mac ili mir...

aiva

Zainteresovan član
Poruka
454
Zasto Isus kaze da donosi mac a ne mir?
Zanima me sta mislite-zasto Isus nije sam nesto napisao i ostavio nam,nego je to prepustio svojim ucenicima(tj nisu sva cetvorica bili njegovi ucenici)?
 
Zasto Isus kaze da donosi mac a ne mir?
Zanima me sta mislite-zasto Isus nije sam nesto napisao i ostavio nam,nego je to prepustio svojim ucenicima(tj nisu sva cetvorica bili njegovi ucenici)?

исус беше светионик, апостоли схватише шта схватише и то препричаваше онима који још мање схватише.
блаженства објашњавају зашто мач, мир је у сиромаштву духом.
 
Zasto Isus kaze da donosi mac a ne mir?
Zanima me sta mislite-zasto Isus nije sam nesto napisao i ostavio nam,nego je to prepustio svojim ucenicima(tj nisu sva cetvorica bili njegovi ucenici)?

More oni nisu ni zhiveli za vreme Hrista ( shto dosta govori ) , nego ako ti je do onih koji nisu zapisivali svoja uchenja , dovati se Sokrata :mrgreen:
 
Zasto Isus kaze da donosi mac a ne mir?
Zanima me sta mislite-zasto Isus nije sam nesto napisao i ostavio nam,nego je to prepustio svojim ucenicima(tj nisu sva cetvorica bili njegovi ucenici)?
Мислим да доноси мач због борбе коју мора да води сваки Хришћанин, прво да савлада самога себе, а затим да сачува Хришћанску веру. Мислим да Исус није ништа сам записао зато да би избегао стварање култа идолопоклонства његовим личним списима. И да се одвоји жито од кукоља. Овако, онај ко верује, добија благодат Светог Духа за познање истине о Богу и вери. А ко не верује, тражи контрадикторности у Светом Писму.
 
исус беше светионик, апостоли схватише шта схватише и то препричаваше онима који још мање схватише.
блаженства објашњавају зашто мач, мир је у сиромаштву духом.

и да допуним, није записивао пошто се не можемо окупати у истој води не користе се исте речи да би се објаснило зазјавалу или мистију или цицамаци или ...
 
и да допуним, није записивао пошто се не можемо окупати у истој води не користе се исте речи да би се објаснило зазјавалу или мистију или цицамаци или ...

Ne verujem da to ima veze sa Zazijavalom. :D
Isus je bio strit performer. Obraćao se živim ljudima pred sobom. Zavodio je njihovu misao i maštu tamo, na licu mesta. Učinak bi bio katastrofalan kada bi neko ladne glave pročitao njegove reči.
I vidimo da su kroz čitavu istoriju od onda na njegove reči reagovali uglavnom autsajderi, izuzev kada je rišćanstvo bilo državna religija, pa bi im se pridruživali oportunisti.

I na kraju, zahvaljujući pisanim, prepisivanim i prekrajanim tekstovima, od jednog finog "Open Source" projekta, nastao je pecaroški komercijalni sistem za ižicavanje gotovine. :confused:
 
„Христос није присталица било којег покрета за мир. Напротив, проповед Му је тако коренито различита од идеја и поступака „оних што постигоше слогу у злу“ (служба Педесетнице) да њима она изгледа – а и јесте – раздеоба и мач: „Нисам дошао дадонесем мир него мач. Јер сам дошао да раставим човека“ (Мат.10,34-35). Дошао је да одвоји трулежност, да је укине. Није дошао да је прокоментарише....“

Архимандрит Василије Гондикакис

Јеванђеље по Матеји, гл.10

32. А који год призна мене пред људима, признаћу и ја њега пред Оцем својим који је на небесима.
33. А ко се одрекне мене пред људима, одрећи ћу се и ја њега пред Оцем својим који је на небесима.

34. Не мислите да сам ја дошао да донесем мир на земљу; нисам дошао да донесем мир него мач.

Лука 12:51, Откр. 6:4


(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

17. И кацигу спасења узмите, и мач Духа, који је ријеч Божија.

12. Јер је ријеч Божија жива и дјелотворна, оштрија од свакога двосјеклога мача, и продире све до раздиобе душе и духа, зглобова и сржи, и суди намјере и помисли срца.

16. И имаше у својој десној руци седам звијезда, и из уста његових излажаше мач оштар с обје стране, и лице његово бјеше као сунце што сија у сили својој.

Откровење Јованово (али нисам сигуран)
 
Ne verujem da to ima veze sa Zazijavalom. :D
Isus je bio strit performer. Obraćao se živim ljudima pred sobom. Zavodio je njihovu misao i maštu tamo, na licu mesta. Učinak bi bio katastrofalan kada bi neko ladne glave pročitao njegove reči.
I vidimo da su kroz čitavu istoriju od onda na njegove reči reagovali uglavnom autsajderi, izuzev kada je rišćanstvo bilo državna religija, pa bi im se pridruživali oportunisti.

I na kraju, zahvaljujući pisanim, prepisivanim i prekrajanim tekstovima, od jednog finog "Open Source" projekta, nastao je pecaroški komercijalni sistem za ižicavanje gotovine. :confused:

Kao sto rece, najuspesniji opstaju... :lol:
 
исус беше светионик, апостоли схватише шта схватише и то препричаваше онима који још мање схватише.
блаженства објашњавају зашто мач, мир је у сиромаштву духом.

Jasno mi je to zašto mač,ali,kako to da je mir u siromaštvu duhom i šta znači biti siromašan duhom?
 

Back
Top