У Лори и жена мучила заробљенике

СУНЦЕ

Primećen član
Banovan
Poruka
555
http://www.e-novine.com/region/region-hrvatska/31825-Lori-muile-ene.html

Nova prijava za ratne zločine u logoru u Splitu
U Lori mučile i žene


thumbnail.php


Dalmatinski komitet za ljudska prava podnio je kaznenu prijavu protiv bivše supruge ondašnjeg upravitelja Lore Tomislava Duića, Tanje Belobrajdić zbog ratnih zločina protiv ratnih zarobljenika

Dalmatinski komitet uz kaznenu prijavu priložio je DVD zapis s iskazima svjedoka koji potvrđuju da ih je upravo bivša Duićeva supruga batinala i ponižavala.
„Često je dolazila u zatvor u pratnji s uniformiranim ženama, dok bi iza ponoći znala dovesti grupe vojnika izvana. U pravilu je upravo ona, u tim prilikama kao i inače, ulazila u ćelije i odabirala zatvorenike koje će s društvom premlaćivati, ponižavati i izrugivati im se”, piše u kaznenoj prijavi.
Prema iskazima 24 svjedoka, među kojima su bivši zatočenici i žrtve ratnih zločina u nekadašnjem Vojnom zatvoru Lora, može se zaključiti da su u mučenjima zarobljenika 1992. godine, uz stražare i pripadnike Vojne policije koji su već osuđeni za ta kaznena djela, sudjelovale i žene, piše Slobodna Dalmacija.
U prijavi koju je podnio Komitet za ljudska prava navodi se da je Tanja Belobrajdić od početka travnja do sredine kolovoza 1992. u Lori brutalno premlaćivala, mučila te vrijeđala dostojanstvo zarobljenika osobito uvredljivim postupcima te svakodnevno sudjelovala u mučenjima i nečovječnom postupanju prema zarobljenicima, kako bi im nanijela velike patnje. Iskazi svjedoka potvrđuju da se radilo o Duićevoj bivšoj supruzi a svi svjedoci izrazili su spremnost da svoje iskaze ponove pred sudom ako bi bio pokrenut postupak, a dobar dio svoju je mučiteljicu prepoznao na fotografiji sa suđenja tijekom postupka Lora 1.
Svjedok B.H. iz BiH, bivši logoraš u svom iskazu koji je objavila SD, kaže: „Iz logora se sjećam dobro dolaska mlađe osobe, za koju sam kasnije saznao da je gospođa upravnika Tome Duića. Bila je obučena u maskirnu uniformu, u čizmama, policijski kaiš. Čujem da je bila njegov zamjenik. Bila je u pratnji isto dvije, tri obučene mlađe ženske osobe, koje su birale žrtve u našoj spavaonici.”
Drugi svjedok iz BiH, takođe bivši logoraš kaže da je osumnjičena nekoliko puta navraćala u Loru. „Prvi put kad se pojavila, mislili smo da je doktorica ili netko drugi. Međutim, jedan dan nas trojicu su izvukli vani. Tomo je sjedio na stepenicama, ona je nosila pendrek u ruci, pištolj za pasom, u uniformi policijskoj. Skinula nas je do gole kože i naredila da puzimo.”
U siječnju ove godine splitsko tužiteljstvo podiglo je drugu optužnicu u slučaju Lora 2 nad petoricom bivših vojnih policajaca zbog ratnih zločina nad ratnim zarobljenicima, a kako stoji u optužnici, u mučenjima su sudjelovale i druge civilne i vojne osobe kojima nije utvrđen identitet. Prethodno su ti policajci optuženi za zločine nad civilima.
 
Pošto sam dobio citroena za nazivanje gospođe čuvarice pogrdnim imenom, a kako vidim post je i obrisan, morat ću preformulirati.

Gospođu čuvaricu bi trebalo primjereno kazniti tako da svojom težinom optereti konopac.

