Baba devojka vs. raspuštenica

Error

Veoma poznat
Poruka
10.382
Jednom mi je jedna baba rekla da je bolje biti i raspuštenica nego baba devojka, jer ako si baba devojka svi će misliti da imaš neku falinku pa se zato nikad nisi udavala.

Mene je to baš iznerviralo, jer u njenoj glavi nije postojala opcija da ta žena možda nije želela brak, decu ili šta već.

Šta vi mislite, da li je bolje nikad se ne udavati, ako vam nije do toga, ili se udati po svaku cenu da "selo" ne bi pričalo svašta?
 
Nikako se ne treba udavati kad nisi sigurna da sa tom osobom želiš da provedeš svoj život, ili bar dobar deo života. Kad se svidiš nekome, i kad stvarno i iskreno želi pravu vezu, da ne kažem kad je ljubav u pitanju, svidećeš mu se i sa razvodom iza sebe, i u poznim godinama, neudata, pa čak i udata.:) Onaj ko otpočetka ulazi u vezu sa kalkulacijom da nađe popularnu ženu, zgodnu ženu, nevinu ženu, ženu koja može da mu rađa decu, ženu savršene prošlosti, ustvari i ne voli tu konkretnu ženu, već neki svoj ideal savršene žene.
Ako si mislila na to da li se uopšte treba udavati, pa dođe vreme i godine da se i to proba, i kad je veza ok sa obe strane, brak ne bi trebalo da je pokvari.
 
Jednom mi je jedna baba rekla da je bolje biti i raspuštenica nego baba devojka, jer ako si baba devojka svi će misliti da imaš neku falinku pa se zato nikad nisi udavala.

Mene je to baš iznerviralo, jer u njenoj glavi nije postojala opcija da ta žena možda nije želela brak, decu ili šta već.

Šta vi mislite, da li je bolje nikad se ne udavati, ako vam nije do toga, ili se udati po svaku cenu da "selo" ne bi pričalo svašta?
najbolje je uraditi ono sto tebi odgovara
ako ne zelis udaju
a tip si osobe kojem je vazno "sto selo misli", onda se udaj
ako nisi, slobodna si
 
Jednom mi je jedna baba rekla da je bolje biti i raspuštenica nego baba devojka, jer ako si baba devojka svi će misliti da imaš neku falinku pa se zato nikad nisi udavala.

Mene je to baš iznerviralo, jer u njenoj glavi nije postojala opcija da ta žena možda nije želela brak, decu ili šta već.

Šta vi mislite, da li je bolje nikad se ne udavati, ako vam nije do toga, ili se udati po svaku cenu da "selo" ne bi pričalo svašta?

Mislim da bi trebalo da svako radi onako kako mu srce oseća a ne da se okreće na to šta će drugi da kažu.
 
Jednom mi je jedna baba rekla da je bolje biti i raspuštenica nego baba devojka, jer ako si baba devojka svi će misliti da imaš neku falinku pa se zato nikad nisi udavala.

Mene je to baš iznerviralo, jer u njenoj glavi nije postojala opcija da ta žena možda nije želela brak, decu ili šta već.

Šta vi mislite, da li je bolje nikad se ne udavati, ako vam nije do toga, ili se udati po svaku cenu da "selo" ne bi pričalo svašta?
Najbolje razvedene sa visokom alimentacijom, ali mlada da se razvedes.. Pa onda postanes baba devojka :lol: Tj nikad ne trosis svoju alimentaciju sem na sebe :mrgreen:

@ tema: seriozno
Mnoge zene i muskarci narucito pod pritiskom sredine i roditelja (obicno mame koja bi unucice) se vencavaju iako im bas nije do toga. Mislim da valjda nijedan roditelj ne zeli da mu dete bude nesrecno. Ne znam zasto misle da je tolika sreca da im se dete uda/ozeni.
 
Jednom mi je jedna baba rekla da je bolje biti i raspuštenica nego baba devojka, jer ako si baba devojka svi će misliti da imaš neku falinku pa se zato nikad nisi udavala.

