Vaspitanje dece
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Vaspitanje dece

Primećen član
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Vaspitanje dece

Bas me nesto zanima. Pre neki dan na nekoj temi sam napisala kako vecina roditelja se stidi da sa svojom decom razgovara o sexu (kada za to dodje vreme), o zastiti i ostalom. Interesuje me vase misljenje o tome da li treba razgovarati sa njima o tome i da li to radite? Hvala!

Podrazumevano

Da, naravno, treba im objasniti sve što pitaju i to pre nego što pođu u školu jer tamo mogu da se naslušaju kojekakvih gluposti koje nemaju blage veze sa mozgom.....
    Biser mog sina posle jedne takve epizode:"Nije mi jasno da ima takvih roditelja koji vole da im deca ništa ne znaju!"

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano

Apsolutno da treba razgovarati sa decom o toj temi.Ja imam decaka i devojcicu koji su u pubertetu i veruj mi vrlo otvoreno razgovaramo o svemu pa i o sexu.Te razgovore sam praktikovala jos dok su bili mnogo mladji.

Primećen član
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano

Citat Original postavio apotekarka
    Da, naravno, treba im objasniti sve što pitaju i to pre nego što pođu u školu jer tamo mogu da se naslušaju kojekakvih gluposti koje nemaju blage veze sa mozgom.....
    Biser mog sina posle jedne takve epizode:"Nije mi jasno da ima takvih roditelja koji vole da im deca ništa ne znaju!"
    Dete ti je genijalno

Podrazumevano

Genijalni, genijalno, a sad me tera sa komjutera da bi on igrao igrice a sestra mu čita slikovnicu i ne traži ništa u ovo gluvo doba ...

Aktivan član littlefoot (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Mene je moja mama sa 14 godina odvela kod ginekologa na razgovor, a i sama mi je mnogo pricala o tome. Mislim da je uradila pravu stvar, jer sam od nje najvise i naucila.
    Tako cu i ja jednog dana

Obećava
    Učlanjen
    21.05.2004.
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano

Naravno da treba. Mene je moja mama ostavila neuku pa sam morala sama da se snalazim :wink: Salim se, super mi je mamicken nego je jednostavno malo zatvoren tip uvek bila.
    No zato cu ja svoju cerku dobro informisati, da ne bi slusala raznorazne budalastine okolo i traumirala se.
    A moj muz, koji je vodio jedan razbludni zivot sa milion riba, vec preti kako ce cerku da prati kad pocne da izlazi po barovima i kaficima, ne bi li sprecio katastrofu!! Ah kako razlicite arsine imamo za sebe i za svoju decu, to je strasno. Dete inace ima 20 meseci :shock: ... no njegovo geslo je da se treba spremiti na vreme.
    Btw, apotekarka, ne znam sto sam utripovala da ti imas dva sina a ne sina i cerku?

Queen_
    Guest

Podrazumevano

Btw, apotekarka, ne znam sto sam utripovala da ti imas dva sina a ne sina i cerku?[/quote]

Onda sam i ja istoutripovala, ali mislim da je negde to i napisala. Mrzi me da trazim gde.

Primećen član
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano

Citat Original postavio Queen_
    Btw, apotekarka, ne znam sto sam utripovala da ti imas dva sina a ne sina i cerku?
    Onda sam i ja istoutripovala, ali mislim da je negde to i napisala. Mrzi me da trazim gde.[/quote]I ja isto dok nisam videla fotku.

Početnik
    Učlanjen
    22.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Apsolutno.
    Devojčice uzrasta 5-7 godina su veoma zrele i spremne da prihvate informaciju koja im se prezentuje na pravi način.
    Na taj način zatvaramo put za pogrešne informacije koje mogu doći iz okoline i od starije dece.
    Naravno da je porodica pravo i prvo mesto u kome dete treba da dobije saznanja o seksu i rađanju ali i rad vaspitača i pedagoga u saradnji sa porodicom i poštovanje granica uzrasta može da ta saznanja zaokruži i dopuni.

Slične teme

1. ESTETSKO VASPITANJE COVEKA
    Autor divlja u forumu Filozofija
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 02.07.2006., 00:05
  2. Lepo vaspitanje
    Autor Betty u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 02.11.2005., 18:44
  3. Razlicito vaspitanje
    Autor Petka u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 8