Puder - tečni, kompaktni, mineralni...

tarabica

Domaćin
Poruka
3.750
Da li koristite puder i kakav, tečni, kameni, mineralni...? Koje ste sve pudere koristile? Koji vam je najbolje odgovarao? Kakav tip kože imate?...

Za dnevnu varijantu obično koristim Nivea toniranu kremu, to mi je malo lakše od pudera. Kad se šminkam obavezno stavim puder, sada je to Max Factor Colour Adapt, nijansa 75 Golden. Pošto mi je masna koža, lice uvek počne da mi se sija posle nekog vremena, čak i sa ovim puderom. Jako mi je bleda koža, tako da je ova nijansa možda malo previše tamna za mene, ali 70 Natural mi je opet previše svetla. Nisam primetila da mi konkretno ovaj puder pravi neke probleme na licu, mada sam od mnogih devojaka čula da se žale na Max Factor.
Kompaktne i mineralne pudere nisam koristila, a mineralni bih baš volela da probam, a nikako da se odlučim.:)
 
Da li koristite puder i kakav, tečni, kameni, mineralni...? Koje ste sve pudere koristile? Koji vam je najbolje odgovarao? Kakav tip kože imate?...

Za dnevnu varijantu obično koristim Nivea toniranu kremu, to mi je malo lakše od pudera. Kad se šminkam obavezno stavim puder, sada je to Max Factor Colour Adapt, nijansa 75 Golden. Pošto mi je masna koža, lice uvek počne da mi se sija posle nekog vremena, čak i sa ovim puderom. Jako mi je bleda koža, tako da je ova nijansa možda malo previše tamna za mene, ali 70 Natural mi je opet previše svetla. Nisam primetila da mi konkretno ovaj puder pravi neke probleme na licu, mada sam od mnogih devojaka čula da se žale na Max Factor.
Kompaktne i mineralne pudere nisam koristila, a mineralni bih baš volela da probam, a nikako da se odlučim.:)

Ne stavljam puder svakodnevno zato sto imam osetljivu kozu pa tu i tamo hoce da reaguje, da svrbi ponekad, da se zacrveni. Iz tog razloga pudere izbegavam a i Avene krema za osetljivu kozu sa faktorom 50, ona bela, pomalo matira tako da nema potrebe za ujednacavanjem tena.

Kada se sminkam koristim korektor i puder, najcesce stavim kremu pa odozgo transparenti Max Factor u prahu, ako ga nisi koristila preporucila bih ti ga, koza izgleda nezno, vazdusast je, matira a ne vidi se. On se prilagodjava nijansi tena tako da nema brige da li se vide prelazi. Kada imam neko cudo na licu u vidu neke bubuljice koristim kameni Max Factor i za njega vazi sve obrnuto od ovog u prahu. Tezak je, postoje razlicite nijanse i vidi se da sam nasminkana sto ja ne volim. Tecni puder stavljam na lice jako retko, kazali su mi da je on nezgodan za koriscenje zato sto moze da zapusi pore ali imam jedan marke Vichy, ja ne znam francuski ali mozda ga ti znas pa cu ti napisati Aera teint , fond de teint creme satinee on je mnogo dobar, lako se nanosi, lice dodje glatko i nekako ima bas lep odsjaj, koza ga jako brzo upije i cini mi se da se pretvori u prah tj. promeni strukturu, licu daje porculanski efekat dok je moje iskustvo sa tecnim Max Factor puderima takvo da su oni dosta tezi i pomalo krecasti. Doduse ja sam samo probala par njih nisam ih koristila duze tako da je moguce da gresim
 
koristim ga i to svaki dan vec 20 godina...a poslednjih 10 samo korektor na podocnjake ili neku bljucu koja povremeno izadje i puder u prahu. ponekad mi treba malo teza sminka, onda stavim malo tecnog pudera i upijem sjaj puderom u prahu.
Prijatno sam iznenadjena Bourjois 10 hours sleep tecnim puderom, uopste nije opterecujuci
Puder u prahu ne volim mineralni, kupila od histerije 2 i poklonila ih - izgledaju na mom licu kao maska
tako da...Lancome ili Clinique u prahu mi bas bas odgovaraju
 
Koristim tecni puder i probala sam razne. Koza mi je normalna.
Trenutno koristim Bourjois 10 hour sleep effect(boja br 73), i stvarno sam zadovoljna.Kao sto je rekla Mirabel,uopste nije operecujuci a to je meni i najvaznije kod tecnig pudera.Ovaj puder je toliko lagan da nema potrebe za rumenilom preko.
Ne volim da izgledam ko maska.
Imam i neku Lancome toniranu kremu-Clear whitening foundation cream.OK,nije losa.
Rimmel recover (boja br 200) mi je ok takodje.
Nivea mi je mnogo teska i masna.Max Factor Adapt sam odmah prosledila drugarici.Previse mi je jak a i ta boja Natural ide na boju cigle,a ja volim na zuto.
Tecni puder mi je mnogo bitan je koristim samo to i maskaru u svakodnevnom sminkanju.
Mineralne nisam probala,u kamenu kupila i nije za moju kozu nikako.
 
