SBB-nove brzine-novi sajt :-)

Što jes', jes'! Sad su zeznuli TELEKOM flat paketima pošto ja recimo plaćam 4 Mb kao što oni plaćaju 12! :dash:

Ima li nekog iz dragog nam i milog TELEKOM-a da nam ekskluzivno pusti vest sprema li se neki odgovor na ovaj udarac u vidu bar nekog dupliranja brzine? Mada, šta bi onda bilo sa ovima koji piče na 16 kod T.? Verovatno bi ih prebacili na SBB o svom trošku dok i oni ne namaknu te brzine. ;)
 
Mislim da nece telekom tako lako duplirati, jer sbb i dalje ima 1.5mega za 1400din. Za iste pare 4mega je uz obavezu na 12 meseci. Nije bas kao cisto dupliranje kao sto je bilo ranije.

Nego... urnebesno mi je ovo: "Fiksna IP adresa: 600 din mesečno" :D
Svakako se IP promeni svega par puta mesecno...
Ali dobro, kome je potrebna bas prava staticka nije skupo, ok je.

Edit:
Da pitam korisnike sbb-a, u cemu je razlika izmedju post i prepaid-a osim u brzini? Na sbb-u su mogle da se prave one pauze, platis jedan mesec, pa malo kuliras i tako.. Jel moze to i sa post i sa prepaid-om?
 
Poslednja izmena:
Ne, nisam mislio da koristim mesec-dva i da bude za dz.

Nisi razmislio a samim tim ni razumeo.
Neki ljudi jednostavno nevole da se obavezuju. Mozda planiraju selidbu, mozda jednostavno nemaju poverenja da ce sve da bude super i za 6-10 meseci, mozda adsl ponudi nesto bolje kroz 3-6-8 meseci.
Ko je vidovit da zna tacno sta ce da bude...

Jednostavno razliciti ljudi razmisljaju na razlicit nacin. Sto se mene tice... svejedno mi je kakav je sbb, jer imam drugu kablovsku, a i navikao sam na adsl i odlicno mi dodje menjanje ip adrese, uz sve to veza pukne jednom u dva meseca a konektovan sam i kada nisam kuci. Komp gasim povremeno kada spavam ili kada odem negde na vise od dva dana (na jedan dan kad odem obicno iskoristim to vreme za download). Znaci stabilan net, kakav se samo pozeleti moze.
Komentarisem samo i gledam iz vise uglova. :)
 
Poslednja izmena:
Pa ni Telekom ne garantuje brzinu za 1450 dinara mesečno, niko to ne radi. To je samo maksimalna brzina koju možemo dobiti, a ako je niža oni ne snose odgovornost.
Inače, kod telekoma je obavezivanje na 12 meseci must do, ne postoji druga opcija.
I da, to što je SBB drastično snizio cene bi trebalo da pomogne i nama na Telekomovom ADSL-u da dobijemo veče brzine za isti novac (ili da bar daju realne cene za slabije pakete, ne treba svakome 1Mb).

Telekom's turn ;)
 
Zavisi ko bude novi linijski operater u telefoniji
Neko ce reci kakve veze imaju babe i zabe...
E pa imaju...
Ako sbb dobije to umesto politicki zeljenog telenora zbog mita, onda ce odmah pasti u ponudi cool paket za 10e, 300din telefonskih razgovora+1024kb+classic TV ponuda.....

Tako ce korisnik dobiti sve za 10e (+pdv za vladu+pdv za glupost srbije nek izadje na 15e-20e).
I onda ce Telekom moci da .uva (prvo slovo moze biti c, d,gr,m,q) sa svojim pristupom i tehnickom podrskom....

Izbor za linijskog je u januaru....
 
Pre koliko godina je Telekomu prestao da vazi monopol, a jos se ceka na drugog operatera.
Trenutno mislim da je bolje da SBB dobije taj tender, ima bolju infrastrukturu od Telenora i na dosta mesta ce moci da dodju svoji zicama, a imaju i nezavisan opticki link ka inostranstvu. Sve to ce im omoguciti slobodno kreiranje cena, bez iznajmljivanja Telekomovih bandera po duznom metru kabla (sto ce ciniti po selima i manjim mestima gde im se ne isplati da dovlace svoju infrastrukturu).
Onda bi SBB trebao da ponudi i IPTV (sa recimo H.264 kompresijom umesto Telekomove MPEG4) sa svim svojim trenutnim kanalima i time bi debelo pokopao Telekom koji ima 16 Pinkova u ponudi i 10 kanala sa crtanim filmovima u osnovnom paketu.
Takodje, velika glupost je sto se od IPTVa koji do pred TV moze da dodje u digitalnom obliku, pretvara u analogni.
No, dobro videcemo sta ce se desavati narednih par meseci i vec na prolece ocekujemo neka pomeranja po ovom pitanju (dokle god padaju cene, dobro je)
 