Jel sad valja? ;)

Ne valja! Saljemo je Zapadnom susjedu prvo da vode ljubav. Nakon toga i konopac ce joj izgledati primamljivo.:mrgreen:
 
@Dragon X
Gledao sam ovaj klip ranije.......i sad sam se smorio opet.....pogotovo na onog prvog sto je pricao.
Gde nestade ono vitesko ratovanje,gde se neprijatelj tretira kao takav,ne kao stvar?


Zlikovci su svoju veličinu vidjeli u mukama bespomoćnih, za njih je to bio jedini način "ratovanja".
Ovi Crnogorci, mučenici, povađenih očiju, odsječenih ušiju, polomljenih udova, molili su za smrt. Kolika je to patnja koju je smislio sadistički um, kada su oni smrt priželjkivali kao spas?

Ovdje od 7:40 svjedoci govore o Tanji Belobrajdić i Tomislavu Dujiću.

 
zene mostrumi su mi uvek fascinantnije od muskaraca..
to mi je prosto neverovatno..takvo zlo

Hrvatice i jesu a naročito dalmatinke jače od svojih muževa verovali ili ne! Žene su kao trokrilni ormani i nose celu kuću na ledjima, šire mrznju... Lože muza da se obračuna... Doje decu nacionalizmom, fašizmom i nacizmom... to sam samo tamo video, da zensko toliko mrzi...

A ljubav? to je nesto tako hladno i umereno... Meni se dizala kosa na glavi... Sve pod konac... Samokontrola... Al bi ubila za tebe :cool:
 
Hrvatice i jesu a naročito dalmatinke jače od svojih muževa verovali ili ne! Žene su kao trokrilni ormani i nose celu kuću na ledjima, šire mrznju... Lože muza da se obračuna... Doje decu nacionalizmom, fašizmom i nacizmom... to sam samo tamo video, da zensko toliko mrzi...

A ljubav? to je nesto tako hladno i umereno... Meni se dizala kosa na glavi... Sve pod konac... Samokontrola... Al bi ubila za tebe :cool:

Kakav opis!!! :super:

Mario80..svaka cast sto si prozreo te "ljigavstine" . :mrgreen: Meni su jos gore one sto se prave fine i kulturne,a u stvari pritvorne, lazljive i proracunate...ustvari davezi i asocijalne.

Mada..mnogi ne razumeju taj mentalitet i ne vide nista iza te pozorisne predstave " tisucljecne kulture"..
 
Kakav opis!!! :super:

Mario80..svaka cast sto si prozreo te "ljigavstine" . :mrgreen: Meni su jos gore one sto se prave fine i kulturne,a u stvari pritvorne, lazljive i proracunate...ustvari davezi i asocijalne.

Mada..mnogi ne razumeju taj mentalitet i ne vide nista iza te pozorisne predstave " tisucljecne kulture"..

Ima takvih sa svih strana.

Trust me, I know! :per:
 
Zlikovci su svoju veličinu vidjeli u mukama bespomoćnih, za njih je to bio jedini način "ratovanja".
Ovi Crnogorci, mučenici, povađenih očiju, odsječenih ušiju, polomljenih udova, molili su za smrt. Kolika je to patnja koju je smislio sadistički um, kada su oni smrt priželjkivali kao spas?

Ovdje od 7:40 svjedoci govore o Tanji Belobrajdić i Tomislavu Dujiću.


Ово могу да смисле само хрвати....имаш сведочанства из 2 светског рата где су се нацисти згражавали хрватском злочиначком уму...
 
Na zalost i ja sam imao (ne)priliku da vidim coveka iz Lore,koga su let lampom pekli po ledjima.....nikad nisam podrzavao izivljavanje.Ako se ne uzimaju zarobljenici,metak i zdravo.Sve ostalo je bolestina.:neutral:
A vidim da ste posle par postova okrenuli na sprdanje...

Sprdati se na ovakvoj temi je umobolno, nemam reci...Iako sam protivnik smrtne kazne, ponekad uhvatim sebe kako zamisljam da sam sudija, i kako bez trunke grize savesti izricem najstroze kazne...
 

Back
Top