Vaspitanje dece

makimaki

Primećen član
Poruka
543
Bas me nesto zanima. Pre neki dan na nekoj temi sam napisala kako vecina roditelja se stidi da sa svojom decom razgovara o sexu (kada za to dodje vreme), o zastiti i ostalom. Interesuje me vase misljenje o tome da li treba razgovarati sa njima o tome i da li to radite? Hvala!
 
Da, naravno, treba im objasniti sve što pitaju i to pre nego što pođu u školu jer tamo mogu da se naslušaju kojekakvih gluposti koje nemaju blage veze sa mozgom.....
Biser mog sina posle jedne takve epizode:"Nije mi jasno da ima takvih roditelja koji vole da im deca ništa ne znaju!" :roll:
 
Apsolutno da treba razgovarati sa decom o toj temi.Ja imam decaka i devojcicu koji su u pubertetu i veruj mi vrlo otvoreno razgovaramo o svemu pa i o sexu.Te razgovore sam praktikovala jos dok su bili mnogo mladji.
 
apotekarka:
Da, naravno, treba im objasniti sve što pitaju i to pre nego što pođu u školu jer tamo mogu da se naslušaju kojekakvih gluposti koje nemaju blage veze sa mozgom.....
Biser mog sina posle jedne takve epizode:"Nije mi jasno da ima takvih roditelja koji vole da im deca ništa ne znaju!" :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Dete ti je genijalno
 
Mene je moja mama sa 14 godina odvela kod ginekologa na razgovor, a i sama mi je mnogo pricala o tome. Mislim da je uradila pravu stvar, jer sam od nje najvise i naucila.
Tako cu i ja jednog dana:)
 
Naravno da treba. Mene je moja mama ostavila neuku pa sam morala sama da se snalazim :wink: Salim se, super mi je mamicken nego je jednostavno malo zatvoren tip uvek bila.
No zato cu ja svoju cerku dobro informisati, da ne bi slusala raznorazne budalastine okolo i traumirala se.
A moj muz, koji je vodio jedan razbludni zivot sa milion riba, vec preti kako ce cerku da prati kad pocne da izlazi po barovima i kaficima, ne bi li sprecio katastrofu!! Ah kako razlicite arsine imamo za sebe i za svoju decu, to je strasno. Dete inace ima 20 meseci :shock: ... no njegovo geslo je da se treba spremiti na vreme.
Btw, apotekarka, ne znam sto sam utripovala da ti imas dva sina a ne sina i cerku?
 
Btw, apotekarka, ne znam sto sam utripovala da ti imas dva sina a ne sina i cerku?[/quote]

Onda sam i ja istoutripovala, ali mislim da je negde to i napisala. Mrzi me da trazim gde.
 
Apsolutno.
Devojčice uzrasta 5-7 godina su veoma zrele i spremne da prihvate informaciju koja im se prezentuje na pravi način.
Na taj način zatvaramo put za pogrešne informacije koje mogu doći iz okoline i od starije dece.
Naravno da je porodica pravo i prvo mesto u kome dete treba da dobije saznanja o seksu i rađanju ali i rad vaspitača i pedagoga u saradnji sa porodicom i poštovanje granica uzrasta može da ta saznanja zaokruži i dopuni.
 

Back
Top