PMS i vashe muke...

PinaColada:)

Zainteresovan član
Poruka
172
Da li i vas muchi premenstrualni sindrom?? Tj. onaj bljak osecaj pre nego shto bi trebalo da dobijete? Meni otprilike nedelju dana pre nego shto treba da dobijem pochnu da rastu i da me bole grudi,par dana pre mi se jako naduje stomak i ponekad imam dijareju i jaaaaaaaaako puno se znojim. A shto se psihichkih simptoma tiche jako sam nervozna,anksiozna,rasejana i slichno. A vi?
 
dan pred dobijanje osjetim grceve, kupim uloske, sledeceg dana dobijem
ende :)
tj ne bas ende, traje punih sedam dana

jedino tog prvog dana zna da bude neprijatno, ali ako sam u pokretu ili vjezbam, brzo prestane
tablete protiv bolova ne pijem
 
јој ја сам пре порођаја имала танталове муке првог дана менструације:(
повраћала сам често, стомак би ме јааааако ал знаш како јако болео да сам морала да попијем бруфен (иако сам избегавала, трпела сам болове) и тек кад не бих могла да издржим више попила бих бруфен, који бих повратила,....често сам авршавала на хитној да примим инекцију против болова....стварно страшно...:(првог дана менструације сам проклињала што сам женско..другог дана је већ било лакше....
но била сам код неке женске гинеколога која је била тааако нељубазна :dash: напљувала ме ко да сам ја крива што имам болне менструације истерала ме из ординације и осудила да на конто ње хоћу оправдање за изостанак из школе....због тог инцидента дуго се нисам усуђивала да приђем ближе гинеколозима
елем болне менструације су трајале до првог порођаја (тек кад сам се удала, одн преселила у други град и променила лекара постао ми је јасан узрок мојих болних менструација.....то је био доброћудни миом на материци који је у току трудноће изчезао, отишао у току порођаја бем ли га углавном мене од тад не боли стомак у ток менстр.....е једино знам мало да будем нервозна, ал ретко и јако мало.....ех а кад се само сетим:(
 
Ja uopste nemam bubuljice:mrgreen:...lice mi je jako cisto...ali zato pred menstruaciju uzas boziji:evil:!!!strasno!Imam jake bolove i cim ne popijem brufen krecem da povracam nije mi dobro:(...toliko se izmrcvarim da prespavam ostatak dana... kada dobijem ne idem dva dana u skolu:neutral:...a kod ginekologa se plasim da idem...mozda zvuci glupo ali sta cu:rumenko::rumenko::rumenko:...
 
Ja npr. nemam probleme sa bolovima i grchevima ali shto se tiche bubuljica,masne kozhe i kose,znojenja i slichno,hocu da poludim!! Ja znam inache jednu devojku koja je tako dugo imala probleme sa bolovima,grchevima i slichno i odlazila je stalno kod gin. ona joj je prepisivala analgetike,kao nije ti nishta a onda je jedan dan zavrshila onesveshcena pa su je odveli u hitnu i otkrili da ime neke "zlocudne" ciste na jajnicima i posle toga joj je 20% smanjena plodnost! :eek:
 
Ja moram pocheti da pijem pilule za kontracepciju jer me ovo bash nervira!
NAZHALOST morala sam da popijem postinor pre jedno mesec dana(prvi put u zhivotu) i sad mi menstruacija kasni vec 11 dana!!! Radila sam beta HCG i koncentracija je ispod 1(nisam trudna) ali jedno nedelju dana vec ne smem da pipnem grudi od bolova,juche i prekjuche sam preplakala ceo dan koliko sam neraspolozhena a lice mi je kao da je vulkan eksplodirao(inache mi je bash chisto lice)!
 
Neuračunljiva, hipersenzibilna i vredna u pm (generalke u kući padaju baš tih dana) :lol:... a do pre 3-4 godine nisam osećala "blagodeti" pms-a... :aha:

Potpuno isto jos na to se dodaje i ogromna kolicina hrane koju unosim osecajuci neutoljivu glad.
Lekar mi nikad nije dao ni preporucio tablete jer kako kaze ja sam zena koja svojim intelektom moze i mora pobediti te tricarije bez trovanja i navikavanja.
Ili me precenio ili je trazio izgovor da mi ih ne prepise. Verovatno ovo prvo. :(
 
Imam PMS, kako da nemam! :D

Sve ono sto je vecina vas nabrojala: Naduven stomak, grcevi i pre nego sto krene "prava stvar" (tj. to je znak da krece), poneka bubuljica, nekad osecam bolove u nogama... Ali glavno je kako se osecam psihicki!

Dakle, dan pre dobijanja hocu da crknem bez neceg slatkog i neopisivo sam nadrkana. Ali neopisivo. Cim krene meca, nadrkanost stane (ali ebi ga, do tada sam se vec posvadjala sa svima :hahaha: )

Takodje moram da pomenem da je jos jedan od simptoma pojacana seksualna zelja (zar to nije malko bioloski nelogicno?) i to ono... bas sam napadna (Mada, mm nece ni da mi pridje jer smo se, jelte, posvadjali pola sata pre toga :rotf: )

I tako...

Ima i MS! Grcevi zestoki (stomak, ledja, guza- just name it), onaj diiivan osecaj da ce sve da procuri na odecu ma sta stavila, apsolutni manjak seksualne zelje... A da li je neko pominjao pustanej golupcica? :per:

Eeeee, bas fina tema. Dodje kao ona rupa, samo se ne obracas nikom konkretno. :hahaha::mrgreen:
 
Ја тек од пре неку годину имам презнојавање ноћу, гладна сам пар дана пред добијање мензиса, и то је све.
Али мислим да је предклимакс, а не ПМС. :sad2:
Иначе, нисам нервозна, све ми је исто, зато кажем да никад нисам знала шта је ПМС.
 

Back
Top