Ukinut pritvor Goranu Kneževiću !

Maksim 3

Iskusan
Poruka
5.334
Malopre citam ovu vest na sajtu B92 i pitam se o cemu se ovde u stvaru radi,dali je ovo cista politicka namestaljka ili je Knezevic stvarno clane neke navodne "gradjevinske mafije" ,sta vi mislite o svemu ovome ???:think::think:

Zanimljivo je da su komentari koji su objavljeni na tom sajtu uglavnom, komentari podrske Goranu Knezevicu ,evo samo jedan od njih:

Da bi Zrenjanin imao "gradjevinsku mafiju" morao bi prvo imati i neke gradjevine...zar ne? Ovako ste stvarno smeshni...mislim, daj bre "Zrenjaninska mafija" ...yeah sure....
(Mile Tranzicija, 4. novembar 2009 19:24)

Ne znam ,dali je ovo za Politiku ili Hroniku jer ima elemenata i jednog i drugog ?

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=11&dd=04&nav_category=120&nav_id=390528

Ukinut pritvor Goranu Kneževiću

Bivšem gradonačelniku Zrenjanina Goranu Kneževiću optuženom za malverzacije sa građevinskim zemljištem ukinut je pritvor i on će se braniti sa slobode.

Knežević je negde oko 14 sati izašao iz Okružnog zatvora u Beogradu. Pritvor je ukinut i drugooptuženom Ivanu Deviću. Obrazlažući tu odluku, predsedavajuća veću Maja Kovačević rekla je da više nema zakonskih razloga za njihovo zadržavanje u pritvoru.

Trinaest meseci nakon privođenja, bivši gradonačelnik Zrenjanina Goran Knežević pušten je iz pritvora.

Međutim, on nije slobodan čovek, jer se protiv njega i još 20 njegovih saradnika, u Specijalnom sudu za organizovani kriminal vodi proces zbog sumnje da su učestvovali u malverzacijama s građevinskim zemljištem u Zrenjaninu u periodu od 2006. do 2008. godine.

Pored Kneževića, na slobodi se našao i Ivan Dević nekadašnji koordinator za privredu u opštini Zrenjanin.

Prijatelji i rodbina dočekali su nasmejanog Gorana Kneževića sa ove strane zatvorske kapije.

Odlukom Sudskog veća, koje sudi takozvanoj "građevinskoj mafiji", Kneževiću i Ivanu Deviću ukinut je pritvor.

"Boriću se. Ukidanje pritvora je prvi korak ka zadovoljenju pravde", kratko je rekao Goran Knežević, nakon izlaska iz Okružnog zatvora.

On je ponovio stav da je suđenje politički montiran proces.

U zahtevu za puštanjem iz pritvora, Knežević je rekao da je njegov životni interes da se brani i da obori navode optužnice o takozvanoj "građevinskoj mafiji".

"Ja sam nevin čovek i izjave svih optuženih govore tome u prilog. Radio sam sve ono što bi svaki drugi uspešan gradonačelnik činio. Porodičan sam čovek, otac četvoro dece. Molim vas omogućite mi da odbranu spremim u krugu svoje porodice I skinem ljagu sa svog imena", naveo je Knežević.

Pritvor mu je određen da ne bi uticao na svedoke i dokaze, ili pobegao iz zemlje.

Kneževićev branilac Krsto Bobot kaže da opasnost da će Knežević pobeći apsolutno ne postoji.

“On ostaje pri svemu što je rekao u sudnici, pre svega pri tome da ni na koji način neće opstruisati dalji tok krivičnog postupka”, rekao je Bobot.

Podsetimo, pripadnici takozvane “građevinske mafije” terete se da su zloupotrebili službeni položaj i oštetili budžet za oko 150 miliona dinara.

Suđenje Kneževiću i grupi od još 20 optuženih počelo je 26. oktobra u Posebnom odeljenju Okružnog suda u Beogradu, a svi optuženi osim Kneževića i Devića su se branili sa slobode.

Danas je završeno izjašnjavanje o navodima optužnice, a dokazni postupak počinje 8. decembra.

Knežević i još 20 osoba među kojima su i nekadašnji gradski funkcioneri terete da su udruženi u građevinsku mafiju, zloupotrebom službenog položja oštetili budžet Zrenjanina za više od 150 miliona dinara. Svi optuženi su tokom prošle i ove nedelje negirali navode optužnice.