Razlika izmedju sbb pre i post paida je samo u brzini. Naravno, za prepaid moze da se plati bilo kad bilo sta i da se koristi, sa pauzama po zelji.
Ovo novo, postpaid, sto su uveli, daje mogucnost da se za iste pare 'vozi' po netu nesto brze, sa 1536/128 da se predje na 2048/256 (dl nije vazno, ali za ul je :) ). Ali, kod postpaida nema prekidanja, valjda ni ne seku net u 0:00:01 kad istekne ono sto smo platili.
A ako se obavezemo za duze vreme, onda su jos vise darezljivi.

Sto se mene tice, uvek unapred platim (motam razne igre po netu ;) ), i prekida i problema nema.


Isto, ono sto je prednost sbb-a nad adsl-om je iskoriscenost veze. Moje iskustvo je da je realni dl preko 90% (stize do 180, a od 192 kb po teoriji), sto sa adsl-om nije slucaj. Cuo sam (ranije) da na vezi od 256kbit (32kbajta) bude retko preko 25-26 kbajta dl.
 
Poslednja izmena:
Voleo bih da vam u par rečenica prenesem svoje iskustvo sa SBB-om. Naime, pre tačno osam dana sam postao korisnik njihovih usluga u Užicu, i to FLAT internet paketa protoka 1.5 Mb/s, za 1390 dinara. Nakon instalacije modema, na koju sam čekao 3 dana, internet mi je dobro radio samo prvi dan. Da budem precizniji, prvo veče, pošto mi je proradio tek oko 9. Već sutradan počinju problemi, koji traju do trenutka dok pišem ovaj tekst. Radi se o tome da mi iz zasad neobjasnjivih razloga veza jednostavno pukne i prvih par dana nisam imao internet „samo“ po celu noć, tj. od 9-10 sati uvece, do 7-8 ujutru. Od pre 4 dana vezu gubim i po čitavo popodne, tačnije od oko 1 do uveče oko 7. Tako sam došao u situaciju da internet mogu koristiti najvise 8 sati dnevno, uveče 2-3 sata i pre podne 4-5 sati. E, tu dolazim do najiritantnije stvari u celoj ovoj priči, a to je, da i posle gomile mojih poziva i prijavljiavanja kvara (3-4 puta dnevno) oni nijedanput nisu našli za shodno da posalju ekipu koja bi taj kvar eventualno otklonila. Svaki put dobijem izvinjenje i čvsta uveravanja da će njihov covek doći za pola sata-sat i na tim obećanjima sve i ostane. Sledeći dan zovnem ponovo i momak na prijavi kvarova (kome se vec verovatno diže kosa na glavi kad mi čuje glas) onako zabezeknuto pita: „ A majstor još uvek nije dolazio kod Vas?“ Onda kreće sve ispočetka, dobijem gomilu izvinjenja i uveravanja i tako mi manje-više započinje svaki novi dan ove nedelje. Možda jedina svetla tačka cele ove priče, kao i njihove proklete firme je jedan majstor koga sam ja „dovukao“ na sopstvenu inicijativu tako što sam od komšije pronašao njegov privatni broj i zamolio ga da dodje i pogleda o čemu se radi. Napominjem da je to bilo posle radnog vremena i da sam čoveka izvukao iz kuće, a došao je za samo 15 minuta. Na žalost, došao je baš u onim retkim trenutcima kada internet radi, pa nije mogao tačno ni da utvrdi problem. Jedino mu se učinilo da je signal malo slabiji, pa ga je pojačao i to je bilo sve što je u tom trenutku mogao da uradi. To naravno nije bio uzrok mog problema i cim je prošlo 9 sati veza je pukla kao i svako veče. Ono što mene interesuje je da li u ovoj zemlji postoji granica neprofesionalizma, nezainteresovanosti, bezobrazluka i lenjosti i do kada cemo mi obicni smrtnici biti taoci bahatosti ovakvih i slicnih privatnih firmi. Svestan sam ja da ovim svojim pisanijem neću promeniti nista, ali ako postoji i najmanja nada da će ovo ipak negde biti primećeno i da će neko možda i biti pozvan na odgovornost, moja satisfakcija će biti potpuna. Za sada ovo moze da služi i kao neka vrsta upozorenja njihovim potencijalnim korisnicima, bar onima iz Užica, da joj jednom dobro razmisle pre nego što se odluce za svog provajdera.
 
