Prosečna plata u EU u Bugarskoj u privatnim firmama 182 evra

Average monthly salaries in Bulgaria by sector (2004)
Sector Average Salary (EURO)
Public sector Private Sector
Financial services 527 358
Production of raw materials 312 220
Energy, gas and water production and distribution 307 292
Processing industry 246 148
State administration 240 -
Automotive, household appliances and trade 225 128
Transportation, warehousing and communication 220 199
Healthcare and social activities 194 118
Education 179 256
Construction 169 133
Real estate and business services 179 148
Agriculture, wood and fisheries 159 107
Hotels and restaurants 148 100
Other services 107 153
Average Salary 229 182
 
Da je tolika i sada, u 2009. ništa ne bi bilo čudno, jer Bugarska nije ni zaslužila da uđe u EU... kao što ni mi još uvek ne zaslužujemo.

Zavisi kako je ko shvatio.
Bugari su, inače, poznati kao veliki radnici, možda čak i od nas veći (hiperbolično rečeno), tako da mi nije jasno kako ih je taj raj zaobišao.

У покушају да одбраниш еу, само испадаш патетичан.
 
Je l' si ti beše onaj što je postavio temu o 5 miliona siromašnih u Srbiji?

Све су ЕУропеЈци патетичнији. Није реч о раду, него о тако мизерним платама да се не може преживи. Али има решење, ЕУропеЈске органе у Србији продамо шиптарији и добијемо добар новац.
 
Zavisi kako je ko shvatio.
Bugari su, inače, poznati kao veliki radnici, možda čak i od nas veći (hiperbolično rečeno), tako da mi nije jasno kako ih je taj raj zaobišao.

Ni jedan narod nije ni lenj,ni vredan , sam po sebi...
I srbi nisu nikakav ekstrem... To je prosto zatvoren ciklus,i nema tu sada ''prevlacenja kapitala'' vec i ono malo kapitala koji postoji, ide u jake drzave EU, prevashodno u nemacku.
 
besmisleno da mi raglabamo o tome... nemamo pojma ni šta se u beogradu dešava, a ne u bugarskoj...
to treba neki bugarin da se javi ovde i da kaže da li žive bolje danas u odnosu na nekih 10 godina ranije...

Jes vala.

Nego pre neko vece na HRT-u bila neka emisija pa prikazivali Rumuniju.....Beda ko i uvek tamo. Sve unisteno,upropasteno i ako se nesto proizvodi to rade strane firme a domace sve unistene. Jos prica neki seljak kao ako zeli da podigne neki kredit da bi kupio neke masine za proizvodnju i sl. kamata je 25% dok u onim zapadnim zemljama EU je 2-3% :D i kako im se ne isplati nikakve kredite da uzimaju posto garantovano ih vode u propast
 
a inace pre ulaska u EU, u Bugarskoj je tekao med i mleko.........

Naravno da nije.

U tome i jeste poenta. Ulazak u EU ne znaci nista. A zuta banda ovde propagira da eto krenuce nam kad udjemo u EU. Nikome nije krenulo ulaskom u EU vec biranjem dobre vlasti koja ce znati da vodi zemlju. Posebno nikome ko se zaduzuje kod MMF-a nije nikada krenulo a ni nece mu krenuti.
 
Ma Bugarska i Rumunija danas i pre 20 godina su ko dupe i oko ,dovoljno je samo proci malo tim zemljama i gradovima i pogledati slike od ranije ako se neko nije bio tada ,pa da se vidi ogromna razlika
i to ne samo usled protoka vremena nego i inace , pa u Rumuniju su vozovi 23 vek za ove Veljine i Mrkine
o metrou koji je Sofija napravila u zadnjih 10-15godina , a Beograd verovatno nece za jos toliko da i ne pricam
 
Ma Bugarska i Rumunija danas i pre 20 godina su ko dupe i oko ,dovoljno je samo proci malo tim zemljama i gradovima i pogledati slike od ranije ako se neko nije bio tada ,pa da se vidi ogromna razlika
i to ne samo usled protoka vremena nego i inace , pa u Rumuniju su vozovi 23 vek za ove Veljine i Mrkine
o metrou koji je Sofija napravila u zadnjih 10-15godina , a Beograd verovatno nece za jos toliko da i ne pricam

Pa nije Bugarska usla u EU pre 20 godina vec pre 4-5.
A nema nikakvog poboljsanja nakon ulaska, neki cak kazu naprotiv.
 
pa nije al su im upumpavali gomile para i pre ulaska , recimo auto-put koji ide celom duzinom zemlje od Sofije do mora i dalje ka Turskoj im je EU napravila jos pre 2007. na svakih 50 kilometara stoji tabla sa tim podacima , za metro su takodje dobili poklon donaciju od nekih 500 miliona evra davno pre ulaska u EU
tacno je da tamo nije sjajno bas naprotiv al opet je orgoman napredak ostvaren u odnosu na socijalisticko vreme i to ne zahvaljujuci radu , postenju i vrednoci samih Bugara vec zahvaljuci stranoj pomoci , kombinovanoj sa pritiscima da se koliko toliko dovedu u red ,a naravno da moze uvek bolje ...
ja bi licno bio zadovoljan da i nama daju pre ulaska makar pola od onoga sto su dali Rumunima i Bugarima pa ne moramo ni da postemo clanica
 
pa nije al su im upumpavali gomile para i pre ulaska , recimo auto-put koji ide celom duzinom zemlje od Sofije do mora i dalje ka Turskoj im je EU napravila jos pre 2007. na svakih 50 kilometara stoji tabla sa tim podacima , za metro su takodje dobili poklon donaciju od nekih 500 miliona evra davno pre ulaska u EU
tacno je da tamo nije sjajno bas naprotiv al opet je orgoman napredak ostvaren u odnosu na socijalisticko vreme i to ne zahvaljujuci radu , postenju i vrednoci samih Bugara vec zahvaljuci stranoj pomoci , kombinovanoj sa pritiscima da se koliko toliko dovedu u red ,a naravno da moze uvek bolje ...
ja bi licno bio zadovoljan da i nama daju pre ulaska makar pola od onoga sto su dali Rumunima i Bugarima pa ne moramo ni da postemo clanica

tacno tako :ok:
 

Back
Top