Potpmci NEMANJICA?

Не знам шта се подразумева под "директним потомством", а то се често спомиње.


Iskren da budem, ni ja nisam sasvim siguran, ali dozvolicesh mi da pretpostavim.

Mislim da se tu radi o nechemu u stilu da je unuk sina tvog brata tvoj indirektni potomak.

Sasvim je moguce da greshim, tako da me nemoj drzhati za rech.

Ja sam samo za takvo objashnjenje chuo.
 
@Азатот: да, видиш... могуће да је то у питању. Збуњује ме што често чујем ту фразу у смислу потомства по мушкој линији, што је бесмислено, јер би по томе дедукцијом следило да човек није директни потомак своје мајке, него само оца.
 
Shto se tiche tog objashnjenja, kapiram ja da je sasvim besmisleno, ali i sami pojmovi "direktni potomak" i "indirektni potomak" ipak i pripadaju vishe vremenu u kom bi se takve stvari donekle ochekivale, obzirom na vidnu neravnopravnost medju polovima.


P.S. Shto me podseti na prichu koju mi prijatelj vecheras isprichao o tome da njegova baba nije priznavala uopshte prvo unuche jer je bilo zhensko. Rech je, donekle ochekivano, o Crnogorcima.
 
@Bogi

Kad malo bolje razmislim, chini mi se da bi najbolji primer bio ovaj :

Karadjordje ima unuka. Unuk ozheni sestru tvog dede. Ti si Karadjordjev indirektni potomak.

Opet ti kazhem, nisam siguran. Mota mi se po glavi da sam chitao pre par godina neshto gde je spominjano to objashnjenje, ali nisam obracao mnogo pazhnju. Samo mi se chini da je neshto u vezi udaje, odnosno zhenidbe.
 
И која је ту на крају фора са "Исусовом децом"? Они масонски митови како је Исус имао децу са Маријом Магдаленом, или да није био распет, него да се преселио у Европу где је са женама имао децу? Како неко о томе може да говори озбиљно, мени није јасно.
 
Potomci braće Stefana Nemanje, ako ih još uvijek ima, su Nemanjini indirektni potomci. To sam naveo kao primjer da bi razjasnili pojam indirektnog potomstva. Kada su u pitanju sami Nemanjići, ja sumnjam da je iza njih ostalo potomstvo po muškoj liniji, jer se geneologije i običnih plemićnih porodica iz tog vremena znaju do najsitnijih detalja, a kamoli geneologija jedne kraljevske porodice. Nevjerujem da bi bezbrojnim istoričarima promakla takva "sitnica".
 
Potomci braće Stefana Nemanje, ako ih još uvijek ima, su Nemanjini indirektni potomci. To sam naveo kao primjer da bi razjasnili pojam indirektnog potomstva. Kada su u pitanju sami Nemanjići, ja sumnjam da je iza njih ostalo potomstvo po muškoj liniji, jer se geneologije i običnih plemićnih porodica iz tog vremena znaju do najsitnijih detalja, a kamoli geneologija jedne kraljevske porodice. Nevjerujem da bi bezbrojnim istoričarima promakla takva "sitnica".

Zna se da u muskoj liniji Nemanjici nemaju potomstvo,dok po zenskoj cela aristokratija Evrope vodi poreklo od njih...pa i Karadjordjevici...
 
И не само од њих, него и од свих осталих европских владарских породица. На пример, ко води порекло од Немањића, уједно води порекло и од византијских и бугарских владара, јер су Немањићи (и) њихови потомци.
 
To je tacno...npr. kad sam bio u Rusiji u Kremlju ima crkva koju je izgradio Ivan Grozni u kojoj se nalaze freske i slike srpskih kraljeva...mnogima je bilo cudno i zasto bas srpski kraljevi u ruskoj crkvi,medjutim,mnogi ni ne znaju da Ivan Grozni i sa oceve i sa majcine strane vuce poreklo od Srba...i da ga je vaspitala i odgajila upravo baba Srpkinja koja mu je i ulila postovanje za svoje pretke!
 
