Koji su simptomi upale pluca?

Poruka
4.292
Da li moze da se javi upala pluca bez kasljanja i bez bolova u grudima, ili uvek mora da prethodi spontano kasljanje i bol u grudima? Ako se nakon pet, sest dubokih udisaja jednom javi sviranje iz donjeg dela pluca jel to ima neke veze sa pocetkom upale pluca ili bronhitisa a nema znaci kasljanja i izbacivanje kasljanjem onih ispljuvaka?
 
Da li moze da se javi upala pluca bez kasljanja i bez bolova u grudima, ili uvek mora da prethodi spontano kasljanje i bol u grudima? Ako se nakon pet, sest dubokih udisaja jednom javi sviranje iz donjeg dela pluca jel to ima neke veze sa pocetkom upale pluca ili bronhitisa a nema znaci kasljanja i izbacivanje kasljanjem onih ispljuvaka?
Ne mora ništa od toga da bude tako, niti je obavezna ekspektoracija, niti je auskultacijom uvek moguće dati dijagnozu pneumonije.
 
Da li moze da se javi upala pluca bez kasljanja i bez bolova u grudima, ili uvek mora da prethodi spontano kasljanje i bol u grudima? Ako se nakon pet, sest dubokih udisaja jednom javi sviranje iz donjeg dela pluca jel to ima neke veze sa pocetkom upale pluca ili bronhitisa a nema znaci kasljanja i izbacivanje kasljanjem onih ispljuvaka?

moze, moze recimo da imas samo temperaturu
ovo je retko ali moguce

najbolje se javi lekaru
 
A jel uvek mora tesko disanje da bude simptom vezan za upalu pluca? A jel moze sa temperaturom 37.7 ili manje da bude prethodnica upale pluca, ili uvek mora preko 38?
Ljudsko telo nije mašina serijske proizvodnje, pa da svako isto radi. Isto tako, medicina nije matematika da se bavi nečim po striktnim pravilima bez izuzetaka. Neki simptomi nekada direktno ukazuju na oboljenje, a neki ne, i potrebne su jače dijagnostičke metode od samog pregleda. U medicini retko kad šta 'mora', pa je isto i za temperaturu.

Ako ova pitanja postavljaš da bi pokušao sebi ili drugima da daš dijagnozu, savetujem da to ne radiš! ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam imala dve upale pluca u jednoj godini, oba puta se lecila po mesec dana.

Jednom sa bolom u grudima, drugi put bez bola samo kasalj. A temperatura mi nijednom nije presla 37.5. Sta da ti kazem... :)

A cekaj kazes da je jednom bio kasalj. A jel moze varijanta bez kaslja? I da li kad imas upalu pluca ujedno mora i tesko disanje?

Pa ako je to tako da moze bez ikakvih zajebncija na pocetku kako covek onda da primeti da ima upalu da bi se uopste i obratio lekaru ?
 
A jel uvek mora tesko disanje da bude simptom vezan za upalu pluca? A jel moze sa temperaturom 37.7 ili manje da bude prethodnica upale pluca, ili uvek mora preko 38?

pravo ti kazem ja nisam strucnjak
al sam imala situaciju da sam bez razloga imala temp oko 37 sa nesto pa su doktori gledali da nemam upalu pluca, sto je meni bilo cudno jer nisam imala nijedan drugi simptom, al su mi rekli tada da uopste ne mora da budu svi simpromi prisutni

moze samo da kasljes i da te bole grudi da temp josuvek nemas
da imas samo temp bez nekog kasljanja

kod bolesti nikad nema nekog striktnog pravila

ako se stvarno plasis idi kod opste prakse nek te poslusa pluca i cuce i videce, recice ti

bolje nego mi da nagadjamo ovde

mozda ti nije nije nista, idi utvrdi da se ne sekiras :)
 
A cekaj kazes da je jednom bio kasalj. A jel moze varijanta bez kaslja? I da li kad imas upalu pluca ujedno mora i tesko disanje?

Pa ako je to tako da moze bez ikakvih zajebncija na pocetku kako covek onda da primeti da ima upalu da bi se uopste i obratio lekaru ?

pa bre imaces neki simptom koji ce te naterati da se javis lekaru

ako mislis da imas neke simptome idi kod dr

aj imas jos vremena rade do 7 stici ces, nemoj da sedis i da se sekiras bezveze mozda ti nije nista
 
Ljudi,jel moze neko da mi pomogne? Skoro 2 nedelje imam neki cudan bol u plucima nekad sa leve nekad sa desne strane,sad nzm sta je dal je upala pluca ili sta vec.. Cigare pusim po nekad,jedno vreme sam pusio ko turcin imao sam neke probeme kod kuce,pa sam prestao nisam toliko pusio,sad nzm dal je od toga,a i bradavice su mi se malo povecale ,pa razmisljam dal me od toga nekad bole pluca?A bolovi nisu cesti nego ponekad samo,a kasljo sam jedno vreme ne toliko ,ali u glavnom vise ne kasljem,i kad kasljem nemam krv hvala bogu.A kod doktora strah me da odem ,nikad nisam voleo doktore.Pa jel zna neko sta moze da bude u pitanju?Imam 17 god. Ako neko moze da mi odg bio bio mu veoma zahvalan!
 

Back
Top