Kako se odbraniti od reketasa?

Imam 16. godina.
Sta da uradim ako me neko tera svakio dan da mu dam odredjenu sumu novca koju mu ja ne dugujem?
Godinu dana se izvlacim nekako nekad odlazem pa dam vise,nekad dam odma,ali nikako da stane.
Vec sam se mnogo zaduzio.
Od tog coveka nikada nisam uzimao nista niti se bilo kako zaduzio.
Policiju nebi smeo da zovem jer ce posle toga njegova ekipa reagovati.

MOLIM VAS POMOZITE MI,KAZITE MI STA JE NAJBOLJE DA URADIM,HITNO!!

Imaš ti dečko mnogo šupljina u ovoj tvojoj priči.
1. Zašto baš tebe reketira?
2. Da li se drogiraš pa si mu dužan?
3. Ako kažeš da mu nisi dužan, zašto si mu davao novac i stvari?
4. Zašto se odmah nisi nekome obratio?
Kad mi odgovoriš na sve ovo možda ti neko i pomogne.
Za sad si samo gllup, što se mene tiče, što si u opšte i pristao na to da te reketira bez nekog razloga,a razlog sigurno postoji samo ga nisi naveo.
Ne opravdavam taj vid kriminala, čak mi se i gadi ali dečko ispričaj nam sve ako misliš da ti neko na bilo kakav način pomogne.
 
Imaš ti dečko mnogo šupljina u ovoj tvojoj priči.
1. Zašto baš tebe reketira?
2. Da li se drogiraš pa si mu dužan?
3. Ako kažeš da mu nisi dužan, zašto si mu davao novac i stvari?
4. Zašto se odmah nisi nekome obratio?
Kad mi odgovoriš na sve ovo možda ti neko i pomogne.
Za sad si samo gllup, što se mene tiče, što si u opšte i pristao na to da te reketira bez nekog razloga,a razlog sigurno postoji samo ga nisi naveo.
Ne opravdavam taj vid kriminala, čak mi se i gadi ali dečko ispričaj nam sve ako misliš da ti neko na bilo kakav način pomogne.

Узима му зато што меже и што му он допушта
Čini mi se vekovima
Vuk sa ovcom nesto ima

Kad je vidi kako pase
Vuk naprosto ne zna za se

Ovca kad mu vidi oci
Ni da bekne ni da skoci

Ovca ne sme da se brani
Vuk se njenim strahom hrani

Ne razumem te odnose
Ni zasto se ne podnose.
 
Taj novac koji mu dajes skupi i kupi neku uktoku ...sacekaj ga i kazi mu da imas novac ..Pucaj ga u noge .Posle ga maltretiraj malo u ruke ...I posle zavrsnica...Lako i prosto neces dobiti ni 5 meseci + maoletan si neces verovatno ici ni dana na robiju ....A mogao bi malo pre cina da ga i prijavis kao alibi :D
A sad stvarno ostav se ovakvih prica ...Verovatno imas nekog rodjaka koji je neko mudo ili poznajes slicnog plati nek prebiju mamlaza.Ili jednostavno idi u policiju neboj se nece ti nista takvi su velike ***** ..
 
Imaš ti dečko mnogo šupljina u ovoj tvojoj priči.
1. Zašto baš tebe reketira?
2. Da li se drogiraš pa si mu dužan?
3. Ako kažeš da mu nisi dužan, zašto si mu davao novac i stvari?
4. Zašto se odmah nisi nekome obratio?
Kad mi odgovoriš na sve ovo možda ti neko i pomogne.
Za sad si samo gllup, što se mene tiče, što si u opšte i pristao na to da te reketira bez nekog razloga,a razlog sigurno postoji samo ga nisi naveo.
Ne opravdavam taj vid kriminala, čak mi se i gadi ali dečko ispričaj nam sve ako misliš da ti neko na bilo kakav način pomogne.
lol kakva glupa pitanja kao da nikad u zivotu nisi cula da ljudi uzimaju pare.
to ti je opstepoznata stvar npr u engleskim skolama gde "bully" uzima pare za uzinu ovim malim klincima. Nema tu nekog razloga koji je logican osim cistog razlgoa sile z:D
 
Нађи локалног пандура-позорника. Оне паре што дајеш рекеташу дај пандуру, он ће ти решити проблем, али онда мораш наставити њему да плаћаш. :mrgreen:
 
To je pravo pitanje a ne tamo neki reket ili nešto...:per:
Pa dobro reketiranje je za klince, klinac ne ume da se odbrani od toga, jednostavno nema snage da bi se mogao odbraniti. Ai jos smo uceni kao deca da postujemo starije, tako da kada ti dodje neko stariji i trazi ti novac sanse su da ces se jednostavno ispaliti i dati mu. Pogotovu ako ti je to prvi put u zivotu da se tako nesto desilo.
 
I da zaboravio sam zavisi kolko mu placas mesecno dal je vredno rizika...I nemoj da te ovi loze da ubijes nekoga u zatvoru bi ti bilo jos gore postao bi necija devojka ubistvo se radi u krajnjim situacijama, ko da njima niko nije uzeo para pa vidim kako svi leze na robijama... pamet u glavu
 
Poslednja izmena:

Back
Top