Koristim tecni puder..trenutno je to Rimmel Stay Matte (Ivory). Posto imam masniju T zonu ponekad malo matiram lice sa Artdeco kompakt puderom ili Artdeco mineralnim u prahu.

Uglavnom koristim svetle nijanse (Ivory mi je skoro idealna) i puder mora obavezno da ima zuckasti podton jer ne podnosim kad ide na roze.

Idelan mi je bio MF Facefinity (Natural) ali on se vec dugo ne proizvodi :( Probala sam Loreal Infaliblle, Maybelline Dream Mousse..i jos neke ali nijednim (sem pomenutog MF) nisam bila sasvim zadovoljna.

U sustini mi odgovaraju oil free puderi i pozeljno da budu nekomedogeni (a takvi su u manjini).
 
Poslednja izmena:
Ne stavljam puder svakodnevno zato sto imam osetljivu kozu pa tu i tamo hoce da reaguje, da svrbi ponekad, da se zacrveni. Iz tog razloga pudere izbegavam a i Avene krema za osetljivu kozu sa faktorom 50, ona bela, pomalo matira tako da nema potrebe za ujednacavanjem tena.

Kada se sminkam koristim korektor i puder, najcesce stavim kremu pa odozgo transparenti Max Factor u prahu, ako ga nisi koristila preporucila bih ti ga, koza izgleda nezno, vazdusast je, matira a ne vidi se. On se prilagodjava nijansi tena tako da nema brige da li se vide prelazi. Kada imam neko cudo na licu u vidu neke bubuljice koristim kameni Max Factor i za njega vazi sve obrnuto od ovog u prahu. Tezak je, postoje razlicite nijanse i vidi se da sam nasminkana sto ja ne volim. Tecni puder stavljam na lice jako retko, kazali su mi da je on nezgodan za koriscenje zato sto moze da zapusi pore ali imam jedan marke Vichy, ja ne znam francuski ali mozda ga ti znas pa cu ti napisati Aera teint , fond de teint creme satinee on je mnogo dobar, lako se nanosi, lice dodje glatko i nekako ima bas lep odsjaj, koza ga jako brzo upije i cini mi se da se pretvori u prah tj. promeni strukturu, licu daje porculanski efekat dok je moje iskustvo sa tecnim Max Factor puderima takvo da su oni dosta tezi i pomalo krecasti. Doduse ja sam samo probala par njih nisam ih koristila duze tako da je moguce da gresim

Za Max Factor u prahu se slažem, krala sam ga od mame ranije, lice stvarno izgleda vrlo blago našminkano, a lepo:) Ovaj Vichy koji ti spominješ sam videla u Lilly u Delta City, deluje baš gusto, baš kao tečni puder, a ja sam skapirala da je to tonirana krema i ne uzeh ga:confused:
 
Probala sam tester MF Second Skin, 75 golden. Nijanse su izgleda malo drugačije nego kod Colour Adapt, ova 75 je tamnija. Lepo se stopi na licu posle nekog vremena i manje mi se presijava lice nego sa MF Colour Adapt. Nije baš lagan puder, može da prekrije sitnije nedostatke. Pore se nekako mnogo primećuju, kao i sa ostalim MF tečnim puderima. Deluje nekako grubo na dodir, bar na mojoj koži.
 
Da li koristite puder i kakav, tečni, kameni, mineralni...? Koje ste sve pudere koristile? Koji vam je najbolje odgovarao? Kakav tip kože imate?...

Za dnevnu varijantu obično koristim Nivea toniranu kremu, to mi je malo lakše od pudera. Kad se šminkam obavezno stavim puder, sada je to Max Factor Colour Adapt, nijansa 75 Golden. Pošto mi je masna koža, lice uvek počne da mi se sija posle nekog vremena, čak i sa ovim puderom. Jako mi je bleda koža, tako da je ova nijansa možda malo previše tamna za mene, ali 70 Natural mi je opet previše svetla. Nisam primetila da mi konkretno ovaj puder pravi neke probleme na licu, mada sam od mnogih devojaka čula da se žale na Max Factor.
Kompaktne i mineralne pudere nisam koristila, a mineralni bih baš volela da probam, a nikako da se odlučim.:)

Probaj L' oreal-ov puder u prahu sa mineralima, izvanredan.
 

Back
Top