Uvek kada me neko pita koji provajder je najbolji, odgovorim "onaj sa kojim su tvoje komsije zadovoljne, ako se komsija zali bezi k'o djavo od krsta".

Moze biti centrala, vodovi, tehnicki uslovi koji nisu do provajdera, opticka vidljivost zbog drveta koje nije nicije..... ko zna.. nesto sto veze nema ni sa provajderom ni sa korisnikom. Moze provajder biti fenomenalan, ali takodje moze da zakaze na odredjenoj lokaciji. Zato je najbolji birati provajdera prema zadovoljnim/nezadovoljnim korisnicima iz blizeg okrizenja.

To je sto se tice kvaliteta konekcije. A kada je u pitanju podrska... nemam reci. Ovako nesto je ogroman minus koji god da je provajder u pitanju (kazem to kako sbb-ovci ne bi mislili da sam protiv sbb... lol sad videh sbb-ovci..sbb kome/cemu ovci :D ). Ako kazu da ce neko doci moraju da stoje iza toga. Ako nemaju koga da posalju nema lazi, kazu da ce nazvati cim bude neka ekipa slobodna, lepo kulturno uz izvinjenje i tako...
Definitvno veliki minus za tehnicku podrsku.
 
Uvek kada me neko pita koji provajder je najbolji, odgovorim "onaj sa kojim su tvoje komsije zadovoljne, ako se komsija zali bezi k'o djavo od krsta".

Moze biti centrala, vodovi, tehnicki uslovi koji nisu do provajdera, opticka vidljivost zbog drveta koje nije nicije..... ko zna.. nesto sto veze nema ni sa provajderom ni sa korisnikom. Moze provajder biti fenomenalan, ali takodje moze da zakaze na odredjenoj lokaciji. Zato je najbolji birati provajdera prema zadovoljnim/nezadovoljnim korisnicima iz blizeg okrizenja.

To je sto se tice kvaliteta konekcije. A kada je u pitanju podrska... nemam reci. Ovako nesto je ogroman minus koji god da je provajder u pitanju (kazem to kako sbb-ovci ne bi mislili da sam protiv sbb... lol sad videh sbb-ovci..sbb kome/cemu ovci :D ). Ako kazu da ce neko doci moraju da stoje iza toga. Ako nemaju koga da posalju nema lazi, kazu da ce nazvati cim bude neka ekipa slobodna, lepo kulturno uz izvinjenje i tako...
Definitvno veliki minus za tehnicku podrsku.

U potpunosti se slazem sa tobom i sem ove zaista vise nego aljkave i neprofesionalne podrske (u pitanju je uzicki ogranak, da ne gresim dusu prema ostalima) ostatak usluge je ok. Brzina je odlicna i tu zaista nemam zamerki. Dok radi, stvarno radi. Iskreno, nije mi cilj da samo pljujem, evo obecavam da cu radi pohvaliti svaki njihov novi potez vredan hvale, ali definitivno mislim da neko ko pretenduje da gradi imidz ozbiljne firme mora da se pozabavi svim aspektima poslovanja, od kojih he tehnicka podrska jedan od vaznijih. Ne treba jedini prioritet da bude da se dovuku novi korisnici, nego isto tako vazno mora biti i da se zadrze stari.
 
A kada je u pitanju podrska... nemam reci. Ovako nesto je ogroman minus koji god da je provajder u pitanju (kazem to kako sbb-ovci ne bi mislili da sam protiv sbb... lol sad videh sbb-ovci..sbb kome/cemu ovci :D ). Ako kazu da ce neko doci moraju da stoje iza toga. Ako nemaju koga da posalju nema lazi, kazu da ce nazvati cim bude neka ekipa slobodna, lepo kulturno uz izvinjenje i tako...
Definitvno veliki minus za tehnicku podrsku.

Kod nas su pre nekog vremena bili servoseri... Jedan-dva kanala su imali smetnje, pa da poprave.
Prvo su dosli neljubazni serviseri... Onda je bilo malo 'domundjavanja' i jedva su culi sta hocemo.
Onda me je za koji dan pozvala neka devojka iz Sbb-a... da se raspita kakvi su serviseri... Nisam bio ostar i rekao sam "da bi serviseri mogli da budu nesto ljubazniji".
Posle toga su nam dosli drugi serviseri i sredili stvar... ljubazno :lol:
 
