo?priznajmo mi njih,pa kad opet zatraze nezavisnost za Bujanovac i Medvedju priznajmo i to,jel?:think:
 
alal vera za komentar- od pilecih krilca do nezavisnosti u dva koraka :lol:

Poenta je brate da ce ovo nastaviti nekotrolisano da se razvija,i da cemo ove robe imati sve vise u Srbiji.Kriminal na Kosmetu i u Bujanovcu(gde ima bog zna koliko siptara) je u ogromnom porastu.I nece biti u pitanju samo ova vrsta robe.:cool:

Pazi, nezavosnost im je neizostavni deo svake misli, svake rečenice.

Ajde junace bolje resenje.Kako zaustaviti protok ovakve robe kod nas?
 
Poslednja izmena:
znate sta sam ja cuo ?

da vlasnik mesne industrije zlatiborac kupuje svinjetinu od siptara na kosovu i to meso susi i prodaje onda 2000 dinara prsutu kilo.

takodje i poznati njeguski prsut se pravi od iste robe . ko je video farmu svinja u crnoj gori? to vise ne postoji
 
znate sta sam ja cuo ?

da vlasnik mesne industrije zlatiborac kupuje svinjetinu od siptara na kosovu i to meso susi i prodaje onda 2000 dinara prsutu kilo.

takodje i poznati njeguski prsut se pravi od iste robe . ko je video farmu svinja u crnoj gori? to vise ne postoji
Ja cuo da se uzicki ,njeguski i ostali autenticni domaci proizvodi uglavnom prave od mesa iz Argentine i Brazila :think:
 
ti si bas bezobrazan znas?

ja se time ne bavim koliko puta treba to da kazem?

da se bavim tim ne bi bio ovde nego u nekom kamionu terajuci svercovanu robu. a u kamionima nemaju internet.

Pa dobro se sećam da si pričao da na Kosovo ideš po robu i da je valjaš braći Srbima. Ne znam samo s kojim nickom si ti pisao... Šta ću kad si ih imao desetine. Ali svi stariji forumaši to znaju.
Mada sumnjam da je onaj nick Skijašica. Iako mi nije jasno što si pisao u ženskom rodu?
 
u sustini nije tako strasno sto je meso iz Argentine , tamo su najbolji uslovi u svetu za uzgoj stoke , al je problem sto se to sve radi polulegalno pa ne mos covek biti 100% siguran u zdravstvenu i sanitarnu ispravnost istog .

pa to je krivica drzave .ja mislim da regularan legalan uvoz tog mesa u srbiju nije moguc.

zato tu nastupaju sverceri.

a to meso je neuporedivo jeftinije od ovog naseg , i zarada je velika koliko sam ja cuo, pa samim tim sverc te robe je nemoguce spreciti.

za drzavu bu bilo bolje da legalizuje i dozvoli uvoz tog mesa , i na taj nacin ako nista imali bi prihod od carine i pdva.

ali yebiga , ne dozvoljava se u srbiji da bude hrana jeftina.
 
Pa dobro se sećam da si pričao da na Kosovo ideš po robu i da je valjaš braći Srbima. Ne znam samo s kojim nickom si ti pisao... Šta ću kad si ih imao desetine. Ali svi stariji forumaši to znaju.
Mada sumnjam da je onaj nick Skijašica. Iako mi nije jasno što si pisao u ženskom rodu?

ti samo bestidno lazes nista vise i pokusavas da vredjas.

daj link do tog mog posta gde sam tako nesto rekao .

sram te bilo.

a ovaj tvoj post cu da prijavim kao uvredu takodje.

no za sad ti i dalje povladjuju i ne daju ti poene za krsenje pravilnika .
 
u sustini nije tako strasno sto je meso iz Argentine , tamo su najbolji uslovi u svetu za uzgoj stoke , al je problem sto se to sve radi polulegalno pa ne mos covek biti 100% siguran u zdravstvenu i sanitarnu ispravnost istog .

Moze li se igde danas znati 100%?!;)
Poenta je da je u tim delovima Srbije najveca korupcija i kriminal i da trebamo da povratimo kontrolu nad tim delovima da bi smo odsekli glave cudovistu,a ne konstantno seci pipke koji brzo narastu!
 
Poslednja izmena:
Сад баш треба да нам стигне 27 пилића, чије нас је товљење коштало 10400 динара

Жалим оне несретнике који једу канцерогену америчку храну, то је још једна ужасна последица сиромаштва, у "демократском" поретку, а обећавали су милијарде на граници и мед и и млеко
 
Сад баш треба да нам стигне 27 пилића, чије нас је товљење коштало 10400 динара

Жалим оне несретнике који једу канцерогену америчку храну, то је још једна ужасна последица сиромаштва, у "демократском" поретку, а обећавали су милијарде на граници и мед и и млеко

brate, ne znam za pilice, ali bih bio vrlo oprezan i sa njima, ko zna kakva genetske promene su vec odradjene na njima.

vidi, mi imamo bastu iza kuce, sadimo krastavac, paradjz, paprike itd.
svi to rade ovde, i pazi paradajz nema nijednu kvrgu, krastavac ogroman, paprike,cvetaju, radjaju celo leto.

seme, sadnice kupljene u tu i tamo.

probao sam da ih razmonizim, dakle seme od paradajza i krastavca.

kod paradajza sam dobio nesto sto podseca na mutanta a krastavac nije ni nikao.

ne moze da se razmnozava prirodno.

dzaba je uzgajano domace, bilo na suncu, nije prskano kad je genetski syebano do srzi.
 
probao sam da ih razmonizim, dakle seme od paradajza i krastavca.

kod paradajza sam dobio nesto sto podseca na mutanta a krastavac nije ni nikao.

:rotf::rotf::lol:


ne moze da se razmnozava prirodno.

dzaba je uzgajano domace, bilo na suncu, nije prskano kad je genetski syebano do srzi.

У канади и америци је све то генетски модификовано, али у Србији је већина тога природно. Пилиће смо хранили од 17 септембра до данас, без икаквих хормона и ужаса, само концентрат и прашак за воду док су мали. И поврче и воће које ми једемо су природни, ове године је јабука коју имамо у дворишти родила преко 100 кг јабука, од тога смо спремали сок
 

Back
Top