Srbi,slikajte se na vreme !

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Zamrzavanje primanja obara standard
6. novembar 2009. | 17:19 | Izvor: B92
Beograd -- Plate i penzije ostaće na sadašnjem nivou i narednih 17 meseci, a stručnjaci upozoravaju da će ta odluka praćena inflacijom značiti veliki pad standarda građana


Dogovorom sa MMF-om o uštedama u budžetu odlučeno je da i tokom naredne godine budu zamrznute plate i penzije, a potpredsednik Vlade Jovan Krkobabić kaže da će ta odluka ostati na snazi do 1. aprila 2011. godine.

Primanja najstarijih usklađivaće se s kretanjem zarada od 2011. godine, potvrdio je Krkobabić i dodao da je to rezultat poslednjih pregovora sa Međunarodnim monetarnim fondom čime je izbegnuta mogućnost povećanja PDV-a i drugih dažbina.

Međutim, ono što znači zaradu za državu, ne znači isto za prosečnog građanina. Uz platu koja neće rasti naredne godine, građanin Srbije biće dodatno opterećen novim poskupljenima.

Za sada se zna da će sigurno poskupeti struja, a inflacija se očekuje na ovogodišnjem nivou. Sve to pokazuje da će sigurno doći do pada standarda stanovništva, kaže direktor Zavoda za statistiku Dragan Vukmirović.

On kaže da će rezultati o padu standarda biti poynati tek sledeće godine, kada budu vršene analize, ali dodaje da je jasno da će se pad standarda najviše osetiti kod najsiromašnijih kategorija stanovništva i onih koji budu ostali bez posla.

Ekonomisti takođe nisu optimisti da bi sledeće godine, bar što se standarda građana tiče, moglo da dođe do bilo kakvog poboljšanja, pa tako, Miroslav Prokopijević očekuje i težu 2010. nego što je bila 2009. godina.


On kaže da je pitanje da li će to uopšte biti ostvareno jer se radi o velikom broju birača i dodaje da ne bi bilo prvi put da se tako nešto obećava a da do toga ne dođe.

Uz prosečnu beogradsku zaradu od skoro 39 hiljada dinara, žitelj glavnog grada jedva pokrije potrošačku korpu tešku oko 36 hiljada dinara, pa mnogi i dalje na mišiće preguraju mesec.

Petar Bogosavljević, predsednik Pokreta potrošača Beograda, očekuje da će sledeće godine još više opasti kupovna moć stanovništva jer će cene robe i usluga i dalje rasti u skladu s rastom evra. „Potrošači će smanjiti potrošnju onoga čege se mogu odreći, što će dovesti i do pada proizvodnje te robe” kaže on i dodaje da će to uticati na to da će se više kupovati jeftinija roba.

Kada dođe 1. april 2011. godine i odmrznu se plate i penzije iz vlade je najavljeno da će prosečna penzija pratiti rast prosečne zarade do nivoa od 70 odsto. To teorijski znači da, ukoliko privredni rast bude takav da omogući veći rast zarada, prosečna penzija, koja je sada nominalno 63 odsto prosečne zarade, neće rasti preko nivoa od 70 odsto prosečne zarade.

Inače, prema istraživanju Udruženja potrošača ove, a to se očekuje i sledeće godine, građani u Srbiji najpre će odustati od kupovine obuće i odeće, bele tehnike, nameštaja, tepiha i kućnih aparata.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=11&dd=06&nav_id=391044

Ne moramo da brinemo,Vlada i tajkuni će nas opljačkati do koske a cene uvoznih proizvoda van granica Srbije će stajati dok nas ovde budu pljačkali.
 
Ne moramo da brinemo,Vlada i tajkuni će nas opljačkati do koske a cene uvoznih proizvoda van granica Srbije će stajati dok nas ovde budu pljačkali.

Србија постаје хорор гори од најцрње холивудске продукције тог жанра.

ССП, опустошио привреду, буџет и не постоји сем у свом називу, кредити и задужења толики да се не зна који ће их генерација ако нас уопште буде, отплаћивати.

Али зато смо једина држава на свету којој динар расте у односу на евро :roll:, сад ће да нас усреће белим шенгеном :roll: коначно добијамо још једну самосталну држ. пардон покрајину, :roll:, а тек кад дочекамо и тај дан
Kada dođe 1. april 2011. godine i odmrznu se plate i penzije
спашавај се ко може од среће и милине!
 
