Civilno služenje vojnog roka - objašnjenje

e-job

Početnik
Poruka
13
Izvršenje vojne obaveze u civilnoj službi, kao i prava i obaveze lica koja se upućuju u civilnu službu od 5. novembra 2009. godine uređeno je Zakonom o civilnoj službi koji je donela Narodna skupština Republike Srbije na Prvoj sednici Drugog redovnog zasedanja u 2009. godini od 26. oktobra 2009. godine.
Zakon o civilnoj službi objavljen je u "Službenom glasniku RS", broj 88/09 od 28.10.2009. godine i stupio je na snagu 5. novembra 2009. godine.

Detaljnije na:

http://www.cekos.rs/index.php?page=2471
 
А добију тамо и алтернативно наоружање
...
http://2.***************/_Ssgin4KbSo0/SIinDPEDXYI/AAAAAAAAAOA/3DQrD-haJe4/s400/Cleaning%2Btools.jpg

А у каквој су вези цивил и наоружање? Овакав вид служења је друштвено корисни рад, и не видим проблем што се под "наоружањем" подразумевају рукавице, џогер и метла..?
 
jeste ma pametni su ovi lelemudi na civilnom sluzenju , ako kojim slucajem pukne ponovo kod nas ima nas da pozovu a ovi civili ima da ostanu da nam cuvaju kuce i porodice, jadni mi onda , sve to ako dodje do toga u prvr borbene redove, makar ce da odvlace paznju da vojnici mogu da dejstvuju , a i pazite ovako , ja koji sam bio na regularnom sluzenju vojnog roka i na ratistu meni donosi poziv za vojnu vezbu lik koji je na civilnom sluzenju vojnog roka, kakva drskost, malte je tad leteo niz stepenice , ako drzavi treba vojnika onda nek ove sa civilnog uputi u kasarne i resen problem a ne nnas da ponovo zovu , na sta to lici ????????????????
 
jeste ma pametni su ovi lelemudi na civilnom sluzenju , ako kojim slucajem pukne ponovo kod nas ima nas da pozovu a ovi civili ima da ostanu da nam cuvaju kuce i porodice, jadni mi onda , sve to ako dodje do toga u prvr borbene redove, makar ce da odvlace paznju da vojnici mogu da dejstvuju , a i pazite ovako , ja koji sam bio na regularnom sluzenju vojnog roka i na ratistu meni donosi poziv za vojnu vezbu lik koji je na civilnom sluzenju vojnog roka, kakva drskost, malte je tad leteo niz stepenice , ako drzavi treba vojnika onda nek ove sa civilnog uputi u kasarne i resen problem a ne nnas da ponovo zovu , na sta to lici ????????????????

Trebao si tog sto ti je doneo poziv da omlatis ko majmuna
 
]jeste ma pametni su ovi lelemudi na civilnom sluzenju[/B] , ako kojim slucajem pukne ponovo kod nas ima nas da pozovu a ovi civili ima da ostanu da nam cuvaju kuce i porodice, jadni mi onda , sve to ako dodje do toga u prvr borbene redove, makar ce da odvlace paznju da vojnici mogu da dejstvuju , a i pazite ovako , ja koji sam bio na regularnom sluzenju vojnog roka i na ratistu meni donosi poziv za vojnu vezbu lik koji je na civilnom sluzenju vojnog roka, kakva drskost, malte je tad leteo niz stepenice , ako drzavi treba vojnika onda nek ove sa civilnog uputi u kasarne i resen problem a ne nnas da ponovo zovu , na sta to lici ????????????????

Јел се ти то жалиш или хвалиш? Држава је понудила људима да бирају, не видим разлог за нечији гнев, ако се човек одлучи за служење у цивилу...

Замисли каква дрскост човека који извршава своје задатке? :dash:
 
Ja sam to i rekla za vojsku sa oruzjem. Podrzavam civilno (naravno, ko ima prave razloge, a ne neke lelemude, koji zuzimaju mesto ozbiljnim ljudima)

Vojska treba da traje godinu dana za muskarce i to iskljucivo pod oruzjem ili ko ne voli pusku onda neka ide u pozadince tj u kuhinju i sl.
Da 6 meseci traje obuka i da se samo time bavi a drugih 6 da se bavi odrzavanjem tehnike i kasarne.
A civilni vojni rok bi uveo za zene u trajanju od 6 meseci da rade po obdanistima,bolnicama,starackim domovima ...i sl.

Naravno svima bi to bio racunato i kao beneficirani radni staz. Plus oni sto su sluzili civilno morali bi jos 6 meseci da sluze ko ljudi vojsku a i oni koji su je izbegli da sluze ful rok bez obzira imali 25..35...45....godina.
 
Јел се ти то жалиш или хвалиш? Држава је понудила људима да бирају, не видим разлог за нечији гнев, ако се човек одлучи за служење у цивилу...

Замисли каква дрскост човека који извршава своје задатке? :dash:

Koje zadatke??? Zato sto je on i njemu slicni pickica mora neko ko je svoje odsluzio posteno ko covek da ide u rezervu i daje strazu na primer zato sto taj pederko je zauzet blejanjem u obdanistu nekom.,

A naravno drzava je kriva to stoji...tj DOS-ovska vlast koja je unistila vojsku. Ne nazivaju dzabe taj DOS NATO pesadijom.
 
Јел се ти то жалиш или хвалиш? Држава је понудила људима да бирају, не видим разлог за нечији гнев, ако се човек одлучи за служење у цивилу...

Замисли каква дрскост човека који извршава своје задатке? :dash:

A zadatak mu je da deli racune za infostan.:(
 
Koje zadatke??? Zato sto je on i njemu slicni pickica mora neko ko je svoje odsluzio posteno ko covek da ide u rezervu i daje strazu na primer zato sto taj pederko je zauzet blejanjem u obdanistu nekom.,

A naravno drzava je kriva to stoji...tj DOS-ovska vlast koja je unistila vojsku

Па јел он крив или онај који га је послао да однесе позив?


(много нам јака војска) :mrgreen:
 
Читам, и слатко се смејем ...

Код мене у ЈКП имам "војску" на цивилном служењу ... :per::per::per:

Е, морам признати да имају "специјалан третман" ... :per::per::per:

Не одвајају се од крампа, лопате, метле ... Ујутру им направим смотру, паузу имају 1/2 сата и вала копају више него што би копали за три редовна војна рока ...:hahaha::hahaha::hahaha:
Ако ће цивилно, вала ће да га одраде, да га искијају, пропиште ...:evil::evil::evil:
У просеку, од сваке класе половина побегне у касарну ... :per::per::per:
А ја им пишем карактеристике ...:per::per::per:

Ако имате неког добровољца, слободно га пошаљите ....:super::super::super:
 

Back
Top