Iž MP-133

0_value_7732_188.jpg

This smoothbore pump-action repeater is a convenient weapon for hunting, law enforcement and self-defence. MP-133 shotgun is designed for 12/89 cartridges and shows dependable performance with the whole range of 12 gauge – from 12/70 to 12/89. The option chambered in 76 mm is also available. The breechblock being attached directly to the barrel provides stable and durable lock and unloads the chamber at the moment of shot. Receiver is made of aluminium alloy.

Removable hammer-type trigger mechanism with safety system. Safety system prevents discharge while the bolt is not fully locked. Lock-up system that prevents the breechblock from accidental unlocking prior to shot. Non-automatic safety that blocks the trigger.

Anti-runaway device for extraction of cartridge from the chamber. 610, 660, 710, 750 mm barrels (and shorter barrels – upon special request) are equipped with a ventilated rib. The bores are chrome-plated. Under-barrel tube magazine has improved cut-off system. The magazine capacity can be increased via extender.

Available options:
Complete with screw-in chokes for steel and lead shot. Extra full (XF) screw-in choke is used with steel shot only.
Different variants of stock and forend:
- walnut or beech, rubber butt pad;
- polymer, rubber butt pad;
- folding stock;
- pistol grip without stock.
Front and rear sights, w/out rib.
MP-133K (12/76 gauge) equipped with removable box magazine.
 
Poslednja izmena:
Mnogo hvala na informacijama!
Ima li neko licnog iskustva sa ovom puskom,(Prednosti,nedostatci...) i dali mi eventualno preporucujete neku drugu varijantu.
Jos jednom Hvala svima.
 
vlada mitrovic preporucio mi je nju umesto 153-jke.pitanje je bilo sta odabrati od ove dve varijante da joj bude duzi radni vek po pitanju kvarova.ovoj nema sta da se pokvari-je njegov odgovor.ja inace lovim sa iz-18em-m.......
 
Raspitivao sam se po prodavnicama za Remington 870 Express,Winchester 1300 Speed Pump i Browning BPS koje si mi preporucio, ali su rekli da ih nemaju i da ih u dogledno vreme nece nabavljati.Predpostavljam da su cene znatno vise od MP-133 a da za tu razliku dobijam bolju zavrsnu obradu i mozda bolji kvalitet okome nebih diskutovao.Cena od 38.950,00din koliko kosta Iz MP-133 je vrlo prihvatljiva tako da bar tu nemam dileme.Sto se tice tvog predloga za MP-153 tu sam vec u velikoj dilemi,jer mi se obe puske svidjaju.I ranije sam se dvoumio izmedju 133-ojke i 153-ojke, sada cu ponovo razmisliti.
Hvala na vremenu koje odvajas za savete,
Veliki pozdrav.
 
Zaboravio sam da ti kazem da pogledash Bzenelli Nova ili Benelli Super Nova. Jako dobre pumpare.
Imao sam Benelli Nova i skoro sam je prodao. Mozda nisam trebao... Jedina zamerka bi bila to shto rukohvat na prednjem delu (onaj kojim kontrolishesh izbacivanje chaure) ima poprilichan luft i zvecka. Druga primedba bi bila to shto je brunir na cevi jaaaako osetljiv i brzo se grebe. Ako te to ne brine mnogo, sve ostalo je prva liga.

Pogledaj MP 153 i necesh se pokajati. Jedan od retkih poluautomata-sachmarica koji je ispalio kamion metaka i nije zastao. Zimi se ne sekiraj...ne ledi.
Imam jedan primerak u svom arsenalu i mogu ti reci da je kao kalash. Uvek radi! Uzeo sam model sa sintetichkim, maskirnim kundakom i cevi od 24". Uz nju su doshla chetiri choka (M,F, XF, Turkey i svi su dizajnirani za upotrebu chelichne sachme).
Savetovao bih te da uzmesh model sa sintetichkim kundakom jer je lakshi za odrzavanje.
 
pozdrav kolega mauzer-koliko mi je poznato a govorim za kraljevo i kragujevac,mogu se nabaviti zastavine ruske,turske i italijanske puske.ostalo...........
i ja bih mu preporucio mp 153 sintetic.
 
vlada mitrovic preporucio mi je nju umesto 153-jke.pitanje je bilo sta odabrati od ove dve varijante da joj bude duzi radni vek po pitanju kvarova.ovoj nema sta da se pokvari-je njegov odgovor.ja inace lovim sa iz-18em-m.......

kako se pokazala IZ-18 u praksi?Ja sam hteo da je kupim ali su mi svi pricali kako je jedan metak nedovoljan za efikasan odstrel sitne divljaci,kazu ranis fazana i dok prepunis on se izvuce na nogama...mada mi se i sa dvocevkom neki put tako izvuce pa posle mucim muku.Tvoja je sa sinom ako se ne varam?
 
kako se pokazala IZ-18 u praksi?Ja sam hteo da je kupim ali su mi svi pricali kako je jedan metak nedovoljan za efikasan odstrel sitne divljaci,kazu ranis fazana i dok prepunis on se izvuce na nogama...mada mi se i sa dvocevkom neki put tako izvuce pa posle mucim muku.Tvoja je sa sinom ako se ne varam?

samo su u pravu da ponekad ali samo ponekad zafali onaj drugi-naopako kad bi svaki metak ubijao.desavalo mi se da ga ranim-padne on u sevar-barsku trsku,travu ,granje,kukuruz al zato je tu nas verni pomocnik.
sve zavisi od pojedinca.moja iz 18em-m je bez samoventilirajuce sine.dodao sam na kraj kundaka gumeni amotizer i time povecao duzinu kundaka a napred sam promenio musicu-crvena sa navojem.na pocetku sezone su slabiji refleksi al zato fazani izlecu na blizu.i kako odmice sezona ne mozes sebe prepoznas-to ti treba zbog kuna i lisica...iako lovim nije za pocetnika.....:mazipsa:
 
Poslednja izmena:

Back
Top