preci

aha,bas ce neko popisivati sve porodice na svijetu.postoji jedino ako si iz nemanjica,karadjordjevica ili obrenovica!
da ne spominjem porodicu haliwell. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
 
Ja sam pre izvesnog vremena pokusavala na netu da pronadjem bilo sta vezano za moje porodicno stablo i bukvalno nista nisam nasla (jer sve sto se na netu nudi jesu istorijski arhivi mnooooogo razvijenijih drzava, tipa SAD i sl). Tako da ti preostaje ili da nesto proceprkas u nasem istorijskom arhivu (ali tu ti ne mogu ja dati neka uputstva jer nemam pojma kako se to radi) ili da nadjes neku knjigu o mestu odakle ti je recimo deda ili pradeda. Moji su iz jednog malog sela blizu Uzica i ja sam pokusavala godinu dana da nadjem nesto o svojim precima.A onda sam se vozom vracala sa faksa i vidim da covek preko puta mene prelistava jednu podebelu knjigu, malo sam se izvirivala ne bih li videla naslov,a naslov upravo naziv sela odakle su moji. A taj covek je pisac knjige jer je boravio u 'mom' selu neko vreme (i to nije jedino selo kojim se bavio u zivotu jer je napisao dosta takvih knjiga) i knjiga sadrzi sve o svim porodicama u selu i kompletna porodicna stabla. Tako nesto bi mogao-la da probas da pronadjes. A ja cu pokusati da ti saznam ime autora te knjige pa da probas da nadjes o kojim mestima je jos pisao.Javicu ti cim saznam.Pozdrav
 

Back
Top