Sasvim tacno, zamrzavanje do 1.4.2011. ... samo za drzavne firme i ustanove. Privatnike niko ne ogranicava nizasta.
Pa kome ne odgovara zamrznuta drzavna plata, neka se mrdne pa nek ode u privatnu firmu i neka pokaze da vredi... ako ima sta da pokaze, naravno.

Sto znaci da izbori nece biti bar do maja 2011te ;)

Jedino ako neko uhvati ove za Hag, pa nam se i Holandjani osmehnu, onda mogu da budu i pre.


p.s. penzioneri su vec ugrozenija kategorija... ali njih sprecava nas sastav stanovnistva... previse starih, premalo mladjih
 
Ti si bas neka "suva inteligencija", a?

Gde si se dosad krio?:eek:

Nije stvar do samo plata, nego do penzija, a ako cemo pravo i privatnici propadaju i nemas vise kod privatnika sta da se "dokazujes", nemoj da mislis da privatnici nece da smanje plate po potrebi. Oni to vec rade!

Svasta!
 
Tu sam ja vec neko vreme... ali je ovde mnogo bucno pa nisam stalno prisutan. Svi se deru, pisu krupnim slovima, pozivaju se na nepogresivost, nedodirljivost, ne slusaju nikoga...

Nase plate nisu sredili privatnici. Oni imaju interes da imaju profit i to je prirodno. Plate su namestili oni koji su prihvatili da rade za 12000 ili 14000... u Beogradu, gde su to stvarno smesne pare.

I ne ocekujem od drzave nista. A penzije ce tek da se smanje... Cujem neka suskanja da ce npr. u Sloveniji da padnu na 120 evra... To nije previse ni za nas, a kamoli za njih. Ceka i nas isto.
Prvo nesto bude u Nemackoj, pa malo posle u Sloveniji... Hrvatskoj.. pa kod nas. Vremeplov, besplatan a pouzdan ;)
 
Tu sam ja vec neko vreme... ali je ovde mnogo bucno pa nisam stalno prisutan. Svi se deru, pisu krupnim slovima, pozivaju se na nepogresivost, nedodirljivost, ne slusaju nikoga...

Nase plate nisu sredili privatnici. Oni imaju interes da imaju profit i to je prirodno. Plate su namestili oni koji su prihvatili da rade za 12000 ili 14000... u Beogradu, gde su to stvarno smesne pare.

I ne ocekujem od drzave nista. A penzije ce tek da se smanje... Cujem neka suskanja da ce npr. u Sloveniji da padnu na 120 evra... To nije previse ni za nas, a kamoli za njih. Ceka i nas isto.
Prvo nesto bude u Nemackoj, pa malo posle u Sloveniji... Hrvatskoj.. pa kod nas. Vremeplov, besplatan a pouzdan ;)

Sve sto imam da kazem na ova naklapanja to je - mozda se "deru" tebe kad "procitaju"!
 
Verovatno zato sto umes i volis da nerviras coveka...takvi kao ti imaju debele zivce i kozu.

Ne znam cime... ne trudim se... Al eto, nekako ne uspevam u jednoj stvari: clan ovog foruma, Tihi, na vise tema stalno spominje DS ovo, DS ono, Tadic ovo, Tadic ono, i malo je reci da ih kritikuje.
Onda ja budem radoznao i nekoliko puta kazem da izlozi argumente svoje stranke i opet dobijam DS ovo, DS ono...
I na kraju - nista... Nisam dobio odgovor. Mozda bih ja i glasao drugacije, ali ja argumente ne vidim, spominje se samo stranka na vlasti a SRS, SNS, DSS nijednom...

Ima neko resenje za ovako nesto? Ne zelim 'buku' zelim argumente.
 
Ne znam cime... ne trudim se... Al eto, nekako ne uspevam u jednoj stvari: clan ovog foruma, Tihi, na vise tema stalno spominje DS ovo, DS ono, Tadic ovo, Tadic ono, i malo je reci da ih kritikuje.
Onda ja budem radoznao i nekoliko puta kazem da izlozi argumente svoje stranke i opet dobijam DS ovo, DS ono...
I na kraju - nista... Nisam dobio odgovor. Mozda bih ja i glasao drugacije, ali ja argumente ne vidim, spominje se samo stranka na vlasti a SRS, SNS, DSS nijednom...

