Linux & divix

  • Začetnik teme ***gaga***
  • Datum pokretanja
Ako je iz sourcea, pogledaj README, INSTALL ili neki slichan fajl. obichno ide sa
./configure
make
su
make install
Ako je rpm paket koristi
# rmp -ivh ime_paketa
Ako je deb koristi naredbu dpkg.
E, sad, mozhe da ima i neki svoj instaler koji je obichna aplikacija koju pustash iz sh-a.

'Ajde daj neshto detaljnije, ako se nisi snashao.

POz
 
RiSK:
Ako je iz sourcea, pogledaj README, INSTALL ili neki slichan fajl. obichno ide sa
./configure
make
su
make install
Ako je rpm paket koristi
# rmp -ivh ime_paketa
Ako je deb koristi naredbu dpkg.
E, sad, mozhe da ima i neki svoj instaler koji je obichna aplikacija koju pustash iz sh-a.

'Ajde daj neshto detaljnije, ako se nisi snashao.

POz

No more, no less :wink:
 
Ljudi ja to niusta ne razumem:juce sam instalirao Linux ,ne znam sta je source,./configure ....
Jel ima tu nesto kao u Win-u samo da kliknem i da instaliram?!!? :( 8) :roll: :twisted:
 
Kazhi koja distibucija, onda daj bar ime toga shto si skinuo. Tako ces dobiti konkretan odgovor.

A ono treba da kucash u shellu da bi instalirao dotichnu stvar.
Inache configure ti je jedna obichna skripta, a source izvorni kod programa.

POz
 
Distribucija je SuSE 9.01,a to sto hocu da instaliram se zove :divx4linux-std-20030428.tar.
U stvari nisam siguran da se tako zove, posto jelte ja vam pisem iz Win-a posto na Linuxu ne znam gde da nadjem drajvere za modem(a kamoli da ih instaliram),a u Win-u ne mogu da otvorim tu extenziju ".tar".Eto to je sto je , pa sad ko moze da pomogne....
 
Tar je obichna arhiva koja mozhe da se otvori WinZip-om.
Raspakuj je negde na hard, i prochitaj README, INSTALL ili kako se vec zove fajl sa objashnjenjima. U principu, najverovatnije treba da udjesh u direktorijum gde je raspakovana arhiva i da ukucash

./configure
make
su root
make install

to ce da ti kompajlira i instalira program.
Koji modem imash?
 

Back
Top