Puder - tečni, kompaktni, mineralni...

Prvi "kremasti" puder tj foundation - MaxFactor, originalno napravljen za filmsku industriju negde oko 1914. Za obicne smrtnike nije bio dostupan do 1937.

Pan Cake - stavljali su ga na lice sa mokrim sundjerom :)

http://1.***************/-m43v1HiaKjQ/T1yXbzdNWII/AAAAAAAAADQ/eBXpU7YuBJM/s400/max+factor.jpg

magad5.jpg


1945-pancake.jpg
 
Poslednja izmena:
I polako verovatno stizu i kod nas CC kreme :lol:

"Naime, uz sve prednosti formule BB kreme (hidratacija, anti-age djelovanje, primer, tekući puder, zaštita od sunca i ujednačavanje tena u jednom), nova generacija BB krema imat će lakšu teksturu i formulu bez ulja, što je odlična vijest za sve one kojima BB kreme nisu odgovarale zbog masne kože lica. Isto tako, CC kreme pružat će veće prekrivanje (sličnije tekućem puderu), bit će obogaćene s više aktivnih sastojaka (poput seruma), pružati višu razinu SPF zaštite i biti dostupne u više nijansi."

Eh.. a ja nisam stigla da probam ni jednu PRAVU azijsku BB kremu...a vec izbacili CC! ;)

cc-krema-chanel.jpg


cc-krema-ifiona.jpg
 
Prvi utisci Max Factor Face Finity 3 In 1 All Day Flawless

ili MaxFactor vs Revlon :D

610_-1_ns_nc_h8tmogwrhxhkgwye47wjdwgncr3bkc.png.jpeg


Ne znam bas koliko jer fer da ovaj puder uporedim sa Revlon Colorstay, koji mi je najbolji do sada, ali sto da ne.... obecavaju isto i mislim da imaju vrlo slicnu cenu, mada ne znam tacno za MaxFactor - nisam platila za njega. E sad... Revlon Colorstay je vrlo specifican puder, mislim da sam vec napisala da se susi extra brzo na kozi i prekrije sve nedostatke: bubuljice, flekice.
Max Factor se sporije susi, sto nije sporo - realno, nego prosecno, kao obicni tecni puderi. Ako slucajno stavis malo vise, imas vremena da lepo razmazes. Dok pricam na telefon na ekranu ponekad ostane malo pudera, sto se kod Revlona nikad ne desava, a kod Max Factora samo malo. Dok recimo dok sam koristila neki Maybelline puder stalno sam morala da brisem ekran. Max Factor se lakse skida. Ja koristim Avon mleko za skidanje sminke, Revlon nikad ne skine potpuno, pa moram da koristim i toner, ali je MaxFactor skinuo. I jedan i drugi imaju lep mat finis, ali ipak ne 100% mat, tako da ne moram da stavljam kameni puder ako ne zelim. Mada ja stavljam na T zonu.
Revlon deluje prirodnije na kozi i lepse pokrije prosirene pore nego MaxFactor, ali i MaxFactor deluje lepo, samo je lakse postici efekat maske sa njim, ako ne pazim.
Nisam trebala da popravljam sminku sinoc, ostao je na mestu celo vreme. Kao korektor funkcionise ok, ali imam jednu bas crvenu flekicu od bubuljice koja se leci, i za to sam morala da koristim Revlon - koji se lakse i lepse nadogradjuje i tako bolje pokriva vece nedostatke.
Pakovanje je kvalitetno/odlicno u staklenoj flasici je sa pumpicom, pumpica daje bas toliko pudera koliko mi treba. Dok recimo Revlon ima najgore pakovanje ikada :)
MaxFactor ima spf 20 zastitu od sunca, Revlon spf 15.

Tako da... mislim da je stvarno dobar puder i zadovoljna sam, ali ipak nije najbolji - sto se tice prekrivanja i dugotrajnosti.
 
Pozdrav damama i na ovoj temi!
Htela sam da se konsultujem ukoliko neka ima iskustva sa BOURJOIS 123 perfect fond de tent puderom?
Navodno ima 3 pigmenta, koji u 3 koraka rešavaju sve nepravilnosti:
1. yellow pigments (for anti-dark circles)
2. mouve pigments (anti-dull complexion)
3. green pigments (anti-redness)

Da li je neka probala i kakvo ima iskustvo? Postojanost, sjaj-mat....?
 