Knežević je uhapšen 1. oktobra prošle godine, a Specijalno tužilaštvo je šet meseci kasnije, 1. aprila 2009. podiglo optužnicu protiv njega i još 20 osoba.
 
Press
Knežević posle 400 dana pušten: Ovo je moja prva pobeda

Bivši gradonačelnik Zrenjanina i nekadašnji funkcioner DS-a Goran Knežević, optužen za malverzacije sa građevinskim zemljištem, pušten je posle tačno 400 dana provedenih u pritvoru. Knežević je uhapšen 1. oktobra prošle godine, a juče je iz zatvora pušten i Kneževićev saradnik Ivan Dević, bivši koordinator za privredu opštine Zrenjanin.
1
0304-Aleksandar-Jovanovic-1.jpg




Knežević je iz Centralnog zatvora u Bačvanskoj ulici izašao juče oko 13.30 časova. Iako je 13 meseci proveo u pritvoru u zgradi Specijalnog suda, Knežević je prvo prebačen u CZ, gde je razdužio zatvoreničku opremu.
Doček u Zrenjaninu
Ispred zatvora Kneževića su dočekali supruga, ćerka, otac, prijatelji, njegov advokatski tim i veliki broj novinara. U tamnom odelu bez kravate i crnoj jakni Knežević se prvo pozdravio sa porodicom i prijateljima i potom rekao da je njegovim puštanjem iz zatvora „zadovoljen samo prvi deo pravde".
a
DS: Olakšanje i zadovoljstvo
Gradski odbor DS-a u Zrenjaninu izrazio je „iskreno zadovoljstvo i veliko olakšanje" posle odluke o ukidanju pritvora bivšem gradonačelniku Goranu Kneževiću, čime mu je omogućeno da se u daljem toku postupka brani sa slobode.
- Odluka sudskog veća ne samo što je čin dobre volje, nego će doprineti da se na racionalan, mirniji i civilizacijski način dođe do pune istine u postupku koji se vodi protiv Kneževića i ostalih optuženih, što je u interesu svih nas - saopštio je DS.


- Ovo je samo moja prva pobeda, a ubeđen sam da ću sa svojim advokatima dokazati svoju nevinost. Dokazaćemo i ono što tvrdim od samog početka, da je ovo politički proces. Boriću se! Veoma sam uzbuđen i jedva čekam da se posvetim porodici, biće prilike za intervjue - rekao je Knežević pre nego što je ušao u džip „hjundai santa fe", koji ga je čekao ispred zgrade zatvora.
Kneževićeva supruga Sanda nije želela da razgovara sa novinarima, jer je veoma uzbuđena što je njen suprug nakon godinu dana izašao iz pritvora. Goran Knežević odmah je krenuo kući u Zrenjanin, a rodbina, komšije i prijatelji su mu priredili doček u kafiću „Tango", koji se nalazi preko puta zgrade u kojoj Kneževići žive. Prve su ga dočekale ćerke Marija i Tamara, koje se nisu odvajala od njega. Ni Knežević ni njegovi advokati nisu želeli da daju nikakve izjave, a posle kraćeg razgovora sa prijateljima, Knežević je otišao u svoj stan.
Aplauz u sudnici
Među prijateljima koji su ga dočekali bili su predsednik gradskog odbora DS-a i pokrajinski poslanik Bratislav Tomić, Dragan Stanišić, portparol Gradskog odbora DS-a, i nekoliko članova DS-a čiji je Knežević i dalje član.
3
0304-Aleksandar-Jovanovic-2.jpg

Podrška porodice... Kneževića u Zrenjaninu dočekali supruga i ćerke


Sudija Maja Kovačević-Tomić, koja predsedava većem koje sudi Kneževiću i još 21 optuženom u ovom postupku, odluku da bivšeg gradonačelnika Zrenjanina pusti na slobodu donela je posle jučerašnjeg ročišta. U obrazloženju, ona je rekla da više nema zakonskih razloga da Knežević bude zadržan u pritvoru, jer su se svi optuženi izjasnili o optužnici. Ona je dodala da će dokazni postupak u ovom slučaju početi 8. decembra.
Kada je sudija Maja Kovačević saopštila da će Goran Knežević biti pušten na slobodu, galerijom Specijalnog suda, u kojoj su bili smešteni novinari iz Zrenjanina, prolomio se aplauz. Slavlje i aplauzi zrenjaninskih novinara koji prate ovo suđenje bili su tako glasni, da su u jednom momentu i pripadnici obezbeđenja Specijalnog suda došli do novinarske sobe da provere o čemu se radi.


