Sta je vise primitivno i seljacki metal ili grand?

Dakle?

  • Metalci svakako-ima ih poput kuge u srednjem veku.

  • Grandovci- opasni su, sire se i u navijackim krugovima. Ne mogu ih podneti

  • Podjednako. Smatram da oba sloja ugrozavaju republiku i gradjanske vrline.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Sa jedne strane imamo gomilu likova koji nose neudobne martinke, smrde im noge. opijaju se, pevaju o satani iako nemaju blage veze sa time uopste. Na kraju krajeva su obicno konformisti idu u skoli itd, dakle najobicnija deca
Sa druge strane imamo SToju, Seku Aleksic, pevaju o avanturama seoske pesme itd.
STa vi mislite koji od ova dva pokreta su vise primitivni i vise isfolirani?
1482985e_0_uDkYB.jpg

ovo dvoje koje drze ove znakove satane, i time zasluzuju spaljivanje na lomaci, jer propagiraju stvari za koje nisu ni svesni. Doduse naravno daleko od toga da se pridrzivaju bezopasni su skroz. Samo imaju probleme
ili recmo ova sto jedno 99 posto slusa grand, i voli tu vrstu muzike
1293771gskxax.jpg

Na prvi pogled izgleda da je sve ok, ali je poznato da je ta kultura dekadencija i urusava moral. U tom svetu se vise cene novac i tako to radije nego neka druga nacela. Takodje "grandovci" su uglavnom mnogo "opasniji" od metalaca
Ali opet ne treba ni zaboraviti na cinjenicu da imamo mnogo vise metalaca ovih dana nego ljudi koji slusaju grand
znaci u pogledu pretnje koje predstavljaju mozemo svesti na kvantitet protiv kvaliteta
Dakle metalaca je vise, a ovi drugi su jaci kao individue
Koje je vase misljenje
 
GRAND ALL THE WAY BABY !

Ozbiljno obe "podkulture" vrve od pozera i budala , samo shto grandovaca ima vishe (bar u mojoj okolini ) , pa stoga vishe pozera i budala :mrgreen: Mada svugde ima bisera ( ovo nije sarkazam , mislim na dobre i pametne ljude ) .
Mozhda zato shto i sam slusham metal ( oko 90% ) necu biti bash objektivan , ali mi se nekako procenat budala u grandu chini veci .
 
ma ae ovi shto slushaju grand..malo...kako da kazem blazu verziju...su navuceni..jer po klubovima samo to i pustaju....
a ovi seljaci...kao glume neke punkere il shta vec...a pojma nemaju..msm ja gotivim nekoga ko se stvarno drzi tog stava..ono rockerka sam i kraj...a ne ovo seljacine..mamu im njihovu...oo kako sam se izgubila....

Ja pa takve bash i ne gotivim , mislim ok je dok to drzhanje iza svog stava ne dovede do previshe predrasuda.

Slushaj shta ti se slusha , nedaj da neke predrasude i ideje iza muzike utichu na izbor toga shta cesh slushati .
 
E da moram da se ogradim kada kazem da metalaca ima vise, to se odnosi samo na Beograd
Za druge gradove nemam podataka
A recimo dobar primer premoci metalaca jeste u mom odejenju u kojem je jedno 20 njih bilo metalci/rokeri jedno 5 njih su bili grandovci (ali je zanimljivo istaci da su grandovci slusali i ostale stvari, dok su metalci i rokeri samo svoje xD) i jedno njih petoro totalno neutral.
Mada moram priemtiti da u osnovnim skolama koliko sam video ima jedno 50 50 oba soja.
 
Osnovna shkola i metal bash ne ide , vecina tih "metalaca" slusha HIM , Tokio Hotel i sluchne gluposti , samo shto zbog lanaca i crnine misli da je TR00 .
Iz lihcnog iskustva , naj-jache stvari koje sam slushao u osnovnoj su bili Maideni i pomalo Metallica .

