STABILIZATOR ili nešta treće...

waste95

Početnik
Poruka
9
elem,

imam loš napon struje koji varira konstantno. Izmerio sam napon struje kad ono
od 140-200 u samo 5 sekundi ... :think:

dođem do neke PC prodavnice kažem šta mi treba, daju mi UPS - 50€
Dođem kući stavim i nakon 5 sek počne da mi gasi PC :dontunderstand:
i tako u nedogled, kad god se sturja promeni za nekoliko volti, on meni javlja da nema struje i da mora da ugasi PC :dash: , sve dok se nije ispraznio (ona njegova baterija)
Struje je naravno bilo, nego je napon varirao i zbog toga mi je javljao da nema struje.

drugi put odem opet do prodavnice i oni meni kažu da mi treba neki "stabilizator"... :think:
pokažu mi

http://www.itsvet.com/proizvod/apc-performance-pf8vnt3-gr/comp_comp_surgearrest/106/32

...e sad, jel mi to može zaštiti PC od tih varijacija struje, naprimer:
struja je 140V, a on mi izbacuje u PC cca 200V?
ili to služi samo ako je struja jača od 220V pa je on smanji na max 220V ( upaz iz stabilizatora u PC)
jer meni je potrebno nešto što bi mi struju koja varira od 140-220V "peglati " na izlaz iz tog stabilizatora u PC na bar pristonih i stabilnih 180-200V.

Ako neko zna, molim da mi pomogne.
HVALA. :)
 
Ovako, na slepo, stvarno ne znam sta je pametno da te posavetujem, s obzirom na tako velike oscilacije napona... Mnogi i dalje kazu da nema nista bolje od onih starih stabilizatora koji su se koristili za crno-bele televizore...

Kvalitetniji UPS bi to trebao da odradi... Imao sam priliku da to isprobam na delu... Nisam merio napon, ali na Kosovu ljudi imaju bas problema sa strujom... Pored toga sto cesto nestaje, zna i napon da padne... I UPS zavrsava posao... E, sada, pitanje je ako je tebi napon dugo na 140 V... Pitanje kako se tada UPS ponasa na duge staze... A bacati neke velike pare a da nema koristi, nije cilj...

Mozda ti je najbolje da vidis sa nekim koga znas a ima neki bolji UPS ili stabilizator da ti da na dan dva da probas... Ili da se dogovoris sa ljudim gde kupujes da dodju i oni i da testiraju... Pa ako ima smisla da kupis, ako nema, da ne bacas pare na to...

Postoji jos jedan problem... Kada su u pitanju losiji UPS-ovi, obicno se na njih prikljucuje samo napajanje... A monitor, stampac, zvucnici i sve ostalo ne ide na UPS, da bi sto duze drzao... Ti zbog stabilnosti rada moras sve to da prikljucis na UPS, sto je jos jedan problem...
 
Poslednja izmena:
Ako je napon od 140V traje recimo 10min. da bi komp radio mora da se akumulira struja koja ce se tih 10 min. trositi.
To bi UPS trebao da radi... a zasto kod tebe nece, kada taj min. napon sigurno traje manje od 10min..... to moras pitati one koji su ti prodali.

Druga varijanta je da odes kod nekog elektrotehnicara koji nemora da zna nista o racunarima ali da zna kako da akumulira sturuju i odrzi konstantan napon od 210-220V.
 

Back
Top