Postoje li npim (natprirodne pojave i misterije) ?

Da li postoje npim?

  • apsolutno da !

  • da

  • mozda

  • ne

  • apsolutno ne !


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Sve je to priroda.:mrgreen:
slazem se. Slicno je rekao i jedan africki shaman:

"Tako gospodine, ja verujem da ti tzv. “vanzemaljci” uopšte ne dolaze sa neke daleke planete. Ja verujem da su oni stalno ovde sa nama. Ja takođe verujem da su njima potrebne određene supstance od nas, kao što neki od nas ovde u Africi koriste određene žlezde majmuna za svoje lične, sebične svrhe.

Ja mislim, gospodine, da mi moramo dobro da istražimo ovaj opasni fenomen, a pri tome da zadržimo i potpunu objektivnost.

Mnogo ljudi pada u zamku, smatrajući ih nadprirodnim bićima. Oni su, međutim, veoma opipljivi i mogu čak da tvrdim – i jestivi. "
 
Nauka je skup stečenih znanja, sublimacija poznatih i nepobitnih činjenica. Kao takva, ona objedinjuje ono što je u datom trenutku poznato a ne ono što će biti poznato nekada u budućnosti. Shodno tome, nauka može pogriješiti (i već je mnogo puta do sada pogriješila) ali i ispravlja svoje greške onog trenutka kada dođe do novih činjenica.

Nauka suštinu svijeta ne otkriva kroz filozofiranje, duhovnom introspekcijom (izazvanom uglavnom djelovanjem opojnih sredstava) i sličnim subjektivnim tehnikama, nego sagledavanjem objektivne stvarnosti.

Ne, ne postoje natprirodne pojave. Sve što nama izgleda natprirodno, takvo je samo zato što još uvijek nemamo dovoljno znanja da to objasnimo. A to znanje nećemo steći pomenutim i nepomenutim subjektivnim tehnikama već samo i jedino objektivnim prikupljanjem i sagledavanjem činjenica.

Misterije postoje. To je sve ono što sam pomenuo u prethodnom pasusu. Svrha nauke i jeste rješavanje misterija.

Ponuđeni odgovori ne obuhvataju ovo što sam napisao, pa neću glasati. Ipak, zavirio sam u rezultate glasanja i ostao iznenađen. Ima ih koji su glasali i da i ne, a ima i oštrih zagovornika ovoga koji su glasali da nema npim. :lol:
 
Poslednja izmena:
postoje. postoje fenomeni za koje se zvanicna nauka jos uvek trude da objasne. niko to ne osporava. s'obzirom da je tema pokrenuta u cilju blacenja ovog pdf-a moram da kazem sledece :
svima nama, koji imamo interesovanja ili smo ih imali, za neki fenomen/misteriju/natprirodnu pojavu, se sve smucilo kada smo skontali da na svakoj, ali ama bas svakoj temi moramo imati :
- reptila komada 1-2 koji uvek tu nekako doskakucu uz pratnju fotografija busha/obame/obojice
- masona/iluminata kom 1-2 sa sve pratecim tekstovima kopiranih sa ivanticevog sajta
- sotonu kom 1, koji je u dilu sa ovima gore napomenutim
dakle, kada se ovi likovi budu eliminisali sa svake teme, koja naravno veze nema sa doticnima, onda cemo moci da vodimo zdravu diskusiju.
jos jedan problem. kada se udje u diskusiju, onaj koji nema nikakve argumente obicno :
a) bezi sa teme brzinom svetlosti ali ostavlja muljave odgovore
b) trudi se da izvredja sagovornika u cilju da vodu prebaci na drugu vodenicu
toliko.
 
nadprirodne pojave ne postoje...sve je prirodno...samo zbog naseg ne-znanja izgleda nadprirodno...
...a vi sto se u svaskom momentu pozivate na "zvanicnu nauku"....sta reci,pozivate se u nesto sto ustvari ne postoji....dakle zvanicna nauka koja radi za dobrobit covecanstva,i koja svoje otkrica javno objavljuje ne postoji..!!! to je vasa zabluda...
...jednom kad shvatite,da treba da pocnete da radite na sebi,da ucite,vezbate,ispravno se hranite i disciplovano zivite...pocece da vam svanjava....
 
postoje. postoje fenomeni za koje se zvanicna nauka jos uvek trude da objasne. niko to ne osporava. s'obzirom da je tema pokrenuta u cilju blacenja ovog pdf-a moram da kazem sledece :
svima nama, koji imamo interesovanja ili smo ih imali, za neki fenomen/misteriju/natprirodnu pojavu, se sve smucilo kada smo skontali da na svakoj, ali ama bas svakoj temi moramo imati :
- reptila komada 1-2 koji uvek tu nekako doskakucu uz pratnju fotografija busha/obame/obojice
- masona/iluminata kom 1-2 sa sve pratecim tekstovima kopiranih sa ivanticevog sajta
- sotonu kom 1, koji je u dilu sa ovima gore napomenutim
dakle, kada se ovi likovi budu eliminisali sa svake teme, koja naravno veze nema sa doticnima, onda cemo moci da vodimo zdravu diskusiju.
jos jedan problem. kada se udje u diskusiju, onaj koji nema nikakve argumente obicno :
a) bezi sa teme brzinom svetlosti ali ostavlja muljave odgovore
b) trudi se da izvredja sagovornika u cilju da vodu prebaci na drugu vodenicu
toliko.

Tako je, apsolutno.

Ima natprirodno, ima i misterija kojih nauka ne moze jos da resi, i to je tako.
Medjutim, kada se iznose logicke pretpostavke sta bi to moglo da bude (zasnovano na nauci, naravno....nece valjda na alhemiji??) tacno odredjena grupa ovde pocinje da vredja, i da vrda.
I to tako kao da nemaju kucni odgoj.

I naravno, time gase sav interes ucestvovanja u ozbiljnoj diskusiji.
U tome prednjace clanovi koji su radi strozijeg urednickog rezima otisli sa PDF-a (jer ne mogu vise vredjati nekaznjeno) i samo povremeno dodju na "lecenje", tj da zakuvaju i opet pobegnu.

Eto zasto po meni, ne postoje NPIM
 
Naravno da postoje misterije........Ali ne i natprirodne pojave...........Sve sto se desava je sasvim u skladu sa prirodom, samo je problem sto mi to jos ne znamo, jer ne shvatamo sve mehanizme(zakone) prirode.

Svo znanje ovoga sveta je jedno malo ostrvce u beskonacnom moru nepoznatog.
Duznost svake generacije je da tom okeanu otme deo kopna.
Hajgens.
 
Onda po cetvrti put. Postoje li bar 5% onih stvari( pojave, verovanja i uposteno za neke stvari koje nisu dokazane da postoje) za koje jedan "normalan" prosecan covek (ateista ali ne mora da bude) tvrdi da su obicne budalastine i da nista od toga nije istina nego samo proizvod gluposti i maste zatupljenog naroda, koji inace pripadaju, ili bar onako u naznakama, nekoj verskoj grupaciji ali nije obavezno da to budu i da se tako izjasnjavaju?
 
Poslednja izmena:
Naravno da postoje, ali velika je razlika u tome sta sadrze tih 5 posto?

Ako sadrze reptiloide (koja je totalno konfuzna teorija bez glave i repa) onda nema nis od tih 5 posto.
Ali, ako sadrze recimo zagrobni zivot, regresivnu hipnozu, vremenske diletacije, telpatija, empatija itd, onda tih 5 posto i te kako pije vode....

Znaci, nije bitan kvantitet, nego kvalitet sadrzan u tih 5 posto.
 

Back
Top