Iako vec dugo izbegavam pudere i dobar deo sminke, jer mi se cine uzasno teskim za kosu- primamise me pohvale za Garnirovu BB kremu, i stvarno je super! Na dnevnom svetlu moram da je isprobam i to je najveci test- da li vuce na narandzasto, hocu li se prosijavati, da li cu imati taj osecaj tezine na licu. Na sobnom svetlu mi se cini kao pun pogodak, mozda i nesto najlepse do sad.Tamna je prilicno, ali nema velikog odstupanja u njoj i boji moje koze.
 
Pozdrav damama i na ovoj temi!
Htela sam da se konsultujem ukoliko neka ima iskustva sa BOURJOIS 123 perfect fond de tent puderom?
Navodno ima 3 pigmenta, koji u 3 koraka rešavaju sve nepravilnosti:
1. yellow pigments (for anti-dark circles)
2. mouve pigments (anti-dull complexion)
3. green pigments (anti-redness)

Da li je neka probala i kakvo ima iskustvo? Postojanost, sjaj-mat....?

U Jasmin parfimerijama možeš pitati za tester tog pudera ako ga možda imaju, meni su jednom pre kupovine dali uzorak da prvo isprobam, baš je Bourjois bio u pitanju, samo ne taj.
 
Iako vec dugo izbegavam pudere i dobar deo sminke, jer mi se cine uzasno teskim za kosu- primamise me pohvale za Garnirovu BB kremu, i stvarno je super! Na dnevnom svetlu moram da je isprobam i to je najveci test- da li vuce na narandzasto, hocu li se prosijavati, da li cu imati taj osecaj tezine na licu. Na sobnom svetlu mi se cini kao pun pogodak, mozda i nesto najlepse do sad.Tamna je prilicno, ali nema velikog odstupanja u njoj i boji moje koze.

Garnier BB je super, ali L'oreal BB je mnogo bolja.
Probala sam i Maybelline BB, ali ova L'orealova je najlakša, najlepša na licu, savršena, ne osećaš da je imaš niti izgledaš našminkana.
Tekstura joj je beličasta, sa "pametnim" plavim zrncima koja pigmentuju kožu tačno prema tvojoj prirodnoj boji tena.
 
Garnier BB krema je previse masna... lice sija. Morala sam stavljati kameni puder posle svakih sat vr... a moja koza nije masna prirodno. Ali je koza postala meksa nakon koriscenja... ipak ne vredi.
Mada su izbacili ovu novu bez ulja, cula sam da je ta bolja.

Loreal definitivno.

Da li ste probale Deborah BB kremu? Videla sam u drogeriji pre nedelju dana, probala ... deluje super..

http://1.***************/-V1bc_5eZCKc/UGBMfiomQAI/AAAAAAAAFa0/OpM61ja5Z_g/s640/deborah+bb+cream.jpg
 
Hmmm... pa ili Lilly ili dm... ne secam se gde sam probala tester ali sam bila samo tamo. Cena je bila negde oko 700-800 din. Ne daje taj mat efekat kao Loreal i vise hidrira. Ali nije ni masan kao Garnier. Deluje skroz prirodno...

Znam, znam.... I ja bih sve i svasta da probam :roll: sve sto je dobro ce da stigne na red jednom. A ostalo su verovatno ukinuli jer nije valjalo ;)
 
Coco, on je 1000+ dinara, oko 1100, čini mi se.

5-u-1 BB Krema ima meku, tečnu gustinu koja omogućava sasvim blago ili intenzivno pokrivanje, bez efekta maske. Samo jedno nanošenje dovoljno je da se postigne prozračan, prirodan izgled.
Hipoalergena krema* nežnog mirisa ljubičice.


Deborah Milano predstavlja novu 5-u-1 BB KREMU, svestranu podlogu za usavršavanje kože sa višestruko delotvornom formulom:

- prvo izglađuje i priprema kožu
- zatim pokriva i minimalizuje nesavršenosti
- izjednačava ten
- hidrira i hrani kožu
- štiti je od UV zračenja i zagađenja

Deborah-BB-krema_238273719.jpg
 

Back
Top