За порекло са очеве стране не знам, али баба цара Ивана Грозног је заиста била Српкиња, Банаћанка из породице Јакшић. Кћер Стефана Јакшића, Ана Јакшић, удала се за кнеза глинског Василија Лавовича, и њихова кћер Јелена је мајка Ивана Грозног.

Само, ту треба бити опрезан по питању националног порекла... На исти такав начин за Немањиће можемо рећи да су били све, само не Срби, јер су им мајке биле из владарских и властеоских породица других народа.
 
To jeste,ali ga je bas Ana Jaksic odgajala i od nje je kao mali slusao price o srpskim junacima...

A sa oceve strane isto vuce poreklo od Jelene Dragaš,koja je bila udata za Vizantijskog cara Manuela II Paleologa...ona je inace bila unuka Despota Dejana Dragaša od Kumanova i Teodore Nemanic,cerke Stefana III Uroša Nemanjica i Marije Paleolog koja potice od Mihajla VIII Paleologa,cara Vizantije i Nikeje...

Pravi srpsko-vizantijski miks :)
 
И која је ту на крају фора са "Исусовом децом"? Они масонски митови како је Исус имао децу са Маријом Магдаленом, или да није био распет, него да се преселио у Европу где је са женама имао децу? Како неко о томе може да говори озбиљно, мени није јасно.

Ja i ne mislim da su Nemanjici Isusovi potomci.........a i pitao sam nesto drugo
 
Izvjesni Mojsije Simović Sekulović, koji je prije 17-18 imao u listu "Javnost" kolumnu "Iz srpskih rodoslova", izdavao se za potomka Vuka Brankovića po muškoj liniji. Sad mi je žao što nisam sačuvao "Javnosti" iz tog vremena, jer je u jednom od brojeva i objavio čitav rodoslov svoje porodice, al iznam da je između Vuka i njega bilo dvadesetak generacija. Što se samih Brankovića tiče, dokazano je da su oni potomci Stefana Nemanje, opet po muškoj liniji, i to od njegovog najstarijeg sina Vukana. Prema tome, i dotični Mojsije bi onda bio Nemanjin nasljednik. Možda je baš u tome i poenta. :think:
 
Inace Nemanjici po zenskoj liniji vuku direktno potomstvo od Isusa.

Srbi nijesu porijeklom Sloveni, već su starozavjetno pleme. Naime, svi judejski kraljevi ženili su se djevojkama iz plemena Veniamin (sveštenice), to je bilo spajanje svjetovnog i duhovnog kroz Sveti brak. Srbi su direktni potomci tog plemena po ženskoj liniji. Srpski kraljevi, Nemanjići, znali su svoje porijeklo i imali čak i natprirodne moći, kao što su ih imali i potomci po muškoj liniji, Merovinzi, francuski kraljevi od V do VIII vijeka. I dinastija Petrovića je bila nastavak Isusove ''zlatne loze“. To je časna loza, porodica koja je znala da nosi taj teret na pravi način. Nije to poslednja takva srpska loza, ima ih još i oni su po Evropi. Neću sada da otkrivam ko su, uskoro ću izdati knjigu na kojoj radim već godinama, pa će ljudi moći da proučavaju ovu tematiku, tvrdi, u intervjuu za „Reviju D“, Milan Vidojević, publicista, književnik, novinar i vodeći srpski ekspert za tajna društva. Onim što ćete pročitati u redovima koji slijede vjerovatno ćete biti veoma iznenađeni, ali Vidojević tvrdi da je srpski narod godinama indoktriniran, njegova istorija lažirana i da je dovođen u ćorsokak da ne bi preuzeo biblijsku ulogu koja mu je namijenjena.
Ima li danas na prostorima Crne Gore i Srbije potomaka Isusove „zlatne loze“?

dalje na--->
http://www.revijad.cg.yu/?nivo=3&rubrika=7&datum=2008-05-07&brojms=306&clanak=277
 

Back
Top