Voleo bih da vam u par rečenica prenesem svoje iskustvo sa SBB-om. Naime, pre tačno osam dana sam postao korisnik njihovih usluga u Užicu, i to FLAT internet paketa protoka 1.5 Mb/s, za 1390 dinara. Nakon instalacije modema, na koju sam čekao 3 dana, internet mi je dobro radio samo prvi dan. Da budem precizniji, prvo veče, pošto mi je proradio tek oko 9. Već sutradan počinju problemi, koji traju do trenutka dok pišem ovaj tekst. Radi se o tome da mi iz zasad neobjasnjivih razloga veza jednostavno pukne i prvih par dana nisam imao internet „samo“ po celu noć, tj. od 9-10 sati uvece, do 7-8 ujutru. Od pre 4 dana vezu gubim i po čitavo popodne, tačnije od oko 1 do uveče oko 7. Tako sam došao u situaciju da internet mogu koristiti najvise 8 sati dnevno, uveče 2-3 sata i pre podne 4-5 sati. E, tu dolazim do najiritantnije stvari u celoj ovoj priči, a to je, da i posle gomile mojih poziva i prijavljiavanja kvara (3-4 puta dnevno) oni nijedanput nisu našli za shodno da posalju ekipu koja bi taj kvar eventualno otklonila. Svaki put dobijem izvinjenje i čvsta uveravanja da će njihov covek doći za pola sata-sat i na tim obećanjima sve i ostane. Sledeći dan zovnem ponovo i momak na prijavi kvarova (kome se vec verovatno diže kosa na glavi kad mi čuje glas) onako zabezeknuto pita: „ A majstor još uvek nije dolazio kod Vas?“ Onda kreće sve ispočetka, dobijem gomilu izvinjenja i uveravanja i tako mi manje-više započinje svaki novi dan ove nedelje. Možda jedina svetla tačka cele ove priče, kao i njihove proklete firme je jedan majstor koga sam ja „dovukao“ na sopstvenu inicijativu tako što sam od komšije pronašao njegov privatni broj i zamolio ga da dodje i pogleda o čemu se radi. Napominjem da je to bilo posle radnog vremena i da sam čoveka izvukao iz kuće, a došao je za samo 15 minuta. Na žalost, došao je baš u onim retkim trenutcima kada internet radi, pa nije mogao tačno ni da utvrdi problem. Jedino mu se učinilo da je signal malo slabiji, pa ga je pojačao i to je bilo sve što je u tom trenutku mogao da uradi. To naravno nije bio uzrok mog problema i cim je prošlo 9 sati veza je pukla kao i svako veče. Ono što mene interesuje je da li u ovoj zemlji postoji granica neprofesionalizma, nezainteresovanosti, bezobrazluka i lenjosti i do kada cemo mi obicni smrtnici biti taoci bahatosti ovakvih i slicnih privatnih firmi. Svestan sam ja da ovim svojim pisanijem neću promeniti nista, ali ako postoji i najmanja nada da će ovo ipak negde biti primećeno i da će neko možda i biti pozvan na odgovornost, moja satisfakcija će biti potpuna. Za sada ovo moze da služi i kao neka vrsta upozorenja njihovim potencijalnim korisnicima, bar onima iz Užica, da joj jednom dobro razmisle pre nego što se odluce za svog provajdera.

Ja ima slican problem s tim sto sam kod drugog kablovskog opreratera - Radijus Vektor. U prepodnevnim casovima brzina je u najvise slucajeva OK. Popodne brzina pada i desava se da uopste nemam internet. Meni brzina nije toliko bitna, bitniji mi je latency, ping. Kada dobro radi 50 ms je kada pingujem Google, sto je redje, obicno je ping 400-600 ms, sto znaci da ne mogu da igram World of Warcraft zbog cega sam i uzimao brzi internet... Kada sam se zalio oni su rekli kako ne garantuju da ce ping biti dobar...
Da li ima neki korisnik SBB-a koji igra neki mmorpg ili cs, i kakva su njegova iskustva sa lagom?
 
Ne igram MMORPG... ali jel ima neki sajt, blizardov ili koji je vec... da izmerim ping do njega?

Do googla mi je 40 msec :)

Evo, malo se poigrah sa pingovanjem:
do sajta Sveta kompjutera - 7 ms
do wikipedije.org - 166 ms
do ea.com - 247 ms
 
Poslednja izmena:
Ma... ne mogu bas toliko da se bakcem ;)

Ocigledno je da je propusna moc Vektora premala, nazalost.
Sbb se dobro drzi, od kada sam imao flat od 128/64 (kasnije su ga sami povecavali, a za iste pare), pa do sada sa 4096/256... ne vidim bilo kakvo povecanje pinga.
 

Back
Top