Vremeplov

kada bih se vratila, ne bih ponistavala ili mjenjala stvari,
samo bih ubrzala onaj prekid
tipa mjesec-dva ranije zavrsiti svaku vezu, i dan danas mislim da je to ... dugo sletanje,
samo da ne bi povrjedio nekog cisto gubljenje vremena
 
Da.

Za jednu osobu bih bas volela ne da je nisam srela..jer sam prema njemu pocela da osecam nesto tek kada smo se smuvali ...ta veza mi nije trebala bez obzira na sve lepo sto mi je donela :)
 
Na kakva iskustva mislis? Ovde je rec o zavrsenoj ljubavi itd...valjda..:eek:
Nekako mi je ljubav koja traje zanimljivija nego gorko iskustvo nakon završene ljubavi.:)
Dobro da nisam otišla u političare:mrgreen::lol:.
Pa daj, nisam mislila na extreme i kataklizme, zemljotrese, vulkane i slično:lol:.
A ne zaboravi, "nije zlato sve što sija"(da nastavimo u istom duhu):manikir:.

U istom duhu? :think: Ha, da... :idea: :D "Ne lipši magarče do zelene trave." Izgovoreno u toku posete postradalima od zemljotresa.

Znam da nisi mislila, ali i to se dešava, naime poremećaji stabilnosti nisu predvidljivi i nekontrolisani su, posledice mogu biti kataklizmičke.
 
U istom duhu? :think: Ha, da... :idea: :D "Ne lipši magarče do zelene trave." Izgovoreno u toku posete postradalima od zemljotresa.

Znam da nisi mislila, ali i to se dešava, naime poremećaji stabilnosti nisu predvidljivi i nekontrolisani su, posledice mogu biti kataklizmičke.

Pa, mogu, i? Treba se plašiti razvoja zbog toga?..mislim nećemo sada
mešati državne pijune koji ko zna koga i šta, koju i čiju ideologiju
podržavaju, suviše je komplexno pitanje da bi se poredilo sa pojedincem
koji koliko toliko može da kontroliše svoj sistem i to bez zlih namera
(polazim od sebe, za druge ne znam).:)
 
Pa, mogu, i? Treba se plašiti razvoja zbog toga?..mislim nećemo sada
mešati državne pijune koji ko zna koga i šta, koju i čiju ideologiju
podržavaju, suviše je komplexno pitanje da bi se poredilo sa pojedincem
koji koliko toliko može da kontroliše svoj sistem i to bez zlih namera
(polazim od sebe, za druge ne znam).:)

Zle namere ne možeš isključiti, koliko god polazila od sebe ne možeš se pouzdati u druge, a to jeste razlog za strah, možda ne za strah, ali za zabrinutost svakako. A veza u kojoj je čovek permanentno nesiguran nije podsticajna nego destruktivna.
 
Zle namere ne možeš isključiti, koliko god polazila od sebe ne možeš se pouzdati u druge, a to jeste razlog za strah, možda ne za strah, ali za zabrinutost svakako. A veza u kojoj je čovek permanentno nesiguran nije podsticajna nego destruktivna.

Pa šta će ti permanentno nesigurna veza i šta to znači? I ni za šta u životu
ne postoje garancije. Ne treba brinuti, plašiti se, već sa radošću dočekivati
svaki dan, ako to čovek uspe, svaka mu čast. Kakve su to zle zamisli u ljubavnoj vezi?
 
Pa šta će ti permanentno nesigurna veza i šta to znači? I ni za šta u životu
ne postoje garancije. Ne treba brinuti, plašiti se, već sa radošću dočekivati
svaki dan, ako to čovek uspe, svaka mu čast. Kakve su to zle zamisli u ljubavnoj vezi?

Pitaj forumašice. :lol:

To o čemu ti pričaš su iluzije. Radost nije trajna. Ne postoje garancije, teško se uspeva, ne zna se koji dan je poslednji. Umesto reči zle namere bolje da sam koristio reči skrivene namere, ili loše namere. Nikad se ne zna šta "protivnik" očekuje od veze, s čim ćemo se suočiti. Ne možeš apsolutno pouzdano proceniti partnera bez obzira na to koliko dugo trajali.
 