Interesantno je koliko malo metalaca verno u svojoj odeci i imidzhu oslikava svoj pravi muzichki ukus .

Isto vazhi i sa sve ostale.
 
Poslednja izmena:
Osnovna shkola i metal bash ne ide , vecina tih "metalaca" slusha HIM , Tokio Hotel i sluchne gluposti , samo shto zbog lanaca i crnine misli da je TR00 .
Pa dobro razlozi su mnogi. Uglavnom su socijalno-stranacke prirode. Gde se grupe formiraju na osnovu muzike koju slusaju pa pljuju ovu drugu grupu. Kao npr Demokrate i Radikali(tj bivsi) z:D
a tu naravno najlosije prolaze oni neutral, koji nemaju nikoga onda z:D.
 
Podjednako. Smatram da oba sloja ugrozavaju republiku i gradjanske vrline.


HAHAHAHAHAHAHA

Druže, šta pokušavaš da pokažeš? Da si učio novu lekciju iz demokratije?
:lol:
pa kakve veze ima demokratija sa republikom? demokratija ti je samo jedan element republike
nego odgovori na temu :D
A nisam pokusavao da pokazem nista, samo sam se tako malo izrazio metaforicki :D
 
:lol:
pa kakve veze ima demokratija sa republikom? demokratija ti je samo jedan element republike
nego odgovori na temu :D
A nisam pokusavao da pokazem nista, samo sam se tako malo izrazio metaforicki :D

hahahahaha
ne mogu prestati da se smijem, što je najgore u stvarnosti se smijem!
Dokaz kako školsko gradivo udara u mozak mladim umovima koji pokušavaju guzici da nabiju reputaciju govoreći nešto tako da ono na kraju nema nikakve veze sa mozgom.
 
ma ae ovi shto slushaju grand..malo...kako da kazem blazu verziju...su navuceni..jer po klubovima samo to i pustaju....
a ovi seljaci...kao glume neke punkere il shta vec...a pojma nemaju..msm ja gotivim nekoga ko se stvarno drzi tog stava..ono rockerka sam i kraj...a ne ovo seljacine..mamu im njihovu...oo kako sam se izgubila....

Na koga mislis :mrgreen:
Ni ja ne gotivim pankere i goticare :confused:

Metal 4life :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Sa jedne strane imamo gomilu likova koji nose neudobne martinke, smrde im noge. opijaju se, pevaju o satani iako nemaju blage veze sa time uopste. Na kraju krajeva su obicno konformisti idu u skoli itd, dakle najobicnija deca
Sa druge strane imamo SToju, Seku Aleksic, pevaju o avanturama seoske pesme itd.
STa vi mislite koji od ova dva pokreta su vise primitivni i vise isfolirani?
1482985e_0_uDkYB.jpg

ovo dvoje koje drze ove znakove satane, i time zasluzuju spaljivanje na lomaci, jer propagiraju stvari za koje nisu ni svesni. Doduse naravno daleko od toga da se pridrzivaju bezopasni su skroz. Samo imaju probleme
ili recmo ova sto jedno 99 posto slusa grand, i voli tu vrstu muzike
1293771gskxax.jpg

Na prvi pogled izgleda da je sve ok, ali je poznato da je ta kultura dekadencija i urusava moral. U tom svetu se vise cene novac i tako to radije nego neka druga nacela. Takodje "grandovci" su uglavnom mnogo "opasniji" od metalaca
Ali opet ne treba ni zaboraviti na cinjenicu da imamo mnogo vise metalaca ovih dana nego ljudi koji slusaju grand
znaci u pogledu pretnje koje predstavljaju mozemo svesti na kvantitet protiv kvaliteta
Dakle metalaca je vise, a ovi drugi su jaci kao individue
Koje je vase misljenje
da......to je kljucan element u diskusiji....................:lol:
o boze............:confused:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top