Mene je to baš iznerviralo, jer u njenoj glavi nije postojala opcija da ta žena možda nije želela brak, decu ili šta već.

Šta vi mislite, da li je bolje nikad se ne udavati, ako vam nije do toga, ili se udati po svaku cenu da "selo" ne bi pričalo svašta?

нормално
 
u dvadesetim sam tezila da se uklopim u vaspitanje koje sam dobila ako i u neku klasicnu sliku porodice....i bila sam u braku koji je osnovan iz ljubavi 8 godina i bilo je dosta.....nisam ja taj tip ali mi je drago sto sam pokusala i dala sve od sebe....imam dete u kojem uzivam i kome sam posvecena, i sasvim pristojan ljubavni zivot.....to sto sam birala jer sam kao bila zaljubljena nista ne znaci, pa pojma nisam imala s kim imam posla, te mi ni drugi razlozi za brak i nisu losi.....treba probati i potruditi se ali ni sam svoj majstor nije lose....cak naprotiv....:)
 
u dvadesetim sam tezila da se uklopim u vaspitanje koje sam dobila ako i u neku klasicnu sliku porodice....i bila sam u braku koji je osnovan iz ljubavi 8 godina i bilo je dosta.....nisam ja taj tip ali mi je drago sto sam pokusala i dala sve od sebe....imam dete u kojem uzivam i kome sam posvecena, i sasvim pristojan ljubavni zivot.....to sto sam birala jer sam kao bila zaljubljena nista ne znaci, pa pojma nisam imala s kim imam posla, te mi ni drugi razlozi za brak i nisu losi.....treba probati i potruditi se ali ni sam svoj majstor nije lose....cak naprotiv....:)
Da,samo....
Do kada će biti tako?:think:
 
To je jedna od najglupljih stvari koje sam čula u životu, i to ne samo od baba, već i osoba oba pola mlađe generacije:( :confused:

Za mene, ulazak u brak i osnivanje porodice je jedna od najvažnijih, ako ne i najvažnija odluka u životu. Mislim da u to ne treba uletati jer taj i taj misli da nam je vreme za brak. Ako se neko ne oseća spremnim, najgore je siliti ga.

E sad, nekome je baš bitno šta čaršija priča, nekoga ne dotiče. Samo ne znam da li je bolje da te ogovaraju kao usedelicu koju niko neće ili raspuštenicu od koje je pobegao muž?:lol: :think:
 
e, popuje meni baba skoro..... zasto sam upisala faks koji se dugo studira umjesto nesto od 3godine.... jer
kad cu stic da se udam? :neutral:
ne mislim valjda kao mama da se udajem od 29? :neutral:
ko ce me uzet staru/hocu li usidjelica da ostanem/ sve mi se drugarice udale a ja nisam? :neutral:

i tako svako malo.... citav zivot... za x sitnica :neutral:
 
Jednom mi je jedna baba rekla da je bolje biti i raspuštenica nego baba devojka, jer ako si baba devojka svi će misliti da imaš neku falinku pa se zato nikad nisi udavala.

Mene je to baš iznerviralo, jer u njenoj glavi nije postojala opcija da ta žena možda nije želela brak, decu ili šta već.

Šta vi mislite, da li je bolje nikad se ne udavati, ako vam nije do toga, ili se udati po svaku cenu da "selo" ne bi pričalo svašta?

Ako ne nadjem pravu osobu,ili ako budem mislila da nisam zena za brak,da ne zelim to,necu se udati,pa sta god ko pricao.Kako god napravila,uvek ce ljudi pricati ovako ili onako.Ne pada mi napamet da se udajem,samo da ne bi neko pricao,sta to meni fali ako se ne udam..A,niko ne razmatra cinjenicu,koliko se ljudi vencavaju,neki iz "moranja",neki jer im je "vreme",itd.To je veci problem,od baba devojke...Neka svako zivi,kako misli da je ok.Svaciji zivot,njegova stvar.Zivi i pusti druge da zive.
 

Back
Top