Vremeplov

Poruka
22.606
Da li ste nekada poželeli da vratite vreme i da vam se recimo neke veze nisu nikada dogodile, drugim rečima, da niste nikada upoznali osobu sa kojom ste bili u vezi jer vas je razočarala,povredila itd....

24625.jpg
 
A da je ta veza trajala godinama?

I da je trajala godinama ne bih pozelela da mi se nikada nije dogodila....u toj vezi sam rasla, razvijala se, menjala se kao covek, postala pametnija ze neke stvari...ne vezano za partnersku vezu...u vezi mora svako da bude svoj i ulaze u sebe...ako jedan to zaboravi, pogubi se i sl. odnos pocinje da se kvari...

Prebacivala bi sebi sto sam dozvolila da me neko povredi i mozda nisam presekla na vreme mucenje a tako je bilo ocigledno....
 
Pa sto se duzih veza tice ne..one krace ne racunam bilo je nekih experimenata onako smarackih bespotrebnih..a samo mi krivo sto nisam za neke koje su se desile ranije bio iskusniji
 
nisam nikad razmisljala o tome...
ali, odgovor je DA sto se tice jedne "veze''. To iskustvo je bilo pravi energetski vampir i tromesecni gastritis.
Sto se svega ostalog tice, i lepog i bolnog i kakvog god, NE, jer volim ispisane stranice moje proslosti.
 
Da li ste nekada poželeli da vratite vreme i da vam se recimo neke veze nisu nikada dogodile, drugim rečima, da niste nikada upoznali osobu sa kojom ste bili u vezi jer vas je razočarala,povredila itd....

Nekad mislim kako bih voleo da jedne veze nikad nije bilo, nekad mi je drago što je postojala, ma kakva da je bila... Kako kad.
 
Znate onu Valentinovu pesmu... Bolje sve bolje biiiilo bi, da se nismo ni voljeli, da se niiiikad ljepoto, niiiismo videli.... :)

Da znam za tu pesmu.Ali ja bih zaista želela da vratim to vreme.Hebo te izgubila sam trećinu života u zabludi i sa čovekom za kog sam na kraju skontala da ga u stvari uopšte ne poznajem.A lepo su me ljudi upozoravali a ja sam samo bila gluva da ih čujem,nisam videla ono što jeste,već sam gledala ono što je meni odgovaralo.:( I sada gledajući iz ove perspektive,želela bih da se to sve nije nikada ni dogodilo.
 
Poslednja izmena:
ma i ne razmisljam o tome...sve te veze su uticale da budem ono sto sam danas a zadovoljan sam sa sobom u globalu...mada, promenila bih svoj odnos prema tim vezama.....ebeno sam ih shvatala ozbiljno a to nisam trebala.....ma to i danas radim.....
 
Da znam za tu pesmu.Ali ja bih zaista želela da vratim to vreme.Hebo te izgubila sam trećinu života u zabludi i sa čovekom za kog sam na kraju skontala da ga u stvari uopšte ne poznajem.A lepo su me ljudi upozoravali a ja sam samo bila gluva da ih čujem,nisam videla ono što jeste,već sam gledala ono što je meni odgovaralo.:( I sada gledajući iz ove perspektive,želela bih da se to sve nije nikada ni dogodilo.

Heh, eto skoro kao ja :D
Ali!
Meni nije žao što smo proveli toliko vremena zajedno.
I nije mi žao što sam celu sebe uložila u tu vezu.
Jeste mi bilo žao što nije uspelo i što to ipak nije bilo ono što sam mislila da jeste.
I dalje volim da se setim svih nekih lepih momenata koji su postojali.
Ružno sam odbacila.
On i cela ta veza su ostali iza mene.
Zaista su bili i prošli.
Mnoge stvari sam naučila, mnogo lekcija izvukla iz sopstvenih greški.
Mnogo puta je mnogo stvari bolelo. I bilo neizdrživo.

Ali (opet, ali, ali, ali) da nije bilo svega toga, kakvo god bilo, a bilo je svakakvo, onda možda ne bih znala da cenim nešto što je naišlo posle njega, a itekako je vredno :)

I opet, zaista, ne mogu sebe toliko da unizim i da kažem kako bih volela da vratim neki period života (pogotovo toliko dugačak) samo zato što ishod nije bio zadovoljavajuć.
Mislim, i nije trajalo samo mesec dana i nije mi izvršena lobotomija.
Sama sam bivala u toj vezi, godinama, bez ikakve primore, dokle god mi je 'odgovarala'.
Bilo bi licemerno da kažem da je sve samo do njega i da želim da ga nikad nisam upoznala ili da se to nikad nije desilo.
 
Ne.