http://pressonline.rs/sr/vesti/vest...400+dana+pušten:+Ovo+je+moja+prva+pobeda.html




Хоће ли пропевати ?
Хоћел се неко још наћи у небраном грожђу?
Можда је неко прерано славио статут ?
Можда ће усвајање дочекати на неком другом месту?
 
Ja postavio ,ali nikog ne zanima pa otisla na drugu stranu...http://forum.krstarica.com/threads/325896

evo sta sam i napisao uz tu vest....

Malopre citam ovu vest na sajtu B92 i pitam se o cemu se ovde u stvaru radi,dali je ovo cista politicka namestaljka ili je Knezevic stvarno clane neke navodne "gradjevinske mafije" ,sta vi mislite o svemu ovome ???

Zanimljivo je da su komentari koji su objavljeni na tom sajtu uglavnom, komentari podrske Goranu Knezevicu ,evo samo jedan od njih:

Da bi Zrenjanin imao "gradjevinsku mafiju" morao bi prvo imati i neke gradjevine...zar ne? Ovako ste stvarno smeshni...mislim, daj bre "Zrenjaninska mafija" ...yeah sure....
(Mile Tranzicija, 4. novembar 2009 19:24)
 
Има већ тема ....
Поставио Максим 3 ...
Чини ми се да је пала на другу страну ....

А да сачекамо шта ће рећи Суд ...
Да је било неког мувања - сигурно јесте,
колико је ту пара у питању никада нећемо сазнати
(јер ће ДС сада далеко боље чувати своје "донаторе")

По мени је то чисто политичка ујдурма !!!
 
pa da i pricao je o nekom sefu gde su partijske pare stajale , mada ce verovatno dalje cutati, jer stranci ne odgovara da se prica odakle se sve uzimaju pare za kampanju,posto je mnogo sefova i fondova u pitanju i u pokrajni , republici , gradovima ,opstinama ... a i njemu je vazno da je napolju
tako da ce biti verovatno pojeo Vuk magarca , mada ko zna ...
 
Донатори свих артија смо ми ,нико њима није дао СВОЈЕ паре него узо наше па дао део њима

Ајд сад, али поштено ...

Колико пута ти се десило да ти дођу из неке странке, било које и траже "донацију" за неку своју активност ???
А за узврат ти обећају послове, протекцију, заштиту од инспекција и ко зна шта још ....
Даш им ТВОЈЕ паре ...
Не наше, већ оно што си зарадио,
и надаш се да ћеш за узврат добити оно што су ти обећали ...
А ако не даш,
свестан си да се излажеш ризику да можеш имати разноврсних проблема, почев од инспекција, па на даље ...
 
Ајд сад, али поштено ...

Колико пута ти се десило да ти дођу из неке странке, било које и траже "донацију" за неку своју активност ???
А за узврат ти обећају послове, протекцију, заштиту од инспекција и ко зна шта још ....
Даш им ТВОЈЕ паре ...
Не наше, већ оно што си зарадио,
и надаш се да ћеш за узврат добити оно што су ти обећали ...
А ако не даш,
свестан си да се излажеш ризику да можеш имати разноврсних проблема, почев од инспекција, па на даље ...

Видиш Маркоме ,ту је сав мој проблем ја им недам и играм поштено ал много је тешко тако,
Другачије овде функционше направе неком посао са много зараде и деле зараду
значи наше а не поштено зарађене паре
 
u pravu si ti ,al mu je bolje da i syebane karijere bude napolju nego da se uskurci pa da robija,a vec ga je Dulic pre par meseci posredno upozoravao da ga drze u saci , al kao sto rekoh sve je moguce

kakav je onda to Tadic sportista kada prvo udara na brata sportistu? :( Sportisti u ovoj zemlji treba izuzeti iz zakona, ipak smo mi 'Sportska Nacija', kako kaze BoTa.....
 

Back
Top