Razlika izmedju Winrar-a i Winzip-a?

  • Začetnik teme Aca******
  • Datum pokretanja
Da prvi nesto kazem... Koja je razlika izmedju ova dva programa tacno ti ne znam reci jer sam sa WINRAR-om radio svega nekoliko stvari a nekada se radilo dok je DOS bio aktuelan prije WIn-a sa RAR arhiverom.. Koliko ja znam do sada je jedan od jacih i poznatih programa za pakovanje datoteka i kompresiju istih.. Veoma popularan pored WINZip-a. Ja iskreno uvijek koristim WinZip ali ne bih se dvoumio ni da koristim WINRAR kao ni ARJ jer su svi dobri i urade sto se od njih trazi... Po meni koristi ono sa cim se najbolje snalazis.. Poz.
 
WinRar nesto malo bolje arhivira negoli zip, ali zato je rar kompresija visestruko duza nego zipova. Ta mala prednost ne opravda toliko duze vreme kompresovanja i dekompresovanja fajlova, pa je iz tog razloga bolje praviti zip arhive. Ipak WinRar je bolji i potpuniji program. Takodje podrzava i nastavak dekompresovanja ukoliko je arhiva ostecena na jednom mestu, za razliku od zipa koji proces prekida ukoliko naidje na problem (barem je tako kod verzije 8.1, za 9-ku nisam siguran). Isto tako WinRar poseduje mogucnost popravki arhiva, a sto je najvaznije, vec navedeno, ima mogucnost pravljenja i *.rar i *.zip arhiva sto je velika prednost u odnosu na WinZip.
Sa mogucnoscu windowsa XP da otvara sam zip datoteke, postojanje WinZip-a na disku je postalo nepotrebno, dok je WinRar ipak neophodan alat.
 

Back
Top