Imala sam jednu baš tešku i komplikovanu vezu kao tinejdžerka. Mnogo sam patila i dok je trajala, i nakon nje, ali mi je je iskustvo koje sam stekla neprocenjivo. Ne mislim samo na odnos između mene i njega, već i između njega i moje porodiice, mene i njegove porodice... neke stvari koje sam trpela jer sam mislila da tako treba.
Ništa od toga ne bih znala i ne bih uvidela greške koje sam ja lično pravila, ne on. I naravno, prestala da ponavljam te greške, naučila da postavim neke granice koje pre nisam znala kako. :D
 
Da znam za tu pesmu.Ali ja bih zaista želela da vratim to vreme.Hebo te izgubila sam trećinu života u zabludi i sa čovekom za kog sam na kraju skontala da ga u stvari uopšte ne poznajem.A lepo su me ljudi upozoravali a ja sam samo bila gluva da ih čujem,nisam videla ono što jeste,već sam gledala ono što je meni odgovaralo.:( I sada gledajući iz ove perspektive,želela bih da se to sve nije nikada ni dogodilo.

Ludacka zaslepljenost, prelepa i odvratna stvar u isto vreme. Jednom mi se desilo. Mnoge stvari su me kod te osobe nervirale, ali sam preko svega pregazio, zbog nje sve ucinio, u isto vreme je mrzeo i previse voleo.... Ne znam ni sam kako to da opisem :(
 
Ne u principu to su sve iskustva koja nas vode kroz život, i različita iskustva koja stičemo od nas prave ličnosti koje postajemo.
Naravno da bih neke čak ne veze jer svaka veza u kojoj sam bio ima nešto što je vredelo i nešto što je nezaboravno, već neka dešavanja bih voleo da zaboravim, neke sitne detalje koji ostavljaju ožiljke, koji uvek zabole kad ih se čovek dotakne.
Nikad nisam žalio zbog veze kao veze, ali i danas dan me neke stvari mogu povrediti, i to strašno zaboli
Ali ono što nas ne ubije, to nas ojača, kaže jedna izreka, tako da moj odgovor na tvoje zanimljivo pitanje je, NE, nema veze koju bih želeo da zaboravim jer svaka je deo mene i moga bića
 
Da li ste nekada poželeli da vratite vreme i da vam se recimo neke veze nisu nikada dogodile, drugim rečima, da niste nikada upoznali osobu sa kojom ste bili u vezi jer vas je razočarala,povredila itd...

Nisam nikad poželela da nisam upoznala onog s kim sam bila, čak naprotiv,
vrlo sam srećna zbog svih svojih poznanstava (ljubavnih i onih drugih), svi su
deo mene, satkani u nenapisanoj vremešnoj priči bez kraja i početka. Danas,
sutra, ko garantuje i osigurava dalji tok, nema te sigurnosti i bez neizvesnosti
i ponekih patnji nema ni razvoja, nema
promena u našem biću, što inicira stagniranje dakle ako se one ne dešavaju
i ako ne upoznajemo sve te divne ljude čije greške u koracima ne treba razumeti
kao povrede i razočarenja u njih same, već kao znak i simbol nečeg boljeg što
nam se već možda danas događa, ali smo zaslepljeni sopstvenom gordošću i
koristoljubljem i isto ne vidimo.
 
Nisam nikad poželela da nisam upoznala onog s kim sam bila, čak naprotiv,
vrlo sam srećna zbog svih svojih poznanstava (ljubavnih i onih drugih), svi su
deo mene, satkani u nenapisanoj vremešnoj priči bez kraja i početka. Danas,
sutra, ko garantuje i osigurava dalji tok, nema te sigurnosti i bez neizvesnosti
i ponekih patnji nema ni razvoja, nema
promena u našem biću, što inicira stagniranje dakle ako se one ne dešavaju
i ako ne upoznajemo sve te divne ljude čije greške u koracima ne treba razumeti
kao povrede i razočarenja u njih same, već kao znak i simbol nečeg boljeg što
nam se već možda danas događa, ali smo zaslepljeni sopstvenom gordošću i
koristoljubljem i isto ne vidimo.

Izvini, ali ovo me podseti na izjavu jednog režimskog političara tokom veselih devedesetih, u jeku te sveopšte propasti izvalio je kako će naša zemlja munjevito napredovati jer će nam kriza biti podsticaj. A Švajcarska, Kanada, Švedska, Japan i dr. visokorazvijene zemlje su po njemu verovatno trebale da propadnu zbog njihove stabilnosti i nedešavanja koja proističu iz toga. :mrgreen::D
 
Izvini, ali ovo me podseti na izjavu jednog režimskog političara tokom veselih devedesetih, u jeku te sveopšte propasti izvalio je kako će naša zemlja munjevito napredovati jer će nam kriza biti podsticaj. A Švajcarska, Kanada, Švedska, Japan i dr. visokorazvijene zemlje su po njemu verovatno trebale da propadnu zbog njihove stabilnosti i nedešavanja koja proističu iz toga. :mrgreen::D

Dobro da nisam otišla u političare:mrgreen::lol:.
Pa daj, nisam mislila na extreme i kataklizme, zemljotrese, vulkane i slično:lol:.
A ne zaboravi, "nije zlato sve što sija"(da nastavimo u istom duhu):manikir:.
 

Back
Top