Ima neko resenje za ovako nesto? Ne zelim 'buku' zelim argumente.

A ti si jadan, "naivan k'o ovcica", pa na forumu kao trazis "argumente"? To ce da te opredeli, a? Nije - nego!
 
Zato sto ne gledam televiziju mnogo, nesto malo tek citam novine. A na tv ionako politicari samo budu, oni pricaju kojesta.
Mislio sam da mogu 'uzivo'... od obicnih ljudi da cujem ponesto bar korisno... ali izgleda se varam.


Pa gledaj TV umesto evo ovih pola sata bar sto si potrosio, citaj novine (mada i to mnogo ne pomaze), jer, varas se, ovo nije "uzivo".
Dovoljno je da se prosetas sporednim ulicama i kvartovima grada pa da vidis kako ljudi zaista zive.
Kakv forum, kakvi bakraci!
 
Pa gledaj TV umesto evo ovih pola sata bar sto si potrosio, citaj novine (mada i to mnogo ne pomaze), jer, varas se, ovo nije "uzivo".
Dovoljno je da se prosetas sporednim ulicama i kvartovima grada pa da vidis kako ljudi zaista zive.
Kakv forum, kakvi bakraci!

Ljudi zive fenomenalno kako su zivotarili pod miloševićem i radikalima 90tih godina, prosto da ne poverujes kako se sve ipak menja ali polako... Naravno, nema vise sverca :sad2:
 
Ljudi zive fenomenalno kako su zivotarili pod miloševićem i radikalima 90tih godina, prosto da ne poverujes kako se sve ipak menja ali polako... Naravno, nema vise sverca :sad2:

Tvoji su "zakljucci" nadaleko poznati i vec spadaju u antologiju.

Ima raznih... Ima i bespomocnih ali postoji i 'silikonska dolina'...

Dorcol je centar.

I ko je uopste govorio o bespomocnima?
 
Tacno, Dorcol je centar... i pozdravi sa Dorcola :)

Pespomocni (po finansijama) cesce mogu da se vide po periferiji, nego u samom centru gde se dosta njih sepuri, obicno onim sto nisu sami zaradili.

Pa upravo ti zato kazem - prosetaj se po periferiji.

Danas su svi vecu gradovi i u Srbiji koncipirani tako da nazalost, u centru samo mozes da vidis 'sjaj i neponovljivi sarm burzoazije".:bljak:
 
Pa upravo ti zato kazem - prosetaj se po periferiji.

Danas su svi vecu gradovi i u Srbiji koncipirani tako da nazalost, u centru samo mozes da vidis 'sjaj i neponovljivi sarm burzoazije".

Iskreno, nemam nista protiv burzoazije. Imam vec ponesto protiv poravnavanja koje je napravljeno 45te...

Ostale gradove ne poznajem toliko. Mogu za Beograd da kazem da ima delova koji se vrlo brzo i obimno grade i menjaju, a ima delova i gde sve stoji, gde ni struje nema...

Zavisi kome se covek prikljuci. Onima koji vise pricaju ili onima koji vise rade.
Kaze narod - ko radi taj i gresi (ali ipak radi nesto). A mi bi da treniramo bezgresnost... ili sta?

Necu da solim pamet za npr. Kragujevac kakav treba da bude, a ne ocekujem ni da npr. Kragujevcani sole pamet meni za Bg :)
 
Iskreno, nemam nista protiv burzoazije. Imam vec ponesto protiv poravnavanja koje je napravljeno 45te...

Ostale gradove ne poznajem toliko. Mogu za Beograd da kazem da ima delova koji se vrlo brzo i obimno grade i menjaju, a ima delova i gde sve stoji, gde ni struje nema...

Zavisi kome se covek prikljuci. Onima koji vise pricaju ili onima koji vise rade.
Kaze narod - ko radi taj i gresi (ali ipak radi nesto). A mi bi da treniramo bezgresnost... ili sta?

Necu da solim pamet za npr. Kragujevac kakav treba da bude, a ne ocekujem ni da npr. Kragujevcani sole pamet meni za Bg :)

Ne razumes poentu teme, a koliko vidim, pretendujes da budes "snob". Takvi me obicno neverovatno guse pa ih izbegavam i u svojoj blizini, a kamoli za sagovornika.
Pogotovu sto se najcesce pokazu praznoglavima.
Sorry, bye.
 

Back
Top