Pitaj forumašice. :lol:

To o čemu ti pričaš su iluzije. Radost nije trajna. Ne postoje garancije, teško se uspeva, ne zna se koji dan je poslednji. Umesto reči zle namere bolje da sam koristio reči skrivene namere, ili loše namere. Nikad se ne zna šta "protivnik" očekuje od veze, s čim ćemo se suočiti. Ne možeš apsolutno pouzdano proceniti partnera bez obzira na to koliko dugo trajali.

Pa šta? To je život i to ti kažem u životu ne postoje garancije, shvatite to i manje ćete se brinuti!
 
Kako se otvoriti i uložiti u nešto za šta ne postoje garancije da će uspeti, da će vredeti? Svako se plaši gubitka, poraza, uzaludnog rasipanja, neuspeha...

Ako tako razmišlja neko, onda bolje da i ne ulazi ni u kakve odnose i veze sa drugim ljudima...
sedi kući u dubokoj neverici i depresiji i eto.
 
Ako tako razmišlja neko, onda bolje da i ne ulazi ni u kakve odnose i veze sa drugim ljudima...
sedi kući u dubokoj neverici i depresiji i eto.

Ne, to nije rešenje. Ali nije spas ni u učestalim promenama partnera, ta stalna potraga ne prija, umara, iscrpljuje, ne donosi samo uživanje, ne nalaze svi zadovoljstvo u nečem površnom i kratkotrajnom.
 
Da li ste nekada poželeli da vratite vreme i da vam se recimo neke veze nisu nikada dogodile, drugim rečima, da niste nikada upoznali osobu sa kojom ste bili u vezi jer vas je razočarala,povredila itd....

Da.Vise me je kostalo,nego sto mi je radosti donelo.Iz tog negativnog iskustav sam puno toga naucila,ali je lekcija mogla biti za nijansu bezbolnija.Cena je ipak bila previsoka.
 
nikada ni za jednu vezu nisam pomislila da bi bilo bolje da se nije desila. ne znam, nije da su sve bile lepe, neke su bile horor, ali to je upravo to kroz sta je trebalo da prodjem i sto je rezultiralo ovim sto sam danas. ni jedan jedini dan iz neke veze ne bih da se nije desio. sve je imalo svoje razloge, kao i svoje posledice. a posledicama sam zadovoljna, hvala bogu.
a istovremeno, mozda bih izmenjala neka svoja ponasanja...mada, ipak ne...jer to je upravo bilo to, razlog zbog cega su me voleli, ili se ljutili, ili ovo-ono. sad, iz ove perspektive, nista ne bih menjala.
 
Da li ste nekada poželeli da vratite vreme i da vam se recimo neke veze nisu nikada dogodile, drugim rečima, da niste nikada upoznali osobu sa kojom ste bili u vezi jer vas je razočarala,povredila itd....

za neke veze i iskustva sam u prvom trenutku pozelela da mi se nisu desila..cak i za jednu veliku ljubav..ali, kad je prosao onaj prvi trenutak neracionalnosti, onda sam uvek, po pravilu, shvatala da je to bas tako trebalo da se desi, da me je svaka veza, i svaka ljubav oblikovala da budem ovakava kakva sam, mozda takva da se nekome ne dopadam, ali takva da poznajem i volim sebe..mozda ne razumem uvek, ali volim svakako :)
e, sad, drugi je problem sto je nekada taj trenutak "neracionalnosti" trajao godinama :)
 
eh, kad bi postojao vremeplov sigurno bih ispravila jednu moju glupost iz neke davne veze, ali kako ta mogucnost ne postoji ne opterecujem se previse tim i idem dalje gledajuci da ne ponovim istu gresku
 
Dovoljno je reći da bih vremeplov vrlo rado uzela, nažalost. Ima iskustava u mom životu čija je cena bila previsoka, a ono malo što sam naučila sam mogla i mnogo bezbolnije da saznam.
 

Back
Top